Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Каквото направя веднага - направено бива. Каквото отложа, остава си отложено. :lol:
Току що прочетох в книгата, която чета ето тази Легенда за божура.

Пеон бил лечитетел на гръцките богове. Той излекувал бог Хадес със семената на някакви специални цветя. В чест на Пеон тези цветя били наречени на неговото име. (На латински paeonia.) Плиний Стари твърдял, че божурите лекували 20 болести, макар че това никога не било доказано. Но корените на божура били използвани през 18 век за предпазване на децата от епилепсия и кошмари, което станало повод тези цветя да се свързват с детството.
По-късно за християните цветовете на божурите съмволизирали Дева Мария, като ги считали за рози без бодли.
Божурите означават свенливост. Китайските поети прибягвали винаги до божурите, за да опишат стеснителното изчервяване на девойките, свързвайки това цвете с девическата невинност.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Вчера изрязах почти всички божури и днес по мръкнало изрязах последните 4, 5 божура.
Вече чакам кога ще започнат да покарват. :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

Мария Николова написа: Ное 21, '23, 03:46 Каквото направя веднага - направено бива. Каквото отложа, остава си отложено. :lol:

Еййй, това тооолкова много ми хареса!! :potekoha:
Като премъдрост Соломонова звучи :mrgreen:
Направо ще си го напиша калиграфски и ще си го закача на стената!!

Абе,… що не направим и една игра “Сентенция на седмицата”? :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Новият терен

Мнение от greeneyed »

Мария Николова написа: Ное 21, '23, 18:05 Вече чакам кога ще започнат да покарват.
През декември ще се покажат, само да повалИ и са поникнали. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Защото, Лалелче, както в "Задачки с думички за думички" , diado-ilian ще върви подире ми да си пише по 20 реда каквото успее да се сети. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Чудя се какво им пречи на хората да погледнат има ли нещо ново в "Празници и срещи"! :hypo:
А там има и ЧРД на форумно другарче, и ЧРД на Форума ни.
Явно "хората" са еднодневки, които не знаят има ли тук нещо, подир темите за цветята.
Ами има нещо, освен цветята.
Хората. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Кой е летял в пилотската кабина на самолет?
Не знам сега има ли полети от София до Варна и обратно, но през 60-ге години имаше и пътунах за Варна. Когато всички заехме местата си, стюардесата се обърна към нас.
- Една майка е заявила, че ще пътува с детето си, но се качи с двете си деца. Не може да има правостоящ пътник, но в пилотската кабина има сгъваема резервена седалка. Желае ли някой да отстъпи мястото си за второто дете и да седне в кабината?
Огледах всички мъже, но не ги вядиях - бяха се спотаили зад предните облегалки. Надигнах се.
-Аз отстъпвам мястото си.
Погледът навън през прозорците, обхващащ 180 градуса, те кара да се чувстваш, сякаш си върху летящото килимче!!! :chchaa:
Беше неповторимо преживяване! :omgoo:
Даже пристигането ми на амстердамското летище - където седнах да изпия едно кафе, което "подсладих" с чер пипер, :srofl: като не можех да прочета кои пакетчета са захар - не може да се мери с това преживяване.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Моят телевизор андроид, който Ники2 ми подари, има една нахална опция за самоизключване. Той си ряботи от ставане - до лягане. С намален звук, когато чета книга. Мразя тишината! :twisted: Ако за 3 часа не натисна който и да е бутон на дистанционното, се появява надпис "Режим на изчакване..." и ако не го видя, звукът изчезва. Погледна - самоизключил се е и пак го включвам.
Днес обаче за пръв път се появи странен нов надпис "Няма налични AI FI устройства". :chchaa:
(Има малък шанс да съм улучила точните латинобуквички. :sblush: )
Единственото ми такова "устройство" е компютърът. Включвам и... нямам нет! :o
Рестартирах и си изкарах пак нета.

Телевизорът ме накара да го напрвя. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Новият терен

Мнение от borislava.kirilova »

Мария, пълниш ми душата! Справяш се с този технически свят без страх и повече от чудесно! Избрала си да си тук и сега! Приеми моите поздравления за това! :tzeluvka:

P.S. Майка ми е на 65 години, с техническо образование и само като погледне смартфон или компютър получава паник-атака. Ще ми се да съществува телепортацията и да се срещнеш с нея да и "налееш малко ум".
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Кажи на майка си, Боби, че съм преживявала и още по-страшна случка.
Преди доста години ми излезе страница с Eror на първия ми компютър. Имаше опция "Възстановяване" и цъкнах.
В резултат целият монитор беше бяло поле и датата беше някъде към 1960!!! :hypo:
Оставих монитора и компа на моето момче, от което го купих, и чак след 2 седмици успяха да го възстановят с помощ от много колеги.
От тогава, излезе ли ми Eror, винаги просто затварям страницата. :lol:
И аз нищо не разбирам от техника.
На някогашното си жигули можех само да наливам бензин и да почиствам свещите.
Даже веднъж, след почистването им, не щя да запали. Накрая извадих въжето и помолих съсед да вържем зад неговата кола моята и да ме закара на работата ми.
Там извиках на помощ момчета разбирачи да видят защо не пали. Никаква причина! Накрая един от петимата се провикна:
- Марийо ма, как ще запали, като няма свещи!!!
Били в джоба ми...
-Момчета, от сега нататък има бунак, по-бунак, най-бунак, Мария Николова!
:srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”