Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
dal

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от dal »

сигурно би ми било хубаво на каравана с компания , моите деца са големи и вече не идват с нас -така че си представям с приятели ....и до там ,до представите си оставам;
такава почивка на практика може да ми се случи като втора, или трета седмица за почиване за лято/ есен -
задължително почивам по друг начин , защото цяла година кретенясвам с идиоти и нито ми се гледат бирени партита , нито ми се шета с женици около лагерен огън , нито ми се мие задник/очи на река , па да не говорим за компромиса с хигиената и удобството , колкото и модерни да са караваните :lol:
Просто тук всякакви условия за къмпинг и каравани бяха с години съсипвани , мръсотията е навсякъде и гледката едва ли ще ме компенсира за останалото...
Впрочем завиждам на американците , там има условия за подобно летуване като бази и хората си изкарват чудесно . Накрая не ми се ще да се събудя в схватка с крадци през нощтта , или спорещи арендатори да се бият за парцела къмпинг на 50 метра от главата ми...

Блу не те разубеждавам мила...за мен си казвам , по :dovolen: скоро разсъждавам пишейки и т.н.
Последно промяна от dal на Мар 3, '10, 18:54, променено общо 1 път.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

Букет, благодаря :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: И за плажа и за хотела - на въча така и не съм била, тям няма никакви условия за къмпингуване :nod: но като страстни риболовци ще се прежалим - офертата на хотела е много добра :nod:

Дал, честноказано по организирани къмпинги и аз не си падам - но има места, където прекарваенот е просто уникално. Все по-малко са тези местнеца, толкова малко, че вече не смеем и да ги обявяваме :nod: Имам си такъв един язовир - само като наближим на 5 км от там и започвам ад се чувствам в къщи, невероятно, уникално усещане сякаш там си бил цял живот. 5 дни там ме зареждат за цяла година, всяка секунда се усеща невероятно, всъщност трябвада сепочувства, не мога да го опиша с думи. Преди години обаче ходехме само няколко души, после всеки взе да си води естествено по още едно другарче - нали е такова приказно място, и ето че последните години от 5 бивака, се събираме по 15 и това вече действително започва здраво да дразни :twisted: :twisted: :twisted: И все пак, като се уважаваме, място бол има за всички - макар и с малко компромис, пак е най-прекрасното място. А най-хубавото му е че няма ама никаква цивилизация наоколо. Даже разхождайки се наоколо, веднъж мъжете бяха попаднала на диво животно разкъсано от мечка, за мой късмет бях изостанала да бера ягоди, та си спестих гледката.
Що се отнася до къмпингите и морето въпреки цялата цигания, пак с нищо не ги заменям. А децата и палатките - целият зор пак ми се струва по-малко от приключението да нахраниш, приготвиш и заведеш две деца на плажа, с прилежащия багаж, после да ги прибереш, и така - два пъти на ден :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Tanet »

Последните три години не съм ходила на почивка,но допреди да се омъжа редовно прекарвах по седмица две на палатка в къмпинг "Смокиня" до Созопол. С братовчед ми и семейството му. Той правеше базовия лагер на плажа.Създаваме си условия зя готвене и си имаме строг ред относно чистотата,къде се събира боклука и така. Отделно се сприятелихме с доста хора,които също почиваха така и станахме като едно семейство. Като почне сезона и който отиде пръв започва да търси останалите кога ще почиват да ги очаква и т.н. Това са ми били най-разтоварващте почивки,да се събуждам сутрин рано и морето да е пред мен и да си пия кафето,а бризът да ме събужда нежно...Няма го ходенето на плаж с всичките му атрибути,печенето и после отиването на обяд и т.н , всичко е някак все едно,че съм родена там. Хигиената не ме притеснява няколко бидончета от минерална вода напълнени се стоплят на силното слънце и си правиш вечерния тоалет.Лятото опъваме палатки и в планината,която е близо ,но за почивните дни. С каравана никога не съм била на почивка. Аз пък си мечтая за точивка тур из българия . Да си начертем маршрут и да посетим различни места. Ако имате идеи за интересен маршрут/не става въпрос за ескурзионно летуване с планински преход,а с кола/ споделете, може пък и да го осъществя един ден.Миналия Гергьовден ходихме до язовир Кърджали и в една хижа в родопите,но условията там не бяха много хубави. Въпреки това прекарахме чудесно, посетихме Перперикон, Дяволския мост, видяхме нацъфтялото орфеево цвете и минахме през разни селца и махалички. Набрахме си родопска мащерка и даже си посях на село и за моя радост миналата неделя видях,че е презимувала и е много добре. Арда е много живописна и си взех няколко цветни заоблени камъка,които аранжирах в двора. Чувала съм хубави неща за язовир Доспат,но не съм била там.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от ravik »

