Моят аквариум у дома

За домашните и дивите животни
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от lila »

Хареса ми много, определено, аранжировката е майсторска - както казват пипнато е с ръчичка :nod: не е претруфено, но има някак пълнота :nod: И пасажа - волно се рее ... , Нико :tzvetentze: :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
JIX
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Яну 14, '11, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от JIX »

:dovolen: Много хубав аквариум!! Браво Кралчев!......Ники все едно си ги дресирал тия рибета,движат се в под строй.
пп. Случайно реших да погледна какво има по другите форуми...... гледай ти колко е малко виртуалното пространство. :D
Ха здравейте акваристи!
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от dimitar »

Прекрасни аквариуми и красива аранжировка сте показали всички! :daaa:
Аватар
JIX
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Яну 14, '11, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от JIX »

johnstalker написа:Бре, теб те знам от някъде.. :)
От къде ли??? Няма да е от казармата :dovolen: ....и на тебе здрасти Бира ;) айде стига съм спамил темата на Нико
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от dora »

Нико, разкош някакъв. :daaa:
Ще споделя само ,че ми се щеша да има музика на клипчетата ти- някак така .....отива им.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от elina »

Споделете какво правите с бременните рибки ?Имах една бременна ,бях я отделила от останалите ,вчера послушах мъжо да си я върна обратно , днес я намерих мъртва с надупчен и кървясал корем :snif: :cry: Не съм сигурна но ми се струва ,че има още една с подуто коремче .Колко време трае бременноста при рибките ?
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от danielka_y »

Незнам за какви рибки става дума, но аз отглеждах от живородките гупи, хелери и молинезии. Единствено молинезиите успяваха да се задържад до по преклонна възраст при мен :D , гупи и хелери мряха ми като мухи.
В магазините за рибки ми казаха, че бременноста им трае 20 дена и 20 дена почиват и после пак - като зайци са :lol: Бях им направила нещо като предродилна и родилна зала :sgiggle: :sgiggle: едно малко 10 литрово аквариумче, след като родят ги местех в общия аквариум, а бебета ги гледах 10-тина дена в по-малкия аквариум да поотрснат малко, за да не станат шведска маса в големия аквариум. Е това разбира се ако хвана бременната навреме, ако не успея - разжда си в голямия аквариум и което бебе съумее да се скрие и пази добре сред водораслите и камъните оцелява - донякъде е по-добре така, получава се естествен подбор на индивиддите - оцеляват по-силните, а не да ти се нацвъкат 200-300 бебета, зависи колко бременни мами имаш. Така започнах да процедирам, защото по едно време аквариума вреше от молинезии - можех да си мариновам за зимата :lol: При молинезиите една голяма женска съм я засичала да ми ражда и по 40 бебета, а по-малките 15-20-25
А има и друго, възможно ли е да е била болна, бактерия или паразити често причиняват подут корем и кървави петна по тялото.
Изображение
ivan1
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Май 7, '13, 14:29

Re: Моят аквариум у дома

Мнение от ivan1 »

аквариумите са голяма краста, преди година започнах с един 10 литров сега имам 3 най-големия е 140 литра :)
Спорта, Учението и здравословният начин на живот са като хобито - изискват постоянство
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”