Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
dal

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от dal »

dolli написа:Снегът най-после се стопи и аз преджапах в калта до засадените през есента резници от рози - на пръв поглед положението е много обещаващо - над 90 % от резниците зеленеят с млади листенца. Докато тези които заложих в саксийки - всичко загина - направиха калуси, пуснаха коренчета и после покафеняха и изнгиха.
не става в саксии , но е хубаво да пробват всичките и като добият личен опит -да са сигурни
и моите резници от какво ли не са се вкоренили , ще раздавам :D
Сега няма Доли да ги ровим , дано да са ти по местата , аако не са-чак наесен ще имат корени и октомври ще ги преместиш -т.е. някои може и да ти цъфтят , но няма пипане; краят на април ще махаме бутилките и от май леко торене и така :stiskam:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Виола »

И аз днес моите ги гледах, някои имат листа. :stiskam: :D
Дал, имам вкоренени и в голяма кофа на двора, пак под буркан. Изкараха зимата там. Миналата година даже една цъфтя. Но по-голям процент на вкореняване определо има като са директно в земята. :nod:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Роза1924 »

Моят експеримент е следният:
Резник, поставен в перлит през лятото и пуснал коренчета, пресаден през есента в саксийка с пръст / за да има какво да си хапва/, а в началото на зимата тази саксийка заровена в земята и затрупана с пръст.
Засега, като разровя леко, виждам едни хубави зелени листенца, предполагам, че всичко е о.к. Остава да видя, като я разровя по-радикално и я пресадя в почвата, какво ще се случи :hmmm:
Проба-грешка!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Titi »

След като обстойно огледах градината през миналите почивни дни, да отчета за протокола: от засадените 39 резника, захлупени със стъклени компотени буркани само един е изгнил. Всичко друго е зелено, напъпило, в чудесен вид. :stiskam: :stiskam: :stiskam: стискайте палци!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от dal »

Скъпи девойки и пичове розовъди , понеже повтарям едно и също само ще кажа-садете си розите /резниците в градината , ако не искате да бълбукате с излишни тревоги и тройни акъли и да загубвате растения , както това се случва в момента в околните розарски теми;
Никой не е казал да садите на минус 15 градуса , но около 3-5 градуса дневни спокойно може да се сади , тъй като почвата под 10 см надолу не е замръзнала .
За ваша информация, а вече и от опит розите са издръжливи растения и повечето виреят дори в 4 и трета зона , а това верно е много студено.
Желая успех на всички колебливи и недоверчиви розари , които напълниха входове мази и гаражи с пясъци и саксии -дано розите оцелеят.
Безхлорофилните израстъци , което са тръгнали означават , че температурата ви е над 3-5 градуса и влажността ви е повече от нужното там , където сте ги държали
Тези издънки ще се озеленят ако розите ви получат пряко слънце но без минусови температури
Ако сега прекалите със жегите и затопляне поливане обаче , може да се развият гниене и изсъхване на кълновете
Т.е. изгледайте си филмите които сте си саморежисирали и дано отпусне времето скоро , че пръстта да поправи което е поправимо до тогава :liubov:

Честно казано мисля че каквото и да правите едва ли ще успеете да уморите над 2 % от новазасадените рози по коледа , васильовден и трифон зарезан -най много некой резник да ви замине , ама така му било писано -не е болка , пак ще префръкне резник отнякъде :ieeee:
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от dolli »

Ми, какво да кажа - заслужих си го :oops: . Въпреки, че все още не съм отписала напълно саксиените си примадони. Надеждата ми е, че след два дни идва пролет ... :stiskam:
dal

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от dal »

dolli написа:Ми, какво да кажа - заслужих си го :oops: . Въпреки, че все още не съм отписала напълно саксиените си примадони. Надеждата ми е, че след два дни идва пролет ... :stiskam:

като стане над 5-7 градуса дневни три дена подред , копай дупки , извади ги и леко огледай от саксиите какво вадиш , то личи ако има заминал корен , ако отгоре ти е кафяво и сиво и като стригнеш стъблата на върха се покаже изсъхнало-режи до здраво -т.е. спасяваш каквото можеш
ако заподозреш че не се е добре окоренила можеш и корените леко да престрижеш , наливаш вода да попие в дупките , тор там объркай с пясък , заривай и отче наш
и догодина като ви казвам садете в градината недейте ги подмета по стълбища и тераси по две седмици на сухо , или киснене 6 дена и после в саксии и контейнери , ами бодете вода зариваш и чакаме лястовиците :tzvetentze:
Bugpa
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 6, '10, 01:08

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Bugpa »

pk9 написа:
Здравейте цветари,
Някой от вас отглежда ли маслодайна роза /трендафил/.От 1 год. търся във Варна да си купя, но никъде не предлагат.


Ако имаш път към Несебър заповядай със радост ще те пусна да си резнеш 4 5 резника или колкото са ти необходими, и дано да имаш успех :stiskam:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Гео, граф »

Тъй като не знам къде другаде да си задам въпроса, реших че тази тема става за него. Имам положени под шише резници, които са засадени към средата на март ( благодаря ти, Даниелче :tzeluvka: !!! ). Вече са се оформили хубави малки клонки и листа и когато тръгвам сутрин на работа отвивам капачките, за да дишат през деня, а вечер ги завивам отново. Обаче вече чудом се чудя кога точно да махам укритието и дали са се вкоренили ??? Мъжа ми предложи да ги изскубна и да погледна - ако имат корени, значи са се вкоренили ... :ovtza: :sgiggle:

Джонка, а какво се случва с твоите аквариумни резници от началото на темата :?:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от johnstalker »

Гео, граф написа:...

Джонка, а какво се случва с твоите аквариумни резници от началото на темата :?:
Обрах розите отдавна от тях. :hihihi: Но преди нова година боднах един резник от пени лейн или както се пишеше и в градината, боднах и един резник от бангладешките после. И двата резника са под буркан и изглеждат отлично. Мисля, че са се вкоренили. Все пак това са шипки. :daaa: Изчакай поне още месец и махай бурканите. Аз така ще направя. Нямам опит с тези тръни..
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”