Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Шегаджийка! :lol: :gush:

viewtopic.php?f=24&t=5050&p=813326#p813326

Някой може ли да помогне?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Гледай, народе, тази нищо и никаква снимка!
Защото тя е забележителна с това, че е първата снимка, изпратена в първия албум, създаден по новия мъченически начин в Гугъл фото!!!
Между нас да си остане, не съм много сигурна как стана. :hihihi: Пропуснала съм някоя стъпка, поради което трябваше да се огранича само с 12 снимки. Като опитам да тръгна надолу за петия ред снимки, се оказва, че идват снимки от 2017 г... Та бяха ми достъпни само 12 от 110 снимки. :srofl:
Но за малкото време, когато се върнах да сменя неправилните очила с правилните, си е голямо постижение самото слагане на началото. :lol:
Хванах се на стръвта. ;) Сега след обед ще проследя правилата стъпка по стъпка...с писане, :srofl: за да ги запомня.
Няма да мина без писането на дата на снимките. :evil:
Опит-грешка, опит-грешка, ще му намеря цаката. :lol:
Време е за албума Ириси 2018 г.!!! :mrgreen:
За какво снимах кларагарденка Lady Gaga, ако няма да се подложа на цялото това мъченичество, само и само да ви я покажа! :gush: :lol:
На мен ми пречи навика от програмата Пикаса. Вие, обаче, които ползвате други сайтове за снимки, ще откриете, вероятно, че работите и до сега по този начин. Ами тогава просто се регистрирайте в https://photos.google.com и ще имате качество пет звезди :sstar: :sstar: :sstar: :sstar: :sstar: и сигурност, че сайта няма да излиза всяко тримесечие в отпуск по болест. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Днес пак ще откривам топлата вода! :lol: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Прибрах се от предградието, натоварена като лисица. Отивам в двора за първата фотосесия на новия Канон.
Тъпях цели 3 минути в недоумение как тъй нямат същия модел, :svekurva: как тъй как тъй!!! :o :svekurva: :o
Ами нито аз стоя така както бях преди 10 години, нито фотоапаратите стоят без подобрения и осъвременяване. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Старият превъзхожда новия само с това, че си има мек предпазен кълъф. А новият излиза от картонената кутия както майка го е родила. Значи ще се разнасяме с нея. :daaa: Но пък новият е с много по-висока разделителна способност. Момчето ми направи всички настройки както исках. :angelche:
Остава само да си изградя алгоритъм, че преди да тръгна да цъкам снимки, трябва да се погледнем с фотото очи в очи!!! Защото обективът има предпазно капаче. ;)
На времето със Смена-та имах ленти с по няколко "капачета" на обектива. :sgiggle:
Накрая го загубих някъде и всичко си дойде на мястото. :srofl: :srofl: :srofl:
Нямам търпение!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Ейй, честито! Голяма работа е хубавия фотоапарат! Чакаме снимки!!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Сутринта минавам край една пейка с двама непознати мои връстници и чувам единият се хвали с внучката си на другия:
-Тя много се учи! Иска да стане електроинженер на самолети.
Сега, като чета упътването, :o :o :o аз пък трябва да стана инженер по Канон и свързването му с компютър. :swhew: :swhew: :swhew:
Бунак човек - жив дявол. :stongue:
Сега ще взема картата памет от новия Канон и ще я сложа в стария, :swink: :srofl: който на времето ми го "инсталираха" в компа.
Трябва да намеря кой ще ми "инсталира" новия.
А, и да успокоя публиката. Пробвах да включа фотото с капачката. Дисплеят е черен. Няма опасност да направя снимка със забравена капачка на обектива. ;)

Да, ама не...
Старият Канон се оплаква, че снимките са твърде големи и нищо не става. :ufff:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Мери, честита нова придобивка. Да радва теб и нас с много яки снимки на прелестите в твоята градина. Би трябвало компа автоматично да го разпознае. Моя го включих, отидох на икона "компютър" и фотото се появи като икона Canon. Пробвай :stiskam:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

pepelqshka71 написа: Май 2, '18, 17:55 Мери, честита нова придобивка. Да радва теб и нас с много яки снимки на прелестите в твоята градина. Би трябвало компа автоматично да го разпознае. Моя го включих, отидох на икона "компютър" и фотото се появи като икона Canon. Пробвай :stiskam:
Вили, благодаря ти, мила! :sbear: Звъних на НикиІІ и той ми обясни, че упътването е за писане върху снимките направо във фотоапарата. Каза ми - както ти казваш - направо да го свържа с кабелчето. И... работата заспа на 3 без коз. :lol: :daaa: :ieeee: (Аз не зная имената на всички карти, но поговорката я зная. :lol: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новият терен

Мнение от Виола »

Охо, честита нова придобивка! Много и дълго да те радва, Мимка. :tzeluvka:
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Новият терен

Мнение от maleas »

Честито и от мен
и не се преуморявай с обектива

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”