Коледно настроение

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7762
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2550 пъти
Получил благодарност: 1411 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от pepelqshka71 »

Обещаната снимка. Миналата година снежко беше в спалнята ми. Тази е на прозореца до входната врата. Догодина ще видим къде ще е :ieeemyzh: . Оленка :gush: :gush: :gush:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1939 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Тутти »

Много ми хареса украсата ти, Пепеляшче. Представям си как светят топките на входа на къщата.
Мечтица ме запали да взема да се пробвам за първи път в живота да направя някакъв такъв Снежко. После ще се похваля с опита, който дори да не е успешен, ще ми достави удоволствие. Имам зебло, платове и стари плетки, ще взимам идеи.
Така няма да мисля за ядене, първи ден ми е днес на разделно и природосъобразно ядене, че Коледата чука на вратата. Теоритично съм много образована, но на практика правя осъзнати нарушения. За празника ще се приведа в приличен вид. Това също е някакво Коледно настроение, за да си спестя след Коледното.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1939 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Тутти »

Направих момиченце-гномче или джудженце. Но не ми стои коледно. Сигурно заради тези дънкови дантелки, но такива парцали имах.Все пак внучката ще се зарадва. Сега започвам джудженцето за момченцето.
Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2949
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1644 пъти
Получил благодарност: 1659 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Клеър »

Тутти , много е хубаво гномчето , а още по- хубаво е самото забавление със каквато и да е ръчна изработка , пък и да направиш нещо с подръчни материали е още по- забавно , защото и ти самия не знаеш първоначално крайния резултат .
Ей , голяма зараза е този форум !

Мечтица , твоите изработки са :chchaa:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1939 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Тутти »

Клеър, точно това щях да споделя. Не знам в началото какво ще направя, някак само си казва как да стане.
Мечтица е майстор, и има много търпение. Аз направих тези гномчета за внучетата, за да ги зарадвам, и докато това ги радва може да им правя разни нещица, но нямам тази фантазия. Мечтица има невероятни произведения, със собствен облик. Невероятни са нейни наистина. Иска ми се да направя Снежко за елхата. Открих една бяла тениска с камъчета, ще е Снежка. ММ не иска да ми даде от неговите дрехи, които не носи. Не разбира от изкуство, а така се бях втурнала към едни подходящи пуловери… :lol:
Ето го гномчето за внука, трябва да си личи, че е момченце. Получи се синя брадата, такъв беше чувала от кафе, сини надписи имаше.
Изображение

За гномчето на внучката взех назаем от йоркито Маруся бляскава розова панделка, да е по-празнична тази сладурка. Много й е голям носа, но нея направих първа и не знаех как става. Много се забавлявах.
Изображение
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5031
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 897 пъти
Получил благодарност: 1632 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от мечтица »

Тутти,прекрасни джудженца,много са мили :liubov:
Децата много ще им се радват :daaa:
Догодина ще са още по хубави,вече ще имаш опит,мерак имаш :gush:
И аз започнах с парцалки които имах под ръка,постепено така се увлякох, че с нетърпение чаках да дойде зимата.
Тъй отпочивам от градината и докато шия обмислям нови планове за нея,или гледам някой филм,слушам музика.
Доставя ми удоволствие да сидя на топло и да шия тези малки радости,наистина голямо забавление.
Лошото,че заемам цялата стая с най различни джунджурийки,които ми създават пълен хаос в къщи.
Дори забравям да хапвам,което един плюс за мене,иначе постояно съм навряна в хладилника :lol:
Вече имам шевна машина,предварително направям кройки от шаблоните и така става много по бързо.
Днес приключих с последните подаръци,утре започвам с почистване и украса,че децата ще идват на 20 декември.
Надявам се че не ви отегчавам да покажа и последните нещица.
Изображение

Изображение
Въх,това джудже къде ли се навирало че толкова му е рошава брада :lol:

Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 250 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от polyabs »

Тутти, много са красивички ... и децата ще ги харесат :) А Оля .... Оля е професионалист вече ще се учим от нея :) Аз нямам време и търпение за такива неща, ще се радвам на вашите - прекрасни са! :gush:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8553
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 921 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Shami »

Тутти написа: Дек 8, '22, 17:48
Така няма да мисля за ядене, първи ден ми е днес на разделно и природосъобразно ядене, че Коледата чука на вратата. Теоритично съм много образована, но на практика правя осъзнати нарушения. За празника ще се приведа в приличен вид. Това също е някакво Коледно настроение, за да си спестя след Коледното.
Тутти,може ли да споделиш повече.
Може да е в моята тема или в която решиш.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1939 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Тутти »

Сутрин на гладно преди всичко чаша гореща вода. Като усетя глад, лъжичка пробиотик, но само еднократно сутрин, после до обяд само плодове. На обяд салата със сурови ядки. След обяд плодове. Вечер задушени зеленчуци или салата с нещо без глутен - ориз, картоф, безглутенови паста, хляб, царевица, просо, елда. Водата за деня два литра. Когато много ми прималее, защото съм свикнала да похапвам често, си стоплям чаша гореща вода, може с лимон. Така не усещам глад.
Ако не можеш без месо, сирене или яйца, тях ги комбинираш само и единствено със зеленчуци. Месо, сирене и яйца заедно не може да присъстват в едно хранене, най-добре само едното в едно хранене за деня. Не може например месо с кашкавал и т.н.
Това е принципа на разделното хранене. Така не си гладен, а отслабваш, в същото време тялото получава всичко необходимо. Не го товариш с вредни неща, не го ограничаваш, има всичко. Захарта е изключена, може до две лъжички мед дневно, не повече, но само самостоятелно мед или мед с чай. Не може филия с масло и мед например. Солта я има, но ограничено, ако може минимално.
А джудженцата започнах да правя на втория ден от този режим, защото това много увлича и както казва Мечтица, не съм завряна в хладилника за това време. Втория ден ми е най-трудният.
Иска ми се поне до Коледа да спазвам този начин на хранене, който всъщност ако човек спазва винаги или през повечето време, никога няма да напълнява. Аз съм любител на сладкото и похапването на нещо след осем вечерта, което е неправилно. След този час само вода може.
Само два дни го спазвам и спах непробудно. Аз по съня разбирам кога съм за разтоварване. Щом се будя често, значи съм за “почистване”. Нямам някакви много килограми, но всички, които са в повече от любимите ми 55 кг, са ми в тежест.
Най-добре ми се отразява плодовата диета, но сега не е подходящото време, все пак идват празници, а захранването е важно, и ще продължи по-дълго.
Shami, човек може и да направи някакво нарушение, понякога се случва, тогава на другия ден е на плодове до вечерята.
:stiskam: :stiskam: :stiskam:
Съчетах разделно хранене с правене на гномчета, затова не мисля, че това е спам. Ако е, се извинявам, но щом ни интересува нещо, трябва да си е при въпроса, който интересува някого. ;)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4403
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2269 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Коледно настроение

Мнение от Emilly1212 »

Мечтица, :liubov: обожавам твоите коледни джудженца и украси! Толкова са хубави, изпипани и забавни! Носят прекрасно настроение и радост! Златни ръце имаш, да си жива и здрава, Оленка! :gush:

Тутти :liubov: ти винаги си била един пример за мен във всяко едно отношение. Гномчетата ти са прекрасни и ще донесат много радост на твоите внучета! :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”