Хубаво е на Доспат. :daaa: Много е красиво. А относно маршрут из България - накъдето и да тръгнеш, има красиви места - просто отваряш картата и тръгваш. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Titi »

ravik написа:Хубаво е на Доспат. :daaa: Много е красиво. А относно маршрут из България - накъдето и да тръгнеш, има красиви места - просто отваряш картата и тръгваш. ;)
Чак е обидно за Доспат да се определи толкова постно "Хубаво е на Доспат." Там е райски красиво, там е невероятно красиво, това е едно от най-красивите места в България. Родопита са невероятно красива планина, а яз.Доспат с района около него е една от перлите в короната на Родопите Всеки трябва да го види, защото трудно се предава с думи, даже снимките не могат да уловят цялата му прелест. Има една местност, местните там я наричат Стената. Като се качи човек там, като на длан отдолу е целия язовир, наистина е уникална гледка.
Изображение

Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от bouquet »

Танет, аз съм пътувала така. Набелязваме някоя част на Бг и набелязваме какво има в района да се види, харесваме си хотели по интернет и тръгваме....Разкошно е! Примерни маршрути Банско, Смолян, Кърджали...Или Плиска, Преслав, В.Търново...Или Сандански, Петрич, Мелник, Роженски манастир. Или Габрово, Дряновски манастир, Трявна, В.Трново, Елена. Или Априлци, Троянски манастир, Тетевен....Нашата страна е много красива и има много какво да се види.
Търся добри хора
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Язовир "Сопот" , юни, 2010"

Мнение от johnstalker »

Ето къде прекарах откриването на риболовния сезон. :daaa:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Blue sky »

Ауууууууууу Джони, направо завиждам :potekoha: :potekoha: :potekoha: аз май ще пропусна и този сезон :snif: :snif: :snif:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от gonel »

Джони, ама си хитряга! На ореха на най-дълбока сянка си се наместил!!! :lol:
И аз ти завидях!!! Особено за събуждането на сутринта на открито... :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Каравани, уикенди, като с малки деца, но и не само

Мнение от Гео, граф »

Titi написа:
ravik написа:Хубаво е на Доспат. :daaa: Много е красиво. А относно маршрут из България - накъдето и да тръгнеш, има красиви места - просто отваряш картата и тръгваш. ;)
Чак е обидно за Доспат да се определи толкова постно "Хубаво е на Доспат." Там е райски красиво, там е невероятно красиво, това е едно от най-красивите места в България. Родопита са невероятно красива планина, а яз.Доспат с района около него е една от перлите в короната на Родопите ...
Заминавам в събота именно там с цялото фемили ( без дамазлъка де ) :ieeemyzh: ...

От 7-8 години там караме лятната си отпуска и за нищо друго не я даваме. МъжТа е риболовец-сугестьор, с други думи не му е толкова важно да лови риба, а по-скоро се сугестира и медитира още от изгрев слънце, втренчил поглед в плувката и само дето не вика ''Оммм !''. Ама и рибка похапваме вечер, след като се прегледа внимателно живарника и се пуснат здравите екземпляри. Лани за сефте в живота си направих 5 ( пет !!! ) бурканчета със сладко от боровинки и цяла зима на неделна закуска с палачинки трябваше да се съберем всички, за да се отвори тази прелест :potekoha: ... Сега ще потърся някоя снимка, та да са поФаля и аз ...

Изображение

Изображение

Тази, последната снимка не е моя, а на една форумна приятелка, с която се сприятелихме именно покрай Доспат и любовта ни към този край - уникална е :shock: :!: ...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”