Коне

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
dal

Re: Коне

Мнение от dal »

абе...малко ми приличат арабските коне на руска тинейджърка в профил , в комикс -тънък/дълъг/неблагонадежден/ навирил бърни и муцуна/смешен вит врат и нацупен нагоре гъз , и ако някой ден си събера багажа хептен по селата и си купим коне , колко и пари да имам арабски няма да си взема ; щото конете са мощни , величествени животни
арабските коне ми мязат на борчета свободен стил категория до 58 кг :D иначе в книжки с приказки са чудни
и под арабски гъз стоят киправо , те арабчетата също са от семейство костилкови :nod:


ъъъ..аз нищо не разбирам от коне , пиша само като любопитен любител и чат пат-зяпач- съзерцател :angelche:
denitsavm

Re: Коне

Мнение от denitsavm »

Дал, това, което виждаш тук на снимките е доста пресилено и кой знае колко зор са видели, за да стигнат до точно тази, уж характерна поза. Ми виждала съм арабски коне, за някой са твърдяли, че са абсолютно чистокръвни... такава чак муцка не съм виждала, колкото и близки контакти да съм имала. Самата аз поне година само един арабски, съвсем чистокръвен, от тези белите, които обичайно ползват в цирковете съм яздила, не е заставал никога така.Но от всичко що съм яздила, не че съм яздила много породи /повечето са си били случайни мелези/, тези с арабска кръв най-са ми допаднали - като ход, като движение и усещане. Има за какво да са световно признати и свръх скъпи :nod: Не съм много добра в определяне на породи, но винаги си личи арабското потекло, даже и да нямаш набито око.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Коне

Мнение от lenuza73 »

Я да се порадваме отново на тези красиви същества :liubov:

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Коне

Мнение от lila »

Абе да им се порадваме, да им се порадваме, колко да им се порадваме :D и аз ги обичам много ама на конна база, като дойде ред да се ринат кофите с артефактите, хич не е за радост :D
на картинка са си супер - ни мирише ни мухи бръмчат наоколо :D
Аватар
eva
Виенско кафе
Мнения: 302
Регистриран на: Сеп 14, '12, 17:18

Re: Коне

Мнение от eva »

Марвари - коне със синя кръв ( Marwari - horses with royal blood)В Индия има една уникална порода коне, за която малко хора знаят. Нарича се „марвари“ по името на района, където се е развъждала, а именно – в сърцето на раджастанската пустиня. Не малко фолклорни песни възпяват изящната стойка, храбростта и лоялността на марварските коне. Произходът им не е съвсем ясен, но се предполага, че са се появили в резултат накръстоска между арабска и туркменска порода. Резултатът бил впечатляващ - средновисок кон с изключително здрави копита, издръжлив на пустинни условия и дълги лишения. Неговата най-голяма особеност са ушите. Те са извити навътре и се събират в крайщата, така че почти образуват дъга. Това позволява на коня да извръща ушите си на 180 градуса.

Конете марвари са били обучавани от ранна възраст във военното дело. Те са имали огромен принос за успехите на раджпутските войни в Средновековието, тъй като на тях разчитали в неутрализирането на слонския корпус във вражеските редици. Разказват се множество случаи, в които тези коне издърпвали своя ранен стопанин, спасявайки го от копитата на препускащата конница или затова как домъквали обратно в къщи примрелия ездач. Само мъже от съсловието на кшатриите имали привилегията да се възкачат на тези чудни създания, които били смятани за божествени, за равни на мъжете с царска кръв. Само че с идването на британците конете „марвари“ изпаднали в немилост, тъй като за албионците те били ниски и вироглави. Англичаните привнесли свои породи и отглеждането на традиционната порода западнало. След независимостта положението на породата се влошило. Tя била заклеймена като символ на феодалния строй и последвали масови кастрации и изтребвания. Популацията била сведена до минимум. Породата била на косъм от изчезване. Чак в последните години раджастанците се завърнали към традициите си и се захванали с възобновяването на стадата.Изображение
Аватар
eva
Виенско кафе
Мнения: 302
Регистриран на: Сеп 14, '12, 17:18

Re: Коне

Мнение от eva »

Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Коне

Мнение от evita »

Изображение
:shock:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Коне

Мнение от lenuza73 »

:hmmm: Аз се чудя къде е Евита,че замря тази тема,а то причината била че и тя си има вече малко жребче :gush: Да е живо и здраво.Хайде да побутна тук,че това на мен ми е най-любимото животно


Обичам ги тия дългокосковци :liubov2: :liubov2: :liubov2: :liubov2:

Изображение


Изображение
denitsavm

Re: Коне

Мнение от denitsavm »

Ми ето :dovolen: Да цопна и една моя снимка от времето, когато бях пубер :mrgreen: Изображение
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Коне

Мнение от emi »

Дени, изглеждаш страхотно !
Ето ни и нас, първа среща с жребче (с коне изобщо):
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”