Басейни , водни кътчета

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Разтварям една опаковка нуреле в една лейка вода,изливам в езерото и пускам помпа да завърти водата.Иска ми се обаче пречистването на водата да се извършва от растения.Понеже нямам подходящидруги,освен акорус,за него търся информация от първа ръка.
незабравка

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от незабравка »

mimivd написа:Разтварям една опаковка нуреле в една лейка вода,изливам в езерото и пускам помпа да завърти водата.Иска ми се обаче пречистването на водата да се извършва от растения.Понеже нямам подходящи други,освен акорус,за него търся информация от първа ръка.
Как така си работите с такава силна концентрация на нуреле съвсем безгрижно.Аз като пръскам с разтвор на нуреле слагам противогаз и защитно облекло.ръкавици и високи обувки.Това е силен системен инсектицид,който мори насекомите дори с изпаренията си Представяте ли си колко токсична става водата в езерото ви,освен ако не е огромно .Езерото изпарява вода и вие може би дишате част от тези пари,ако сте наблизо.Ако си натопите ръката във водата,отровата преминава през кожата и прониква в кръвта.С химическите препарати шега не бива,трябва да се работи внимателно и отговорно.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10080
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 702 пъти
Получил благодарност: 1203 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от greeneyed »

Моето езеро е малко; листата на водната лилия го покриват напълно и водорасли почти няма, водата е бистра. Имам акорус, който много се разрасна.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Не знаех,че е толкова опасен продукт,защото се използва свободно в зеленчукопроизводството.В езерцето няма нищо друго,освен водни лилии.Пък и препарата има карантинен срок.Ползвам го поради липса на алтернатива.Имам акорус в саксия,но незнам трябва ли да се потопи цялата във водата.прибира ли се зимата, търпи ли целодневно слънце...Моля за малко информация!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Noel »

mimivd написа:Не знаех,че е толкова опасен продукт,защото се използва свободно в зеленчукопроизводството.В езерцето няма нищо друго,освен водни лилии.Пък и препарата има карантинен срок.Ползвам го поради липса на алтернатива.Имам акорус в саксия,но незнам трябва ли да се потопи цялата във водата.прибира ли се зимата, търпи ли целодневно слънце...Моля за малко информация!
Грийни има акорус в езерцето,виждала съм зимни снимки с него,явно не го прибира.
Дано се включи :daaa:
Имаш ли си бял зефирантес?Имам една излишна саксия,той е блатен и ако го сложиш някъде на плитичко във водата ...трябва да го прибираш зимата,обаче.Пиши,ако го искаш :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Днес опитах се да изловя рибките за да ги сложа в аквариум..А-кха..По лесно да улучиш комар в окото в тъмна стая..От 12 бройки улових 4 и майката-хелерка..Останалите нека да зимуват, щом така искат..Няма да играя с тях в криеница.Точка. :daaa:
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

mimivd написа:Здравейте!Имам малко езерце с водни лилии.Няма никакви помпи.Водата зеленясва, но аз я прочиствам с нуреле.То убива и поповите лъжички.Иска ми се да засадя акорус,който да прочиства водата.Би ли ми казал някой, който има опит,саксията във водата ли трябва да бъде потопена,зимата там ли остава растението?Изобщо чуденки много.
Акорус зимува под водата, даже не се реже.Стърчат стъблата над водата през леда..Не сипете отрова в езерцето, сега има доста препарати за почистване на водата , даже са безопасни за рибките.Ползвайте тях.Питайте в аквамагазините.Не са скъпи.Но слагайте точно, не повече отколкото трябва.По-добре по-малко отколкото повече от допустимото.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

За съжаление в нашите зоомагазини ме съветват да пречиствам водата със сол,което за мен е странно.Ходих и до ХЕИ, обясних,че има лилии,а те ме убедиха,че хлорните таблети ще свършат работа.Купих си,но имам притеснения да сложа.Ако сте ползвали нещо,при налична растителност,моля за точното име!
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Не.Сол се добавя във водата за кратко време, да и то , когато рибките са болни и трябва дезинфекция, но рядко от кои рибки издържат това:има по-нежни създания. Има препарати, и аз купих от аквамагазин такъв, който пречиства от алгиите и не създава преблеми за нищо живо.Те преобразуват нитрити и органични вещества , това са бактерии.Мога след следващото ми ходене на село да запиша названието:понеже препарат стои там в шкафчето под мивката)).Две капачки от шишето слагам на 500 л езерце. Алгиите изчезват , а водата става прозрачна, рибките не показаха неудоволствито си: раждали са дечица. Слага се препарата преди залез, не при прякото слънце или когато облачно.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Донесох препарат против зеленясването против алгии в къщи, тъкмо ще пусна в аквариума за да го почистя...Пиша названието му: AlguМin (Terra) 5 мл на 10 л вода.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”