Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Blue sky »

край, сложих го да се пече :ssvirka:
наистина лесно се прави, иска си въртене около него, по отделните стъпки и докато опиташ десетина пъти поне, но нищо сложно, рецептата е написана абсолютно точно и коректно :nod:
накаря смесите ги обърках в голямата тенджера, че купата на миксера се напълни само от масления крем, който си увеличи обема 5 пъти от разбиването :shock:
а колко пъти дегустирах как е, особено пък маслената смес - срам ме е да си призная :oops: :lol:
снощи по едно време леко се притесних, защото аз не понасям изобщо аромата на карамфил, ама от пусти мерак, щедро сипах половин лъжица, не посмях цяла, и като завоня навсякъде, леле :evil: :twisted: :evil: обаче, вкусът е страшен, а днес вече така се смесили ароматите, че ей така :potekoha: :potekoha: :potekoha: добре че сложих повечко стафиди, че иначе нямаше да ми излезе дозата в крайна сметка :D
след три часа пак ще докладвам :nod: :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Blue sky »

Пак аз, не мога да не споделя - просто няма такава вкуснотия :potekoha: :ieeee: :potekoha: :ieeee: :potekoha: :ieeee: :potekoha:
наистина не знам как ще изтрае до Коледа, като го вадих се разчупи и парченцата отидоха със скоростта на светлината, а малкото кексче, сама го дегустирах наполовина вече :oops: :lol:

Оркуд, най-сърдечно ти благодаря за тази рецепта, смятам да я правя всяка година, докато мога да държа лъжица и да включвам фурната :gush: :tzeluvka: :liubov: :liubov2: :tzeluvka:
тази рецепта съм я виждала в гответе с мен, но поради смотаната си снимка, така и не ме грабна, ако не беше споделила лично, така и нямаше да знам че има такава вкусотия :ieeee: :tzeluvka: :gush:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

:liubov2: Аз в неделя :potekoha: До три часа обаче ще съм у вас :lol: Други желаещи да пробваме кекса на Блу ;)
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

ААА, ти си го опекла. Минах се жестоко :lol:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Блу, а снимка ще покажеш ли?
За Коледа аз лично го сервирам натурален, но ето идеи за мераклиите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и най обикновен :mrgreen:

Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ravik »

И аз смятам да го направя този коледен сладкиш. :D Само тези сушени череши от къде ги намирате? Аз мисля да купя от замразените вишни - пак би трябвало да стане, нали?
И като вържете отгоре с хартия за печене, какво става като се надуе?
На колко градуса се пече?
А да, и за хладното? В хладилник става да се съхранява нали? Или не чак толкова хладно? :oops:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Отговарям по ред. Можеш да замениш сушените плодове с друг сушен плод по избор, аз тази година слагам боровинки, защото не намерих череши. Но задължително да са сушени плодове. При стоенето една вечер те поемат от коняка, и сока от лимона и портокала и се надуват леко. Хубаво е плодовете да са разноцветни, дават хубав вид на сладкиша. Важно е общо сушените плодове да са 750 гр.
Ако решиш да връзваш го оставяш с обем, за да има място.
Фурната е на 150 градуса и затова е бавно печенето. Оставяш го да стои в студена стая, това е достатъчно. Става и на тераса, захлупен. Няма шанс скоро температурите да станат 25 градуса.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Blue sky »

Оркуд, снимки няма, не се сетих да снимам етапите, а накрая както казах го счупих, та не се гордея с вида му :oops: нищо общо с показаните от теб мераклийски красоти :potekoha: :potekoha: :potekoha:
аз го пекох в голяма, стандартна кръгла тава - не стана много висок, и вероятно това е причината да се счупи :hmmm:
защото реално структурата идва от плодовете, не от брашното и си е меко, гледам и на снимката е високо, а при мен е дебело 6-7 см
т.е. трябва да се пече в по-висок и тесен съд за предпочитане :nod:
обаче, вкуса, еееееех вкуса, все по-хубав става :potekoha:
череши намерих в Хит, мисля че сушени сливи ще ги заменят идеално, защото са леко кисели :nod:
аз проблеми със завиването нямах, тавата ми е висока, и просот овързах около бордовете, като отоврих, беше идеално опечено, леко задушено някак
малкото кексче обаче, пекох без да го завивам, и то стана по-сухо, с коричка отгоре, затова догодина, последния половин час смятам да пека без хартия, да поизпръхне малко :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Blue sky написа:
обаче, вкуса, еееееех вкуса, все по-хубав става :potekoha:
:lol: :lol: Ти май не спираш да го опитваш :lol: Има време за още един, нападай смело :daaa:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Debi »

И аз да питам :dovolen: - с този алкохол не става ли доста алкохолно :hmmm: ?
Не обичам алкохол, не обичам и бонбоните "Пияни вишни", точно заради ликьора, който е в тях (само пример, колко не го харесвам), та с една дума, дали ще се усеща - повече от тези бонбони или по-малко?
Дали си струва въртенето ми или няма и да го опитам :D
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”