Синьо-лилавите клематиси

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от calico »

Елиза, това което виждаш на снимката му е първия цъфтеж. Засадих го миналата година през юни от поръчката за клематиси, май на Тейлър беше сайта. Изкара два стръка прави и тоз цъфтеж е от тях. Не знам как се размножава, цъфти късно- чак края на юли-август, дотогава само расте право нагоре. той може сигурно и без обелиск, щото е доста изправен, но като станат повече и по-дълги ще се привеждат клоните.
не можах да го видя докрая щото малко след като цъфна и го удари много силен град и го помля и до там беше.
а обелиска е от най-евтините от Баумакса май 25 лв беше. той е лек и не му трябва по-стабилно нещо. може и покрай ограда да се засади, няма нужда от мрежа.
и още с нищо не съм го съчетала, тая година ще гледам с какво ще го връзвам. трета група е и се реже всяка пролет до земята, значи ако ще е с друг клематис му трябва нещо от същата група. аз затова и искам много Айс Кристала, щото е по-нисък и да го увия отдолу спираловидно по арката, а е и същата гама почти. Щото този до около метър от земята няма никакъв цвят, цвета е отгоре, до там са само стеблата- облистени с големи листа
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Elyza »

Благодаря, Калико, намерих го http://www.taylorsclematis.co.uk/clemat ... rydon.html
И за обелиска ще изчакам да получат в Бамакс. Цената на твоя е много разумна. Аз бях наресала това- 2 м височина от земята на 40см. ширина с надежда да наместя 4 клематиса на него.Изображение
А някой да си е поръчал миналата година ето тази синя хубост, цъфтяща от юли до октомври и да сподели впечатления? Изображениеhttp://www.taylorsclematis.co.uk/clemat ... -azur.html
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от calico »

Елиза, този Кот Д`азур е следващия който ще си поръчам. тогава се колебах между двата, и взех по-високия.
сега ще взема и тоя че е до метър само и да го сложа в краката на другия

това с цъфтенето от юли до октомври и на моя така пише, но цъфна август. не знам до кога щеше да цъфти щото го удари град, ще гледам тая година, но мисля че три месеца няма да цъфти

ето намерих снимката му какво представлява на 03.07. току що съм му надянала отгоре обелиска, иначе си растеше като храстче нагоре прав и без него си стоеше и не полягаше. след това положение вече почна да пуща цветоносите и те запълниха най-горната част на обелиска и малко над него. и това всичкото е от две стебла.

Изображение
Последно промяна от calico на Фев 22, '11, 12:57, променено общо 2 пъти.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от orkud »

Калико, как не съм го видяла този пухкавелко :ieeee: Страхотен е :liubov2:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31734
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1108 пъти
Получил благодарност: 2657 пъти

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Синият Ангел - подарък от Lizi (да ме извинява, ако някое i трябва да е y :oops: ) Много обичам клематисите с пастелна багра - в случая пепеляво светлосиньо-сива - и с таква повърхност на венчелистчетата!

Изображение

[video][/video]

Разбира се, Кири Те Канава!!! :smusic:

Изображение

Този мъник беше голямата изненада за мен! :sheart: Тук е най-автентичен нюанса на наситеното лилаво! :ieeee:

Изображение

Много траен цвят! Тук вече на прецъфтяване, прилича ми на пеперуда без прашец по крилата...Лети, каца, пърха, ама... :eeeh:

Изображение

Този клематис предизвиква най-противоречивата ми оценка. Да купиш от един магазин 3 различни клематиса и да цъфнат все Дороти, как ви се струва... :svekurva: Нито баграта му нещо особено, нито формата на цвета. Заслужава си да забравиш за него.
Но това пък е най-якото растение от всичките ми клематиси - след монтаната-убиец.
Възхищавам се на жизнеността и силата на Дороти! Като взема пример от нея, хващам се за косата и като Мюнхаузен сама се изтеглям от блатото, когато се озова в него. :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10049
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 694 пъти
Получил благодарност: 1145 пъти

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от greeneyed »

А на мен Дороти Уолтън ми е най-обилно цъфтящия клематис. На една възраст - 3 години са с Кардинал Руж, обаче последният не може да се мери с него отникъде. Намира се в градинските центрове, не е скъп и горещо го препоръчвам. :daaa:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
lina5252
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Мар 13, '11, 21:50

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от lina5252 »

Не зная тук ли му е мястото,но искам да питам нещо . Преди две седмици си купих клематис"Beauty of Worcester",висок е около 80 см, отдолу са само 2 филиза, голи пръчки до около 4Осм, а нагоре се е раззеленил,да го режа ли до долу, за да се позасили , или такъв му е моделът и още кога и колко дълго цъфти .Имам още 4 вида , не зная какви са, но ги режа долу на 2 пъпки и си цъфтят, а сега съм в неведение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от pipike »

:daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от МГХ »

] Аз обожавам синьо -лилавите цветове и все на такива налитам. Ами те всички ми изглеждат синьо лилави :lol: :lol: :lol:
Тези двата се опитвам да ги съчетая .Тук им е първа година и тази пролет ще разберем дали ще стане работата. Изображение
Изображение
Изображение
Ще поставя мрежа на улука и ще го скрия с тях,ако стане.
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Синьо-лилавите клематиси

Мнение от МГХ »

Синият е crystal fountain група 2 , но светлият не знам кой е .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”