Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от desunie »

Тук можем да обменяме идеи за това как да подредим, обзавадем или аранжираме домовете си.
Било то просто, леко разместване с цел да разнообразим дома си,
или изцялостно променяне - последиците от тежката артилерия на основния ремонт :ufff:
Всичко което ви харесва и искате да споделите от дългото ровене и блъскане при последния ремонт,
или просто сте харесали някъде нещо и сте си намислили да го изпълните.
Препоръки за мебели, диванчета, спални, тенджерки, прибори и тем подобни придобивки, както и отзивите от позването им също са добре дошли за обсъждане тук.
В общи линии битовите неща, без които не можем, но имат значение за уюта в дома ни.
Мисля че е ясна идеята :nod:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от ravik »

Чудех се дали да не направим отделна секция за това. Мен напоследък живо ме интересуват такива теми и бая се ровя. Там би могло да се слага и теми за аранжиране и украса на дома, които не са свързани примерно с някой празник. Какво мислите?
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от Blue sky »

интересно, подкрепям :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от ida_ili64 »

И аз съм" ЗА"! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pateto
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Ное 24, '09, 21:00
Местоположение: Пловдив

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от pateto »

Ооо , редовно ще кисна в тази тема и подобни теми!
У нас редовно размествам, нареждам и най-редовно купувам нещица, които правят дома ни усмихнат и уютен!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от botan »

Аз да ви се похваля от първи юли съм в ремонт. :D
Само на стаята ми. Североизточна е и мисля да си я оцветя в кралско синьо. Какво мислите по въпроса? Бая матрял изчетох и тъмните цветове за стая сe оказват доста трудни за преценяване дали ще стоят добре, не ми се ще да се получи някоя безвкусица. Аз отдавна съм си решил че искам да е в кралско синьо (тадиционалното) и вчера докато си четох попаднах на тази статия която доста ме изненада:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACT ... CLE_ID=193" onclick="window.open(this.href);return false;
"Лъв – Както всеки човек би почерпил нещо и би се обогатил от личността на лъва, така и неговият дом може да научи много неща от дома на лъва. Този зодиакален знак винаги избира най – скъпата, но в същото време най – ценната, и задължително най – оригиналната вещ. Това може да е ваза – изключителна колекционерска рядкост или ценно текстилно пано за стена. Лъвът предпочита благородните цветове, които лесно се комбинират помежду си – тъмно синьо и кремаво, бежово и кафяво. Типичната атмосфера в дома на лъва с две думи е луксозна."
А точно това са цветовете които съм си избрал. Плочките които ще лепим под прозорците са точно кремаво-кафяви.
Шубе ме е да не стане някоя грозна шарения, но наистина ми се ще и стените да са в тъмен цвят.
Insta: ex_hort
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от bouquet »

Пате, радвам се да те видя, липсваше ни! :tzeluvka:
Мисля, че има нужда от подобна тема и ще е интересна, защото сме различни и всеки ще предлага своя поглед за нещата!
Търся добри хора
dal

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от dal »

botan написа:Аз да ви се похваля от първи юли съм в ремонт. :D
Само на стаята ми. Североизточна е и мисля да си я оцветя в кралско синьо. Какво мислите по въпроса? Бая матрял изчетох и тъмните цветове за стая сe оказват доста трудни за преценяване дали ще стоят добре, не ми се ще да се получи някоя безвкусица. Аз отдавна съм си решил че искам да е в кралско синьо (тадиционалното) и вчера докато си четох попаднах на тази статия която доста ме изненада:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACT ... CLE_ID=193" onclick="window.open(this.href);return false;
"Лъв – Както всеки човек би почерпил нещо и би се обогатил от личността на лъва, така и неговият дом може да научи много неща от дома на лъва. Този зодиакален знак винаги избира най – скъпата, но в същото време най – ценната, и задължително най – оригиналната вещ. Това може да е ваза – изключителна колекционерска рядкост или ценно текстилно пано за стена. Лъвът предпочита благородните цветове, които лесно се комбинират помежду си – тъмно синьо и кремаво, бежово и кафяво. Типичната атмосфера в дома на лъва с две думи е луксозна."
А точно това са цветовете които съм си избрал. Плочките които ще лепим под прозорците са точно кремаво-кафяви.
Шубе ме е да не стане някоя грозна шарения, но наистина ми се ще и стените да са в тъмен цвят.
щ споделя нещо от собствен опит ;
имала съм спалня в кралско синьо , сребристо сиво и антиквайс-това е комбинация добра ,обаче в нея нищо кралско няма ;
на нашите условия и височини на тавани 2.75 най много по стандарт и на размерите на нашите помещения -просто затиска и губи ефект; едно е да имаш площ и височина , па да разгърнеш дизайн , тъмен цвят плътен , осветен добре, па мотивите в по светъл контрастен , детайли там извътре по интериора. На малката площ и височина става съвсем друго- става като накъкано , нещо като асансиор в който просто са откраднали миньонката от тавана . Не съветвам никого да боядиса всички стени един цвят , когато цветът е тъмен. Най често в плътен нюанс се правят стените на които има прозорци за да може светлината да омекоти контраста. Така или иначе аз бях боядисала спалнята гардероба и шкафчетата тъмносини-не ме питай по кви причини толкоз ми е бил акъла и парите/ , сега този свеж комплект е запокитен на вилата-там стои рустик като във древна провансалска постройка с кахлено синьо в капаците на прозорците , плочките керамиката и на супника шарката , аман.
Иначе за акцент става
-ето ти с бордо беж и фурнир кафяво
Изображение
-някакво синьо , но без да пипат стените-но мяза на хотел
Изображение
-каки и антиквайс
Изображение
-модерни интериори -пак два цвята + трети на детайлите ; повтарящите се фигури създават чувство за стил
Изображение
тъмно -светло-контраст
Изображение
Изображение
-романтичен стил-да живее текстилът , с него чудеса се правят
Изображение

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Идеи за дома или просто да поразместим в къщи!?

Мнение от botan »

Права си и на нашите това бяха опасенията. Тя стаята си ми е малка и без това 10 кв м. но пък е много добре осветена тъй като има 5 големи прозореца демек почти половината е с прозорци, пък и така като си го планирам стените няма да се виждат много много от цветя и направо не знам. :hmmm:
Insta: ex_hort
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”