Гибералинова киселина

Модератор: Миша

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Гибералинова киселина

Мнение от Миша »

Ето какво измъкнах от един учебник,по-късно ще се поразровя още

Гиберелините са група регулатори с много силно влияние върху растежа и развитието на растенията.Известни со голям брой гиберелини,които се произвеждат от гъбата гиберелла.Наред с гиберелините ,растенията съдържат и сходни на тях по физиологично действие в-ва,но с различна структура,наречени гиберелиноподобни.
Физиологичното действие на гиберелините се изразява в ускорено делене на клетките в меристемния връх,в стимулиране на растежа и в удължаване на стъблото .Ефектът от третирането зависи както от растенията,така и от условията на средата.Той е по-силен при видовете и сортовете,съдържащи по-малко естествени гиберелини и при неблагоприятни за растежно развитие условия.Гиб.к-на не действа самостоятелно,а в комплекс с други фитохормони-ауксини,цитокинини и др.

С помощта на гиб.к-на се променя полът на цветовете,получава се женски прашец,прекратява се покоят при спящи растения,на дивите растения и на твърдите семена,непоникващи с години.При повишена концентрация ДЕЙСТВИЕТО Й Е ОБРАТНО,вместо стимулатор,тя става инхибитор,което трябва да се има в предвид при работа с нея

За сега това
Последно промяна от Миша на Дек 9, '10, 11:03, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Гибералинова киселина

Мнение от Мария Николова »

Още помня една снимка, която ме изуми, приложена към материал за Гибералинова киселина преди 25-30 г. Чепка бяло десертно грозде - непръскано и до него слонски голяма чепка от същия сорт, от пръскан масив. И в детишка възраст съм виждала бабите да бодат жито, като "хващат" китки, особено рози. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Гибералинова киселина

Мнение от Миша »

Не че съм контра,но мога да те зарина с материали,в които третираното с "магическия "препарат растение е показано като мутирал чернобилски боб ,пък на практика си е обикновен боб
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Гибералинова киселина

Мнение от Мария Николова »

Естествено, че ще е така, Мише! Тогава, още повече, в нашия лагер и яйцата бяха все "големи яйца"!!! Хихихихихихихи! :))))
Пък изобщо всяка реклама преувеличава плюсовете и премълчава минусите, да не го забравяме! ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Гибералинова киселина

Мнение от Миша »

Рекламата :evil: :evil: :evil:
Просто ме хваща яд,като се сетя колко пари съм изръсила за" нововъдения",ен-про формули и безброй глупости.И трябва да ти кажа,че на сегашните яйцата са по-големи :evil: А по-лошото е,не, че даваш пари,а че няма полза от тях.Или по-лошо,не ти казват в кои случаи може да доведе до отрицателен ефект,те не го и знаят

Това няма нищо общо с гиберелините :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Гибералинова киселина

Мнение от denitsavm »

Явно никой не го е пробвал :| Ако някой се навие да си вземем едно и да си го делим или даже на три :hmmmmmm: , това за след празниците... :?:
dal

Re: Гибералинова киселина

Мнение от dal »

denitsavm написа:Явно никой не го е пробвал :| Ако някой се навие да си вземем едно и да си го делим или даже на три :hmmmmmm: , това за след празниците... :?:
говори ми в цифри :nod:
и кажи ко ще правим с нея или там каквото е
denitsavm

Re: Гибералинова киселина

Мнение от denitsavm »

Дал, ще киснем труднопокълващи семена и/или ще пръскаме растенията да растат по-бързо. Само че, още не съм открила къде продават прахообразен вариант и не знам цената. Тук има спрейове http://www.growmarket.bg/index.php?page ... gory_id=12" onclick="window.open(this.href);return false; , но като пише, че на разтвор не издържа дълго, кой знае за какви добавки ще платим :hmmmmmm: , та като открия нещо ще пиша да видим как да го делим спрямо конкретната цена :nod: Казано честно ми звучи по-добре от другите стимулатори, за които съм чувала.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Гибералинова киселина

Мнение от johnstalker »

denitsavm написа:Явно никой не го е пробвал :| Ако някой се навие да си вземем едно и да си го делим или даже на три :hmmmmmm: , това за след празниците... :?:
Пиши ме и мен за бетатестер :) :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Гибералинова киселина

Мнение от Миша »

Ето и на прах
http://telopeanursery.com/seedstore/ful ... p?plant=38" onclick="window.open(this.href);return false;

Само не винаги я има ,в момента пише "изчерпано",но може да питате евентуално

Там има и някакви други вкоренители,за който иска да експериментира ,и цената е около левче :hmmm:

http://telopeanursery.com/seedstore/sea ... amily=&p=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”