Новата реколта

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dal

Re: Новата реколта

Мнение от dal »

зор видех!!!!!!!!! :ufff:
вие сте виновни , щото ме подкокоросвате да купувам семена
което не е в градината е пикирано-утрепах се от чоплене ;
останаха довечера да забода едни десетина тютюнчета /микс / и утре аубриетата от Мишето да закова из склона
и формиумите тенакс исаак голд -тех смятам да ги разделя в пет саксийки по три и като станат по една педя поне -една на Добс , една на Майки , една за мен и другите две ще ги дондуркам ако некой изпищи :mrgreen:

петуниите /сърфини , вълни , дадита и т.т. дето са по пет точки в капсули /всичките поникнаха , и напълних 5 сандъка и още 20 са пикирани за прединфарктни състояния тип "искам" :lol:
блу , вербена имаджинето сичката поникна -30 кофички пикирани :shock: кампанулки имам също ...
няма да разказвам за газаниите -от моисемена и два купени микса -всичките поникнали :svekurva:
ужас ужас кал кереч и липса на мозък и маникюр :nod:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

Да, особено за маникюра . И аз съм на това дередже. :D :D :D
Не прочетох за моята червено бяла ружа.Дал пося ли я ?
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Новата реколта

Мнение от margis »

То голям берекет при dal :shock: Аз две години подред сея семена на Mandevilla Laxa и пълен провал.Вече си мисля,че семената не са стока :snif:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

Боже поникнала ми е калата ! :ieeee: Беше вързала семена една от калите ми и ги насях малко на шега в сандъчето с червената лагерстремия. И днес забелязах че е поникнала.
За първи път са ми наникнали и хризантеми от паднали семена. Какви ли ще излязат ми е интересно . :hmmm:
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Новата реколта

Мнение от desitata »

Някой сял ли е ириси от семена :hmmm: -насях от поръчаните и сега се чудя какво да правя с растения високи една педя/най-големите/и с две до три листенца./приличат на изостанали в развитието си фрезии в момента/ :hmmmmmm: .Страх ме е да ги насадя директно в градината ама са в кофички от кисело мляко-и така ме е страх за тях.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

От коя поръчка са семената?
Аз също съм посяла едни семена събрани от мен. Още не са поникнали. Мисля че не можеш още първата година да ги сложиш в градината . Ще се наложи да ги подундуркаш малко. :D
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Новата реколта

Мнение от desitata »

Ето такива IRIS SPECIES MIXED от plant-world-seeds и представа си нямам какво се е пръкнало защото са микс а и семената бяха много различни видимо.
http://www.plant-world-seeds.com/store/ ... ED&page=48
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Аз пък сега почнах със засяването на многогодишните :hmmm: . Кампанули, маргаритки разни и каквото имам... около 20 вида растения засега засях и още толкова чакат :dovolen:
Аватар
Niki
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:22
Местоположение: София

Re: Новата реколта

Мнение от Niki »

Да си покажа и аз новата реколта :ieeemyzh: Всичко е от собствен разсад от семена от поръчката от Nicky's Nursery. Като цъфнат другите пак ще покажа, но като цяло съм доволна от резултата

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новата реколта

Мнение от Виола »

Браво!
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”