Асклепиас (Asclepias)

iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от iana_hk »

Зимата да, но лятото обича да е на открито.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от DarinaN »

определено си е градинско растение . събираш малко семена, останалите оставяш да хвърчат и в градината . ако не поникнат падналите през лятото напролет разпиляваш останалите и ето ти асклепиас. абсолютно непретенциозно растение - чувства се по - добре в градина, дори да пряко слънце , отколкото в саксия . не съм забелязала да създава грижи с гадинки и др. подобни
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Разчитам розовия да се опраши естествено.

Изображение

На този, за по-сигурно направих изкуствено опрашване, че е 20 см. над земята. Само две китчици са за сега. Не знам по-нататък какво ще стане. :hmmm: За пръв път видях асклепиас преди 7-8 г. Поникна в двора нещо непознато от купешката торово-почвена смес. Бях очарована от цветчетата, но за пухчетата му :slove: мълча. :slips: Не искам да досажда, че съм писала тук. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от naska50 »

Мила, ама тези два вида доста се различават от този, за който си писала. Тези са по-джиджани :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

От жълтия нито един семенник... :cry: Но от розовия събирам семена, имам за раздаване и продължават много зелени семенници да зреят. :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Който иска да си мръдне ухото. :lol: Приемам семена от обичайния. Стигат ми 5-10 семенца. :dovolen: Искам го, защото пухчетата на неговите семена са по-големи, а аз тях чакам и на тях се радвам. :hihihi: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от mucunka »

Миме, в момента мога да ти дам младо растение, намерих забравени семена, посях ги в градината и поникнаха 3-4. ПОсле намерих бележка и видях,че е асклепиас.Ако искаш дай адрес на лични. :gush:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Di_Va »

Стайно или градинско, каквото ще да е, но кога да пробвам сеитба - дали да ръсна малко семенца сега в градината, а на пролет пак по по-трудния начин с разсади, или как?
Мила, S_t_m, дето ни подаряваш разни красоти - трябва да ги придружаваш с твоя практически изпитан график - садите/ сеете тогава, прибирате тогава и т.н., че из мрежата се срещат всякакви противоречия.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

Di_Va написа:Стайно или градинско, каквото ще да е, но кога да пробвам сеитба - дали да ръсна малко семенца сега в градината, а на пролет пак по по-трудния начин с разсади, или как?
Мила, S_t_m, дето ни подаряваш разни красоти - трябва да ги придружаваш с твоя практически изпитан график - садите/ сеете тогава, прибирате тогава и т.н., че из мрежата се срещат всякакви противоречия.
Di_Va, препоръчвам да не се рискува. По-добре през март-април да се сее на две места, като застраховка. ;) В саксийка и направо в земята и да се направи извод кой от двата пОсева е по-сполучлив. :swait:
Гледала съм го само като едногодишно, градинско. Подозирам, че розовия (семена от който изпращах) ще е зимоустойчив. Но дали е така, ще го разбера напролет. ;) Понеже за жълтия не зная какво да мисля, :ovtza: ще се застраховам и ще бодна резник да се вкоренява, че нито едно семенце не върза. Щом mama_li казва, че се вкоренява във вода, значи и жълтия трябва да може да се вкорени. Нищо, че е тревист, стелещ се ситнеж, без помен от вдървяване, като големите.

Днес сварих наааай-сетне :oops: да пратя по бгпоща втората, по-голяма партида пликове с още семена розов асклепиас. :daaa: А, за една девойка беше ипомея "Кардинал".
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Di_Va »

Значи ще направя следното:
1. След малко отиваме до село, където ще сейна 1/3 от семенцата, ще ги полея и засипя (мулчирам) с мулч от Баумакс и ще сложа табела, че да не ги прекопая в прилив на градинарски ентусиазъм :lol: , в последно време изповядвам теорията за директна сеитба към момента, в който семената естествено се разпръскват, ще я пробвам и с тези, и със семенца от гайлардия;
2. На пролет ще пробвам разсад в саксийка и
3. Пак на пролет, но по-късничко ще сея отново на двора.
И ще видим по-подир какво ще се случи
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Асклепиас (Asclepias)

Мнение от Мария Николова »

Успех! :stiskam: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”