Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от lila »

Ооох, много е хубава градината, Саша, много :tzvetentze:
sasha

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от sasha »

Благодаря Лила! Царе, тя също не нараства, но с моята дълго се борихме за надмощие: сложих я на слънце, за да й е добре и напролет и лятото покафеняваше - игличките й изглеждаха като изсъхнали кафеви. Преместих я там, където е на снимката - това е северната страна на тази постройка и слънце я огрява сутрин до около 11 часа - е, точно й е. Та се сетих, че там , където я харесах беше позиционирана предпазена от обедно слънце. Може би ще ти е важна тази информация, когато й търсиш място. Понаже аз нищо не знам за растенията, това което им се е случило при мен е след опит-грешка. Представяй си какво мяткане на растения насам - натам и те гОрките какво да правят -стоически понасят, че й преживяват.
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от tzarina »

Хубаво, че го споделяш този опит-грешка. Аз вече премислях наум ъглите и възможностите в онази широката част на двора, сещаш ли се? Която ми беше за продаване :lol: Но след категоричния отказ от мойто захарче това да стане, взех да преосмислям идеите за озеленяване и там, тъй като място има. И тази красавица беше предвидена точно за тази част, но сега отпада като алтернатива. Ливадата е винаги огряна от слънцето, почти до залез слънце и ще е яко измъчвана от него. А това си е кощунство.
Освен това ми хрумва, че красавци като твоите плачещи кедри ще паснат идеално на ливадата ми :lol: Коооооолко много място имааа :ieeemyzh:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
sasha

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от sasha »

Дойдохме си на думата, браво!
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от marioletka »

Тази година като си събирах шишарки за коледната ми украса от тях паднаха семенца и аз реших да експериментирам. Сложих ги в саксийка и ги поливах на топло и след може би около 2 седмици се показаха много тънички и нежни растения. Все още са около сантиметър големи. Някой може ли да помага със съвети какво да ги правя като поотраснат още малко. Много ще съм щастлива ако успея да отгледам поне едно дръвче. :ieeee:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от naska50 »

Като поотраснат още малко, пикираш и така ...докато пак пораснат и пак пикираш. Успех!
dal

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от dal »

naska50 написа:Като поотраснат още малко, пикираш и така ...докато пак пораснат и пак пикираш. Успех!
и докато пикирала и са пенсионирала , па те едни левенти станали , по метър :mrgreen:
denitsavm

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от denitsavm »

Дал, престани да мразиш толкова дръвчетата от семена :evil: Че то си е забавление :nod: Имам туя от семе от миналата година по това време е сята, 20 см. е вече, в саксиика 10 размер. Торих лятото с другите цветя, сега е на студа навън върху камелията и си е екстра :nod:
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от marioletka »

Ще се вслушам в съветите ви. Невероятно е да отглеждаш нещо на което си дал живот от семка и го гледаш как расте. Нямам много голям опит в това, само с едно авокадо,но се надявам,че ще успея. Благодаря за съветите ви незаменими сте :P
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1387 пъти

Re: Иглолистни дървета и храсти

Мнение от ljuboznatelna »

При мен се самонасажда източната туя. Отнесено към броя паднали семена, се самозасява едно нищожно количество. Миналогодишните оскубах преди да схвана, че са туи, на тазгодишните още им се чудя :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”