Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Книгите, които купувам от книжарница "Хеликон" са придружени от книгоразделители.От едната страва са цветни, а от другата - сивобели. Поставям ги отпред на незапочвата книга и най-отзад на прочетената книга.
Докато прекъсвам за малко четенето, цветната страна е обървата към страницата, на която съм спряла.
Но от всичките 46 книги на Гришам, по-малко от десетина са купени от "Хеликон".
Още съществува павилионът "При старозагорката" - от времето преди отварянето на "Хеликон". Той е книжарница за ученически пособия и художествена литература. Там заявяваш исканата книга и веднъж в седмицата, в сряда, книгата ти е доставена. Точно от там са поръчани и купени към 40 книги на Гришам. Нямаше никакви книгоразделители.
Сега чета "Планината Грей" он 2014 г.. Без книгоразделител.
От парче картон с две бели лица си изрязах лента в съответтния размер и съм готова. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Обаче възникна проблема за коя от двете страници се отнася. :svekurva:
От едния край написах отгоре "чифт", а от длегия - "тек" и няма проблем! :katericka:
Починах си и продължавам четивото си. :ieeee:
.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Всички мои коне.

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Милтон Кедров

Изображение

Милтон Втори - черен кон от Етна

Изображение

Милтон Трети - синьозелен, железен

Изображение

Милтон Четвърти - железен, "златен" кон

Изображение

Кайро. Вторият дървен кон, подарък от Каира.

Изображение

Трепетлик - бронзов кон, изправен на задни крака, юбилеен подарък от Трепетлика и фемили.

Изображение

Нарисувани два препускащи коня - юбилеен подарък от Ники и Петя. Единият ръси акъл, другият дава кураж и все напред.

Изображение

Дърворезба с три препускащи коня - Лучия, Лидия и Алис от доматената тема. Символ на форума ни, дори когато едно другарче е само "Глас от публиката".

Изображение

Дванайстият ми пироглафиран кон Мариян, подарък от Mariyanag.

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Ау, в последния си текст съм чукнала "л", вместо "р"... :ufff:
Извинете ме за грешката. :sblush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Невероятна колекция!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Люб!
Замислих се и... не съм си купила нито един кон. Само веднъж купих един нарисуван за Клеър, не помня по какъв повод.
И всяка година получавам от някое форумно другарче календар с разкошни снимки на прекрасни коне. Февруарсият кон в тазгодишния "конски" каледнар, подарък от alys е снежнобял, галопира с развяна грива, символ на свободата.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Клеър »

Аууу , каква красива и голяма колекция от коне . Кой от кой по и по . Най- много обаче ме впечетли кон Милтон , номер едно .

Само веднъж купих един нарисуван за Клеър

Ама само как го каза , все едно е някаква картинка . Как тъй нарисуван кон , та той си е направо шедьовър , препуска над главата на Румен и му носи красиви сънища .
Не мога да не го допълня към твоите красавци .
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Мерко, колекцията е впечатляваща. Всичко носи специален спомен и емоция. Всичко подарено от истински приятели, които знаят как да те зарадват. Всичко е прекрасно, но кедровия кон според мен е водачът на стадото от свободни коне. Нека присъединява още нови коне към колекцията.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

След като Ники2 размести репродукцията от Амстердам, за да отвори място на последния кон Мариян, на стената остана да белее мястото от предишен пирон. Започвах да търся парченце хартия, което да залепя с течно лепило... и никой цвят не беше точно същият. Значи трябва да мисля за друг материал, докато вечерям с готов запържен бял фасул. И изведнъж видях, че точно запръжката ще свърши работа. Наместих домащната стълбичка, зех един нож с объл край, гребнах с него малко от запръжката, стъпах на второто стъпало и мацнах запръжката върху дразнещото бяло петно.
Готово! :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Клеър »

Мери , ей туй със запръжката , никога нямаше да ми дойде на ум :lol: , как ти ги ражда главата такива гениалности .
Важното е че сега няма да ти се дразни окото , а напротив , ще се наслаждаваш на творението си .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Два дена бях много нещастна без интернет.
Вчера сутринта осъмнах без ток. Излизам на стълбището - а!!! има ток! :chchaa: Значи съм забравила да платя тока. Взех парички и якето и с бодра стъпка отидох на близката каса да платя. От там седнах да изпия един горещ шосолад, докато Енергото види, че вече е платено и да пратят техник да ми пусне електриката.
Прибрах се, токът дошъл, но... нетът не е дошъл... :cry:
Започнах да се правя на баба-разбирачка - всичко, за което се сетих, го направих и пак няма и няма! :hypo:
Днес грабнах рутера и отидох при интернет доставчика си - да проверя дали не съм забравила да си платя и там. И да "преслушат" рутера. Платила съм си. И на рутера нищо му няма, не е от него.
Накрая техникът дойде преди час, видя къде токовият удар, при включване на електриката ми, е ударил. Оказа се, че е отзад на компа едно късо бяло кабелче с нещо като флашка, която примигва при работа на интернета - не мигва! Смени го с един специален 3-метров кабел и ето ме, с вас съм! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”