Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от sendi1966 »

Серена :daaa:
GIOIA(Джоя)

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Серена и аз кипнах вчера,като прочех поста,но реших да поотложа отговора.
Снобар е :daaa: И човек,който обича животните,не обича само марковите!
И с безумните парите,които се дават,да поддържаш бизнеса на някой развъдник,биха могли да се лекуват и спасят много бездомни страдащи животни!
Не,че не можеш да си купиш породисто животно,но да отхвърляш всички останали....и да не им даваш шанс за добър живот :ufff:
То е като да подритваш зле облечен човек на улицата и ...
Спирам,че набирам инерция :svekurva:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Малко да ви разведря :ieeee:
Миналата година (когато се сдобихме с вилата) знаехме, че ни трябва котенце. Но тъй като още не е ремонтирано и не можем да спим там, решихме да отложим. Но котката дойде сама - прекрасна, умна! Донесе ни мишка, за да покаже, че е наша. Милата животинка изкара и студената зима почти без нас, тъй като е трудно проходимо и в големия сняг не успявахме да се качваме и 5-6 дни. На Великден роди и седмица след това ни доведе малко рижо морковче, представих го тук. Пак си го прибра (знаем къде са бебенцата, но не бива да я притесняваме) .
Уфффф, малко дълго представяне, но да ви запозная с Маца. Днес плевих новосъздадения остров и тя го пази половин час след това.... Ако можеха да говорят...
Изображение Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Ава_и_мама »

:tzeluvka: Мамина душичка! Как да не ги обича човек!?
Нагушкай я от мен! Поздрави я от Ава. :gush: :liubov:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Гуш, Ави! :tzeluvka:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Diadolin1975 »

Здравейте на всички, извинявам се ако съм засегнала някого,но погрешно сте ме разбрали.Исках да дам съвет на хората които са решили да си вземат животно от дадена порода първо да се информират за нея за да не бъдат излъгани.Много често ми се случва когато разхождам моите мини пинчери да ме спират хора също с такива кученца и да ме питат: ,,това мини доберман ли е? " и аз им отговарям ,че кученцата ми са като тяхните.И аз като вас съм против всякакви търговци на кучета.Според мен е редно кученца които не отговарят на съответната порода и нямат документ за произход (Pedigree )да бъдат ПОДАРЯВАНИ.Създаването на всяка една порода куче,котка,кон,крава,овца,заек,коза и други. се дължи на вековния труд на селекционерите.Спирам до тук за да не засегна пак някого.Мога да говоря още по тази тема,защото сме имали и кравеферма и например за нея вкарахме от Холандия порода крави която даваше много повече мляко от нашите крави.Това е един от многото примери как определена порода животно влияе на животновъдството.При всяка една порода се унаследява не само екстериора (външният вид)на животното ,а и неговият характер.Обръщали ли сте внимание на факта ,че за водачи на слепи хора избират лабрадори или немски овчарки,за спасителни кучета по суша са немски овчарки,а във вода нюфаундленд,а за различен вид лов породи ловни кучета,за откриване на наркотици са шнауцери,немски овчарки и блъдхаунди.Всеки от вас има право на собствено мнение.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от bpetrova »

Привет,
за разведряване на темата да се похваля - преди малко станах баба на 6 зайчета... :nod: :hihihi:
5 бели и 1 бяло на черни петна, живот и здраве, който иска зайче...да пише! Ще направя всичко възможно да оцелеят всичките. :liubov:
orhids
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Фев 1, '16, 17:10

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от orhids »

уфф,аз искаммм,ама..ще ме изхвърлят от нас....
Честити зайчета и взаимно да се радвате!
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Diadolin1975 написа:погрешно сте ме разбрали
Напротив, от поста ви разбрахме, че много държите на качеството и затова гледате само чистопородни животни. А заради самодоволния начин, по който беше написано, все едно останалите са мръснопородни, некачествени и втора ръка, та не заслужават вниманието ви. Животните са си животни и от егото на хората зависи как гледат на тях.
Да се замислим и защо човек е започнал да селекционира животни - пак заради егото си или за да има полза. Щото някой си решил, че примерно иска котка с дълъг косъм, ама с къси крачета, щото е много сладурско (котка порода Наполеон). А пък "селекцията" при някои животни в животновъдството достига направо извращения. Та досега човекът неуспешно си играе на Господ и Създател. Освен това е малко лицемерно да се твърди, че някой е против търговците на кучета, а пък да гледа само чистопородни, които никой не подарява, а само продава. Щом някой купува животни, негласно поддържа тази търговия - мисля, че е доста близко до ума да се сети човек за това, що така хората не се замислят малко повече в дълбочина по тези въпроси, не знам. Така, както тези, които ядат месо, поддържат цялата верига на този ужасен "бизнес" от фермата до кланицата. Животните не са стока, за да бъдат продавани и купувани и да им се търсят "качества", те са живи същества с емоции и чувства и не ни е работа на нас хората да ги развъждаме, убиваме и да "селектираме" нови "породи" или дори "видове", щото така сме решили за наш кеф или че ще имаме материална облага. А особено що се отнася за тези, които живеят край нас, можем само да ги обичаме и да им помагаме в нужда.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1391 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ljuboznatelna »

Diadolin1975 написа:И затова винаги съветвам хората преди да си вземат някаква животинка първо да се запознаят със стандарта на породата и най -хубаво е да посетят изложба по кинология (кучета)фелинология (котки)или орнитология (птици).
Аз пък си мислех, че е достатъчно да обича животните.
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”