Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Гео, граф »

А ето и язовир Сопот, Джони ... Еньовден по традиция се прави на вода :idea: ...

Снимката е некачествена, щот' си забравих фотоапарата и щраках с телефонЯ .

Изображение

А това там, в средата на кадрото, съм аз ... :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от al.yank »

Ох,ох,Гео,ровиш ми в раната,така ми липсват тези риболовни излети..така обичам!
Да наснимаш много и да гледаме после :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от ida_ili64 »

Гео, граф написа:
Titi написа:
ravik написа:Хубаво е на Доспат. :daaa: Много е красиво. А относно маршрут из България - накъдето и да тръгнеш, има красиви места - просто отваряш картата и тръгваш. ;)
Чак е обидно за Доспат да се определи толкова постно "Хубаво е на Доспат." Там е райски красиво, там е невероятно красиво, това е едно от най-красивите места в България. Родопита са невероятно красива планина, а яз.Доспат с района около него е една от перлите в короната на Родопите ...
Заминавам в събота именно там с цялото фемили ( без дамазлъка де ) :ieeemyzh: ...

От 7-8 години там караме лятната си отпуска и за нищо друго не я даваме. МъжТа е риболовец-сугестьор, с други думи не му е толкова важно да лови риба, а по-скоро се сугестира и медитира още от изгрев слънце, втренчил поглед в плувката и само дето не вика ''Оммм !''. Ама и рибка похапваме вечер, след като се прегледа внимателно живарника и се пуснат здравите екземпляри. Лани за сефте в живота си направих 5 ( пет !!! ) бурканчета със сладко от боровинки и цяла зима на неделна закуска с палачинки трябваше да се съберем всички, за да се отвори тази прелест :potekoha: ... Сега ще потърся някоя снимка, та да са поФаля и аз ...

Изображение

Изображение

Тази, последната снимка не е моя, а на една форумна приятелка, с която се сприятелихме именно покрай Доспат и любовта ни към този край - уникална е :shock: :!: ...

Изображение
Тези снимки ме прихласнаха! :o :daaa: Толкова пъти съм минавла от там,но нигога не съм виждала язовора през такава призма.Има ли обособен къмпинг или е свободен избора за опъване на палатка?
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Гео, граф »

al.yank написа:Ох,ох,Гео,ровиш ми в раната,така ми липсват тези риболовни излети..така обичам!
Да наснимаш много и да гледаме после :dovolen:
Задължително ! Обещавам !!! Ето още една, но тук ме няма, защото снимам. Малкия младеж в големия каяк е синковеца, преди 3-4 години, а всички в кадъра са хора от компанията ... Яката работа :D

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Гео, граф »

ida_ili64 написа: ... Има ли обособен къмпинг или е свободен избора за опъване на палатка?
По югозападния бряг на езерото почти на всяко деренце има каптирана чешма, а това е изключително важно условие за къмпингуване. И, не, няма обособени зони, дивото къмпиране все още се практикува и то от доста хора. Ако решиш да отидеш в четвъртък или петък, има опасност да не можеш да си намериш място за палатката. Не е като по морето - палатка до каравана. Между отделните лагери има понякога големи разстояния, защото всеки иска спокойствие и по-широко лично пространство. Освен риболов, може да се скита по гората за гъби, боровинки, ягоди, билки или въобще да се скита. Надморската височина от 1200 м определя почти пълната липса на насекоми в близост до брега ( в гората не е така :hmmmmmm: ), а също и на жаби, което е балсам за задръстените градски уши ... Абе с две думи - божествено местенце !!! Дано да го опазат местните хора от мутраци и от строителни апетити, поне се опитват ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

Гео, графиньо, изключително се радвам да те приветствам и тук като една сродна душа :ieeee: :ieeee: :ieeee:

А това с каяците ми е стара мечта :mrgreen: :angelche: гледам ги по язовирите и нещо в мен говори че това е точно моя спорт, а като ги видя на прехода по ардинската каскада - над 20-30 каяка да се носят грациозно, направо ми идва да заплувам с тях ....... Това определено е следващата ни покупка :daaa: и ако не възразяваш, ще те ползвам за съветник :oops:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Гео, граф »

