За зеленчуците :dovolen:

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Албена »

calico ,много интересна краставица.Не бях виждала бяла.
Намерих снимка на на краставицата,която си търся,но към нея няма никакви пояснения,ако някой я познае...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от calico »

на този сайт има много интересни семена и ако човек има време да се занимава с разсади може да опита непознати неща.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от pachetooo »

Албена написа:calico ,много интересна краставица.Не бях виждала бяла.
Намерих снимка на на краставицата,която си търся,но към нея няма никакви пояснения,ако някой я познае...

Изображение
това не е бяла краставица а корнишончета които са оставени на корена и са презряли и първо съават бяли и след това пожълтяват и може да има се събира семето.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от rumivarna »

calico написа: изобщо при нес не се копае. и трева не се скуби откакто си купих плоскореза на Фокин, миналото лято за пръв път го ползвахме, лесна работа е. само се минава отгоре и тревата си остава да съхне на място.
Калико, много те моля кажи каква е тази плоскореза на Фокин. Ако имаш и снимка пусни да я видя.
Много ти благодаря :tzvetentze:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от orkud »

този линк ми го е дала Калико http://www.zvkedri.com/ploskorez.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от rumivarna »

orkud написа:този линк ми го е дала Калико http://www.zvkedri.com/ploskorez.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Оркуд :tzeluvka: :tzvetentze:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Galq 03 »

calico, Мише, благодаря за отговорите, ама да знаете ,че пак ще питам като не ми е ясно...докато не ми се изясни :lol: :lol: :lol: Този плоскорез ми влезе в главата, ама малко ми се охлади ентусиазма, като разбрах, че трябва и сап да му търся :snif: В Баумакс, Бриколаж, не го ли продават :D ? Аз като, че ли утре ще го ползвам :oops: ама с този сап :hmmm:..... е не ,че няма да намеря, ама друго си е да е готово ;)
denitsavm

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от denitsavm »

Че такива се продават във всяка железария, саповете, имам впредвид :nod:
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Веско6969 »

Албена написа: Намерих снимка на на краставицата,която си търся,но към нея няма никакви пояснения,ако някой я познае...
Аз имам такива ,а сорта ,ако не се лъжа "силистренска-салатна" или нещо такова , не съм сигурен дали беше "силистренска"
Луд умора нема...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от calico »

denitsavm написа:Че такива се продават във всяка железария, саповете, имам впредвид :nod:
не, там има с кръгло сечение.
а за плоскореза саповете трябва да са с правоъгълно сечение. ако не целия сап, то поне в долната част където се прикрепя с болтове сърпчето.

Гале, не съм ги виждала по магазините. патентни са, внос са от Русия и само от тоя сайт ги доставят от там.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”