Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Тутти »

Клеър, ако живеех наблизо, щях да си нося кафе и десерт, плодове…абе щях да ти се подмазвам много, за да идвам да ги виждам тези твоите най-сладки котенца. Ех, и ако нямах кучета, да съм си взела, нищо че двора ми е достатъчно заселен с котки. Сигурно бързаш да се върнеш след работа да ги видиш. Да са весели дните и игриви при вас. Благодаря ти, че ни радваш с тези красиви душички.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Пепеляш , да Фиго е , той от най- послушно бебе се превърна в най- палав багабонтин .

Гевкати , на прозореца е баба , а мама спи на стола необезпокоявана .

Тутти и без кафе и плодове бих се радвала да можеше да идваш .

Не само че бързам , обаждам се по три пъти на майка ( тя седи край тях , че трябва някой да им сипва често да се хранят) , а като се прибера най- напред учим с Румен . Познайте от както са се родили котетата , дали уроците са научени . Пада един смях , аз чета уроците , а Румен направо се е проснал на земята с тях . Той иначе с триста зора запомня нещо , а сега ...

Оня ден следобед седнал да прави някакво домашно . Има една упражнителна тетрадка в нея драскаме да му обяснявам разни неща и тя си стои на масичката . Бандитите се качили на масата , свалили я на земята , накъсали няколко листа на малки парчета .
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 218
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 427 пъти
Получил благодарност: 383 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от bongibo »

Днес попаднах на спомен с моите диваци. С такова чудо беше много трудно градина, дрехи, бе изобщо някаква подредба,ред и мир да има :gzzzzzz: .То бяха отради ( които се прескачаха или висяха по тях оплетени в опит да преминат), глезотии ..чудесии. Но такава обич..
Изображение

Изображение

Изображение
Почва да ми минава едно желание за добродушен, мил и гушлив гигант , ама да видим
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Два дена Сиси е щастлива , по цял ден прекарва навън . Като духне ветрец и някое сухо листо хвъкне и хуква да го гони .

Изображение

Изображение
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alina »

Нашата любимка скочи от дивана и навехна краченчето.Изпища, уж мина, но се повтаря, когато скаче, явно трябва нещо да предприемем.Аз просто гладя леко кръченцето й, тя го протяга и аз го галя. Тя е доволна. Да направим ренген? Да стегнем!? Или по-добре на ветеринар да заведем за да направим ренген? При другото куче нямахме подобни проблеми, тази е кекава, нежна.Породисто, уж. Но проблемите нямат непородистите.))) Есетствен отбор.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Тутти »

Моето йорки си счупи крачето при едно скачане от дивана. За една година два пъти чупи това краче, костта и после лакетна става.
Щом е изпищяла, значи е сериозно. Рентген и каквото каже ветеринаря. Не се бави, ние се забавихме първия път три дни, защото повече не пищеше, но и не стъпваше на крака. Такива са животинките, не показват много ясно какво им е. Каква порода е?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от pepelqshka71 »

alina написа: Фев 12, '24, 09:22 Нашата любимка скочи от дивана и навехна краченчето.Изпища, уж мина, но се повтаря, когато скаче, явно трябва нещо да предприемем.Аз просто гладя леко кръченцето й, тя го протяга и аз го галя. Тя е доволна. Да направим ренген? Да стегнем!? Или по-добре на ветеринар да заведем за да направим ренген? При другото куче нямахме подобни проблеми, тази е кекава, нежна.Породисто, уж. Но проблемите нямат непородистите.))) Есетствен отбор.
Аз съм ЗА веднага на лекар.
Направи и стъпалце от дунапрен. Аз изрязах от 10см дунапрен 2 парчета, залепих ги ( за да станат 20см) и ги увих с одеалце (от пепко за 4лв). Мислех да го шия като калъфче, но ме домързя, а трябва да мога да махам за да пера одеалцето. Тройно стъпалце съм направила в спалнята, че е по висока.


Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alina »

Тутти написа: Фев 12, '24, 14:04 Моето йорки си счупи крачето при едно скачане от дивана. За една година два пъти чупи това краче, костта и после лакетна става.
Щом е изпищяла, значи е сериозно. Рентген и каквото каже ветеринаря. Не се бави, ние се забавихме първия път три дни, защото повече не пищеше, но и не стъпваше на крака. Такива са животинките, не показват много ясно какво им е. Каква порода е?
Бре, пак е "невалидна благодарност"..
Съпругът ми заведе я на ветеринар, той каза, че в момента нищо не забелязва, но явно е нестабилна ставата в коляно й.Да внимаваме да не стои на задните крака и да не се натоварва. Аз същото прочетох и в интернет, но не можах да определя за коляното, нямам опит, сравнявах двете й колена , май, не забелязах разликата им.
Тя се води уж спаниел кавалер ПринцЧарлзРубин.Тя е рижава.Таткото й е с бели шарки, ма е рижава.Вай, так описали родителите й.Аз не ги видях.Затова не съм сигурна "в этом"
Да вярно сложихме до дивана стъпалце от дунапренена възглавница, пък тя прави още по зле:прескача я.., учих, учих, демек стъпвай.Докато я гледам, стъпва, а като скочи да гони топката, прескача и възглавницата.
Сложихме я на диета, не твърда, а дохранвам с кисело млякои зеленчуци, ако много мрънка.Иска месо.Но натежеля така, че стига й и суха храна, поръчка прави съпругът, диетична демек,.Аз много не вярвам, щом хората хранят с каквото падне, а животинките няма да кажат, вкусно и полезно ли е. Аз не пробвах, помирисах, мирише добре..))) Май, доверието хора вече загубили,за което пише на стоката.Даже за калориите.Доверието се връща трудно.
Е, цяло ессе написах)))
Засега сме добре, само пак да нескочи .За хората има наколенници, на ръка, а за кученца няма такива, може би на запад в скъпите ветеринарните поликлиники и има.Тук казаха няма.Шина не искам, да накуцва и да се обездвижва.
Ветеринар каза, че такива породи слаби са в ставите.
А, искам да ви кажа, че пишкаше, по-точно напикаваше.Че й давах канела, цейлонска, че е пречистена и то щипка в кисело мляко..Всичко се оправи. Но миризмата на канела сега я привлича, харесва я.Като котките валериана!)))
Здраве на всички и на животинките до вас..
Последно промяна от alina на Фев 12, '24, 19:35, променено общо 1 път.
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alina »

Благодарност на Тутти, се оправи, се появи..Уряяяяя
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Клеър »

Този път няма да съм много по темата .
Дойде доматения сезон . Може би като дойде времето ми за сеене на семената , аз няма да имам вече толкова помощници и ще се справям по стария начин , само с две помощнички , обаче докато приготвям семенца за съфорумци , всеки път различни помагачи се спускат на помощ .
Не знам какви домати ще отгледат момичетата , обаче трябва да са много специални .

В интерес на истината , нямам никаво желание тази година да сея домати , просто няма да ми е до домати . Но да оставим мен на страна , не е от значение , какво съм се разхленчила .
Айде на ред е да ви покажа помагачите , едни помагат повече , други по- малко или някои направо се правят на заспали защото ги мързи да работят .
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”