За зеленчуците :dovolen:

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ivanina »

....благодаря Муцунка , ще ги окърша долните листи
ето как са сега ,....а и въобще така ги оставях напред във времето- е ми голяма глупост от моя страна :x
...хайде , напускам компа и отивам пак при тях в градината :daaa:
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Вискяр »

ivanina написа: ...А , може ли да се каже това и за доматите?...щото при мен доматите са винаги много силно облистени( а ми се струва че по тая листна маса растението разпилява доста енергия- необходима за плода) ...и като гледам съседските домати са по-рехавички от към листи :hmmm: - все си мисля ,че при мен е така заради обилното есенно торене с оборска тор ! :swonder:
...моля за съвет ! ;)
Китката с домати се храни само от листата под китката. След обирането на последния домат от китката, листата под нея стават излишни.

Изображение

Тук не виждам излишни листа - всичко е младо, здраво и жизнено. Сиреч - необходимо.
След време най-долните листа остаряват - вижда се с просто око, и чак тогава можеш да ги махнеш.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ivanina »

Вискяр написа:
ivanina написа:

Тук не виждам излишни листа - всичко е младо, здраво и жизнено. Сиреч - необходимо.
След време най-долните листа остаряват - вижда се с просто око, и чак тогава можеш да ги махнеш.
...Но ти УЖАСНО закъсня с отговора си ...и аз я свърших каквато не трябваше - премахнах по три съвсем тънки и мижави клонки и по един по сериозен ...ех ,това вечно УЧЕНИЕ :glupav:
...хайде ,дано да е за добро! :stiskam:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Миша »

Никога не махай на един път повече от 3 листа,и не ги кърши,режи с остър нож,при кършенето раните са много по-големи и оттам по-лесно навлизат болестите .В оранжерията с цел проветряване и заради по-енергичния прираст може да се намали листа наполовина,не се махат целите до стъблото,а се режат на средата ,така хем хранят доматите,хем растенията имат свободно пространство.Нищо лошо не си направила с махането на долните листа,в момента не вършат кой знае каква работа ,цвета е доста високо
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ivanina »

Благодаря ти Мишка :tzeluvka: , това направо ми подейства доста утешително - а за броя на премахнатите листи (мислех си го същото и аз ,и заради това се ограничих с толкоз малко- само три листеца и тук таме четвъртото) :ufff:
Този урок ще го ЗАПОМНЯ :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Вискяр »

ivanina написа: ...Но ти УЖАСНО закъсня с отговора си ...и аз я свърших каквато не трябваше -
[video][/video]

Но ти ужасно избърза... :hihihi:

Домата е пластично същество - позволява много грешки на градинаря. Не е като операция по присаждане на сърце на човек.
Леките грешки обикновено не се помнят. Така е устроен човек.
Никой не се е родил научен. :tzvetentze:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ivanina »

Вискяр написа:
ivanina написа: ...Но ти УЖАСНО закъсня с отговора си ...и аз я свърших каквато не трябваше -
Но ти ужасно избърза... :hihihi:

Домата е пластично същество - позволява много грешки на градинаря. Не е като операция по присаждане на сърце на човек.
Леките грешки обикновено не се помнят. Така е устроен човек.
Никой не се е родил научен. :tzvetentze:
:mrgreen:
...да се надявам , че въпреки голямата ми грешка "с приятелят ти най-добър" ще ям домати след месец и половина :daaa:...
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от peterstamov »

Търся вкусен сорт картофи! Я кажете, кой какво е сял и на кой сорт е харесал вкуса?
Тази година отписах Фолва, Агата и Аида! Едни такива хлебни и безвкусни. Сорта Провенто ми хареса на вкус, но може и още!

Става въпрос за пържене за лична консумация!?
May the Force be with You!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от МГХ »

peterstamov написа:Търся вкусен сорт картофи! Я кажете, кой какво е сял и на кой сорт е харесал вкуса?
Тази година отписах Фолва, Агата и Аида! Едни такива хлебни и безвкусни. Сорта Провенто ми хареса на вкус, но може и още!

Става въпрос за пържене за лична консумация!?
Присъединявам се към въпроса ,но аз пък търся хубав картоф за готвене ,който се разварява и прави яхнията плътна и вкусна. :tzvetentze:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от ivanina »

МГХ написа:
peterstamov написа:Търся вкусен сорт картофи! Я кажете, кой какво е сял и на кой сорт е харесал вкуса?
Тази година отписах Фолва, Агата и Аида! Едни такива хлебни и безвкусни. Сорта Провенто ми хареса на вкус, но може и още!

Става въпрос за пържене за лична консумация!?
Присъединявам се към въпроса ,но аз пък търся хубав картоф за готвене ,който се разварява и прави яхнията плътна и вкусна. :tzvetentze:
...И аз се включвам в издирването на най-вкусните картофи( за готвене) - хем да се сваряват хубаво , но да не се разпадат.
Да са сладникави на вкус и отделят нишесте за плътност! Зная че ги има :daaa: ...но не зная как да ги разпозная на тарабата? :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”