Blue sky написа: А това с каяците ми е стара мечта :mrgreen: :angelche: гледам ги по язовирите и нещо в мен говори че това е точно моя спорт, а като ги видя на прехода по ардинската каскада - над 20-30 каяка да се носят грациозно, направо ми идва да заплувам с тях ....... Това определено е следващата ни покупка :daaa: и ако не възразяваш, ще те ползвам за съветник :oops:
Не съм корифей в тази област, Блу, не съм и кой знае колко опитна и каяка не е мой, макар че бих била щастлива да го имам. Ние сме доста голяма и разнородна компания и това, което го има един, го имат всички. Т.е. и каяците и сърфовете се ползват от всеки мераклия. Впрочем едноместен каяк, като този на снимката, е доста солен като цена ( поне за мене де ! ), а като се прибави и липсата на място за съхранение в останалата част от годината, когато няма да се ползва, прави притежанието му доста комплицирано ... :hmmmmmm:

Обаче кефа е страхотен, да знаеш !!! Особено когато се съберем в група и започнеме да се преследваме из езерото като патки :lol: :lol: ... Голяма веселба пада ! :mrgreen:

Ако имаш интерес мога да ти дам телефона на човека, който ги произвежда.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от johnstalker »

:) Бре.. да не се окажеш колежка?! Водна туристка? Ще падна ако сме се засичали по реките, Арда, Янтра, Искър, Дунав... от 20 години се спускам по реки и язовири :)
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

johnstalker написа::) Бре.. да не се окажеш колежка?! Водна туристка? Ще падна ако сме се засичали по реките, Арда, Янтра, Искър, Дунав... от 20 години се спускам по реки и язовири :)
аха, и не споделяш а :evil:

Гео, с удоволствие за телефона и благодаря :tzeluvka: , въпреки че и на мен по същите причини не ми е зор тази покупка, но нека съм поготвена, то не се знае :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Гео, граф »

Blue sky написа:Гео, с удоволствие за телефона и благодаря :tzeluvka: ...
Разбира се, Блу, само че когато се прибера в къщи, че тук го нямам :arrow: ...

Доспат е невероятно място, за кой ли път се убедих :D ... Туристите-палаткари и рибари са понамалели, местните хора също го отбелязват, но това може само да ме радва ( егоистично е, знам, ама поне си го признавам, нали ! ). Язовира е пълен до върха, с купчинка чак, така че риба няма много-много, но както вече казах - това не е особено важно. Вчера брах сърнели, пачи крак и огромни горски печурки, тук-там и по някоя манатарка. Даже затворих 3 ( три !!! ) бурканчета от детски храни с гъби. Освен това понабрах боровинки и ягоди и довечера ще сваря сладко колкото да има за палачинките утре сутрин. Всеки ден плуваме по няколко пъти, че е бая топличко, ама приятели ни се обаждат от София, от Бургас, от Петрич и разказват някакви ужасии за потопи и африкански жеги. Даже радио нямаме вече, нещо се бъгяса от влагата вероятно, и вече сме в пълно и безкрайно блажено неведение за случващото се извън лагера 8-) ... Снимки обаче ще има като се върна, сега само дерзая с фотоапарата. Ако идвам пак за по-дълго време до града, ще давам отчет ! :ssun:
johnstalker написа::) Бре.. да не се окажеш колежка?! Водна туристка? Ще падна ако сме се засичали по реките, Арда, Янтра, Искър, Дунав... от 20 години се спускам по реки и язовири :)
Аз лично не съм водняр, Джони, и ме е срам да си го призная :oops: , защото имам приятели, които от много години участват във всички воднярски мероприятия - като се започне с откриването на Янтра, през всички изброени от теб, както и задължителния ТИД - от немско още. Ако искаш може да ти напиша на лични малко инфо за тях !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”