За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от johnstalker »

Пускам тези снимки, специално за всички бъдещи привърженици и настоящи противници на ТКЧ. :D

Корени, три седмици след пресаждането. Кой казваше, че зимата не било време за пресаждане? :D

Изображение


Това е нов прираст за тези три седмици. :D

Изображение

Очаквам вашите смислени коментари. :hihihi:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от lila »

Кажи пропорцията на субстрата - че ще пресаждам след малко - моля ако обичаш и ако не обичаш - пак :tzvetentze:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от johnstalker »

lila написа:Кажи пропорцията на субстрата - че ще пресаждам след малко - моля ако обичаш и ако не обичаш - пак :tzvetentze:
Пропорцията е 3 към 1, торфопочвен субстрат Терамикс и ТКЧ. :D
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от lila »

Благодаря :tzvetentze:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от gyulcem »

Браво Джони , наистина имаш зелени ръце , много красиво хиби и май е от сортовите и отгоре на това и ще цъфти :tzvetentze: .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от цеци »

Моят смислен коментар е ,че ТКЧ не е панацея и е неподходящ за моите хибискуси.Ти ако искаш твоите ги направи като боабаби-ще се радвам за теб.Но моите си ги обичам/не защото са маркови,а защото са опитомени/и няма да им слагам ТКЧ. Хау! /превод-аз казах!/ :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от johnstalker »

цеци написа:Моят смислен коментар е ,че ТКЧ не е панацея и е неподходящ за моите хибискуси.Ти ако искаш твоите ги направи като боабаби-ще се радвам за теб.Но моите си ги обичам/не защото са маркови,а защото са опитомени/и няма да им слагам ТКЧ. Хау! /превод-аз казах!/ :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Според мен, това твоето си е едно пристрастно мнение, а не смислен коментар. :D А твоите хибискуси, по изискванията си, не се различават даже, ама хич от тези за които аз се грижа - моите. :) А, те (моите) са също са опитомени, ама от мен, и то от малки резничета. :daaa:
Ще се радвам да продължиш да ми опонираш в тази тема. Както ти, така и всички останали. :D Все пак, още е рано за презентиране на някакви заключителни резултати от моя страна. Не съм твърдял, че ТКЧ-то е панацея, защото знам, че това е само един екологично чист биотор. :D
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от цеци »

Разбира се ,че е пристрастно мнение,защото аз съм страстна натура :hihihi: Ама пък твоето мнение е предубедено и следователно не можеш да претендираш за чист експеримент.Той ще бъде манипулиран,щом ти не си обективен. :twisted: Искам да ти кажа следното :
1.Сам казваш,че моите хибискуси не се различават от твоите...Защо тогава да сменям начина на отглеждане ?
2.В отговор на твоето запитване в един форум/ Selo.BG - Форум на българските села/ са ти отговорили много интересни и смислени неща.Защо не ги предостави като мнение наред с мнението на производителите на тор ?
3.Че ТКЧ е "един екологично чист биотор" не съм съгласна ,ама хич ! Въобще-какъв смисъл влагаш в тези понятия ? За мен не съществуват реално. :hmmm:
Въобще не искам да ти опонирам-мисля,че това не е разбрано между нас.Искам да ти ръкопляскам,че си намерил своя начин да отглеждаш тези прекрасни цветя.Нямам за цел да се надскачам с някого или да се правя на интересна.С теб в момента сме в едно и също положение-аз съм провела моя експеримент и той беше успешен,защото беше обективен/нали сега няма да ме убеждаваш,че съм си преторила хибискусите,за да докажа,че ТКЧ не става за тях :D/ Резултата от успешния експеримент беше,че разбрах какво НЕ обичат хибискусите. Пожелавам успех и на твоите експерименти,но ако са истински експерименти , а не инатене. :gush:


П.П.С тор за лилиуми ще торя,ама с ТКЧ-никога !!! :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от johnstalker »

цеци написа:....
Въобще не искам да ти опонирам-мисля,че това не е разбрано между нас.Искам да ти ръкопляскам,че си намерил своя начин да отглеждаш тези прекрасни цветя.Нямам за цел да се надскачам с някого или да се правя на интересна.С теб в момента сме в едно и също положение-аз съм провела моя експеримент и той беше успешен,защото беше обективен/нали сега няма да ме убеждаваш,че съм си преторила хибискусите,за да докажа,че ТКЧ не става за тях :D/

...
Твоята снимка:
Изображение

Снимка на 'прехранен' с азот хибискус. Повече инфо за преторяването ТУК.

Изображение

Едва ли си преторила умишлено, това никъде не съм го твърдял. :D
2.В отговор на твоето запитване в един форум/ Selo.BG - Форум на българските села/ са ти отговорили много интересни и смислени неща.Защо не ги предостави като мнение наред с мнението на производителите на тор ?
Сама разбираш, че там, в този форум мнението за производителите на ТКЧ е негативно, аз зададох точен въпрос и единствено отговорите по тази тема ме интересуваха. :D
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: За и против тор от калифорнийски червеи при хибискусите

Мнение от цеци »

Джони :skiss: Това искам да ти кажа,ама ти се опъваш като магаре :sbear:
johnstalker написа:
Сама разбираш, че там, в този форум мнението за производителите на ТКЧ е негативно...
Защо бе ,миличък ??? Защо мнението на хора,произвеждащи тонове селскостопанска продукция е негативно ? Нали би следвало точно те да са най-големия потребител на това чудо - да произвеждат екологично чисти зеленчуци за двойно по-кратко време,малееееее :sclap: :sclap: :sclap: И не ми развивай теорията ,че излиза скъпо...И гуаното е скъпо като злато,ама шейха на остров Бруней е най-богатия/или един от най-богатите/ човек в света,защото продава пилешко Ако ! :sthinking: :sgiggle:
Давай,показвай снимки-това е интересно.Ама недей да искаш коментари след като приемаш за смислени само тези,които харесват този вид изпражнения.Не стига,че сме затънали до гуша в наши си л...а,ами ти искаш и калифорнийски да си вземем :ssmiah: :ssmiah: Шегувам се,но истината е,че всеки трябва сам да намери най-доброто за цветята си,а не да приема за даденост чуждо мнение.Условията са толкова различни,че не би могло да се направи извод,който да се отнася за всички.
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”