Лилиуми дървета

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

Виола написа:Да ти кажа, ориенталските лилиуми имат толкова силен аромат, че е достатъчно да влезеш в градината, за да ги усетиш отдалече. Докато розите, трябва да се приближа до тях, за да ги помириша.

е мен точно това ме притеснява- че ще превземат с аромата си и розите.
това лято само един лилиум Робина ми умириса цялата предна градина. ще ми се да имам едно розово кътче, малко но само с неговия си аромат.
но догодина ще са заедно пък после ще му мисля кое и как.
глей кви грижи имам отсега :twisted: ще речеш че розите на холандеца са цъфнали
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Виола »

:lol: Хм, дано да ги опазим до пролетта, че да им се радваме. :stiskam: Аз нито мазе имам, нито място за големи саксии., пък ако стегне студ, не знам как ще садя в градината. :twisted:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

Виола написа::lol: Хм, дано да ги опазим до пролетта, че да им се радваме. :stiskam: Аз нито мазе имам, нито място за големи саксии., пък ако стегне студ, не знам как ще садя в градината. :twisted:

в друга тема написах указания за кирката, горелката и парника :lol: , Тити рече че сме луди, ама и аз нямам ни мазе ни саксии ни място
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Виола »

calico написа:в друга тема написах указания за кирката, горелката и парника :lol: , Тити рече че сме луди, ама и аз нямам ни мазе ни саксии ни място
:lol: :daaa:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Blue sky »

и аз съм на същото мнение за розите и лилиумите - ароматите ще се смесят, да, защото лиилумите, където и да ги сложиш, ще ти умиришат цялата градина, и нито един аромат няма да изпъква, просто 20 ориентала, правят магическата градина на ароматите, докато цъфтят и роза няма да усетиш, където и да е :nod:
обаче, като си прецъфтят, розите си остават, така че, съветвам те да ги подбираш, само по визия :nod:
освен това, розите и лилиумите, са просто създадени един за друг - розите са купички най-общо казано, лилиумите са звездички, комбинацията е страхотна
освен това, лилиумът е най-благодатното цвете откъм място - реално, обемът е на височина, и може да се смести и нагъчка навсякъде мужду другите китки - стига да има 10 см празно място за корените му, после една тънка пръчка се издига между другите и облакът цвят е високо, където нищо не му пречи

порових се за общи снимки, но се оказа че нямам - при мен сезона за розите беше много лош и почти не цъфтяха :evil:
все пак намерих няколко снимки, на които се виждат заедно, тук, около тази роза, има 10-15 виждат се стъблата, но заедно съм снимала само оранжевата комбинация

Изображение Изображение Изображение Изображение

от общата снимка, най-ляво, вече цъфнал

Изображение

Изображение

Изображение Изображение
Последно промяна от Blue sky на Дек 15, '10, 10:32, променено общо 1 път.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

Блууу :tzeluvka: така добре изрази и подкрепи със снимки всичко което се таеше у мен :P

а и заемат наистина малко място- това е най-голямото достойнство на лилиума :lol: :lol:


п.п. пък и като помислих установих, че розите са във вихъра си м.юни, тогава ще миришат те щото лилиумите още не са разцъфтяли, а юли ще мирише на лилиуми, и август пак на рози.
добре ми изглежда :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2448 пъти

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Мария Николова »

mama_li написа:Хора, помагайте с акъл, моля!
Отдавна съм хвърлила око на лилиумите. Живот и здраве напролет дворното място ще се оформи и вече ще имам къде и какво да садя. Проблемът ми е в това, че сме там сравнително рядко :eeeh: . Та питанката ми е следната, ще издържат ли тези прекрасни китки без особено обгрижване? Разбрах, че са любимци на голите охлюви. Срещу тях ще взема прадварително мерки.
Ако ще могат да се "самоотгледат", казвайте да знам какво и колко да поръчвам. Предварителният списък стана толкова огромен :oops: .
Ох, мила, не зная какво да ти кажа... :hmmm: Колко рядко е това "сравнително рядко"? Моите винаги са ми под носа и редовно ги поливам два пъти седмично в топлите месеци, плевя ги редовно...Мисля, че трябва да опиташ първия сезон на риск с по 1 луковица от основните сортови групи, за да знаеш кои от тях ще оцелеят при твоя режим и кои няма да се справят с тези условия.
Като си ги засадиш, запиши си на хартиен носител на кое място луковицата кой сорт е, за да не си провалиш експеримента. :swait:
С друго не мога да съм ти полезна. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Blue sky »

най-добра работа ще ти свършат азиатците - цъфтят рано, пролетно време земята е влажна още, има повече дъждове
после вече като прецъфтят, колкото ги полееш там, все ще е добре
можеш да опиташ и хибридите - те също са по-устойчиви видове, с по-дебели стъбла и също мисля ще ти свършат работа, някои от тях са ароматни :nod:
ориенталите са капризни, няма смисъл, ако не ги поливаш :nod:
He who plants a garden, plants happiness
mama_li

Re: Лилиуми дървета

Мнение от mama_li »

Мери, Блу :liubov: благодаря ви :tzvetentze:
То затова писах, че май ще се задоволя на първо време с поръчка от стрелиция. А толкова много съм си харесала от сайта на поръчката. Пуста лакомия, ама ще трябва да се озаптя :twisted: . Да видя дали ще могат да устискат и да се надявам, че това не е последната поръчка на тези красавци :stiskam: .
Като гледам, поръчала съм два сорта азиатски, няколко ОТ хибриди, един ориенталски, един Lilium Longiflorum и един Lilium Eye-Catcher (каквото и да значи това :oops: ). И това, преди да видя вашите съвети. Направо съм доволна от себе си :angelche: .
Още веднъж :tzeluvka: :liubov:
denitsavm

Re: Лилиуми дървета

Мнение от denitsavm »

Моите 3 Lolipop на вилата оцеляха и цъфтяха на най-жегавото място, а са саксиини :hmmm: . Почти не са поливани - 3-5 пъти за сезона :nod: Може би и твоите ще се развият :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”