Асклепиас (Asclepias)

dal

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от dal »

я тука да питам , прочетох темата , един така друг онака , аз съм луда и правя разсади , ама това ако пъшка от белокрилки -хич да го не чувам , едвам натирих фуксиите извън града даже :D
последно къде да сея асклепоухиса ? кажеш ли в саксия -край съм , за втори път ще ти прекърша хатъра , първия миналата година като не насадих семената жълтата магарежка бодилка , сега ще е втория !
много та обичам , ама тоз кръст ми трябва :mrgreen:

:hmmm: сега ,
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Виола »

:lol: :lol: :lol:
Мери, много са сладки тия дребосъци. :D Ще следя темата с интерес да кажеш дали са студоустойчиви.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

dal написа:я тука да питам , прочетох темата , един така друг онака , аз съм луда и правя разсади , ама това ако пъшка от белокрилки -хич да го не чувам , едвам натирих фуксиите извън града даже :D
последно къде да сея асклепоухиса ? кажеш ли в саксия -край съм , за втори път ще ти прекърша хатъра , първия миналата година като не насадих семената жълтата магарежка бодилка , сега ще е втория !
много та обичам , ама тоз кръст ми трябва :mrgreen:

:hmmm: сега ,
Аз белокрилка на асклепиас не съм виждала. Магарешкия бодил никога в саксия не съм го сяла - направо в земята. И асклепоухиса също в земята сея, както и ипомея "Кардинал", дето пътува към теб. Всичко изредено на пролет март-април. Пращам сега заради младежката разсеяност. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
sasha

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от sasha »

Мерка, прочетох всичко и ще изпълня педантично. Много ме зарадва с тези семенца, дори не бях виждала това цветле. Изумителна си :tzvetentze:
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от donkata »

И аз съм си получила семената. :ieeemyzh:
Не съм в къщи, даже не съм в България, но ми докладваха.
Благодаря Мерка! :tzvetentze: :tzvetoman:

Този розовият, със сигурност е студоустойчив.
Asclepias incarnata 'Soulmate'

И ето цитат на най-важното (пак оттам):
Hardiness:
USDA Zone 3a: to -39.9 °C (-40 °F)
.
.
.
USDA Zone 9b: to -3.8 °C (25 °F)

Propagation Methods:
By dividing rhizomes, tubers, corms or bulbs (including offsets)
From seed; direct sow outdoors in fall
From seed; winter sow in vented containers, coldframe or unheated greenhouse
From seed; stratify if sowing indoors
Издържа до 40 ° и ако го сеете навън, се сее есента, а ако се сее вътре или напролет, трябва да се стратифицират семките.

Марико, на този жЕлтия знаем ли му трите имена ... или поне две ... :stiskam: ... или поне откъде е?
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

Додо, много ти благодаря! И заради всички, които ще засеят семената , когато му е времето! :gush: :gush: :gush: :tzeluvka: Di_Va имаше намерение да сее 1/3 от семената "когато зреят", т.е. сега, през есента. Излиза, че само тя по интуиция е уцелила, браво! :daaa: :ieeee: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от donkata »

:tzvetentze:
А жълтия? :?:
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

Жълтият тази година се представя съвсем прилично. :daaa: Имаме десетина цветоносчета! :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Изображение

Изображение

Розовият.

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от kali »

Интересно цвете ми се видя и си взех семенца, посях и вече израснаха 4-5 см стъбълца. Да разсаждам ли вече? Мисля да го гледам в градината, колко коренчета да засея на едно място или само едно? Помогнете, знаещи.
Аватар
valentina64
Кафевар/ка/
Мнения: 934
Регистриран на: Дек 1, '12, 18:19
Местоположение: Нова Загора

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от valentina64 »

Изображение Много закъсняхме тази година! :sdaaa: Но, никой ли не отглежда това красиво "копринено цвете"? :swonder:

Изображение
Моята градина: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=4927" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/valentina.ilieva.5686" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/6369842 ... ment_reply" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”