Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Новият терен

Мнение от borislava.kirilova »

:hihihi: Ще падна с теб. :chchaa: Бе то, кой ти разбира?!!? Техниката прави, каквото си ще, ние - каквото си знаем. И често резултата е от бяс, през яд, до смях през сълзи.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Както писах по-горе, днес телевизорът ми каза, че нянам инервет.
Сложих книгоразделителя на следващата глава от "Адвокат на престъпници" от "любимия на цяла Америка" и на мен автор Джон Гришам, за да ви кажа как на времето получих интернет.
Към 2002-3 година имаше само един доставчик и бях видяла къде е офиса му. Отивам и искам да бъда свързана с интернет. Някакво младо момче "за всичко" ми каза,че не може, защото шефът е болен. А аз трябваше по най-бързия начен да изпратя някъкви книжа някъде.
- Кажи ми на кой адрес живее да ида и да се върна с бележка от него, че трябва още днес да ми прекараш интернет. На отстрещната сграда има интернет и трябва само кабел 10-11 метра.
- Ама той е в болницата.
- В кое отделение е? Била съм машинописка в болницата и ако не е в моргата, ще ме пуснат при него, където и да е.
- Нямаме кабел.
- Кажи какво сечение кабел ти трябва, ще го купя от магазина.
- Ами той е специален, доставят ни го, няма го в магазините.
Работата се запече... Взех да се оглеждам. И видях поне десетина еднакви кангала кабел, наредени на една етажерка зад гърба ми.
- Ха! Ето го кабела! Хайде, момче, тръгваме!
- Не мога сам, трябва двама да ми помагат.
- Не двама, трима седят и чакат да ти помагат, ставай, вземай кабела и да тръгваме!
Когато след 15-20 минути работата беше свършена и ми показа на компютъра кой е символа на интернет, момчето ме помоли:
- Само моля ти се на никого не казвай, че същия ден сме ти прекарали интернета.
- Защо?
- Седим и чакаме да мине 1 месец и чак тогава отиваме на адреса.
- Защо?
- Да си мислят хората, че имаме много работа и за надценката за бърза поръчка само за месец, вместо за два.
- Никаква бърза поръчка няма да платя, :svekurva: но ето ти на теб за едно кафе. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Звъни ми днес по обед сина ми Ники2 и пита удобно ли е, манце?
- Вече си измих очите, но още не съм направила кафето. Кажи, мой човек, как сте.
- Да те развеселя с днешните ми случки. Всеки домашен уред го продаваме с гаранция. И днес ми се струпаха няколко проблема все в гаранционен срок. Бойлер, пералня и сушилня. Подредих си адресите, грабнах куфара с инструментите, съответните резервни части и подпалих колата.
Първо отвам при брата ром да видя бойлера. Вертикален бойлер, но няма място за такъв и накарал да го монтират хоризонтално между стена и една колона. Пущаме водата да се изтече и го свалям, за да прегледам електриката. Но не може всичката вода да се изтече и като наклонявам, докато го свалям, водата се излива върху мен. Привършвам всичко и мокър като кокошка отивам на адреса на пералнята.
Представих си го и смях ме заливаше.
На входящата вода "маншона" на маркуча ръждясал, разпаднал се и капе. Събличам се по потник, издърпвам пералнята навън и се скатавам на ермалък зад машината, предваритерно облят в пот. Оправих нещата и казвам на клиентката
- Пъхни нещо в пералнята и я включи да видя, че не капе.
Чувам пералнята. Не капе!
Излизам и ми ги няма дрехите да се облека.
Въртят се в пералняка с цигарите в джоба на якето. Водата се изпълва със ситно нарязани тютюневи листенца от цигарите.
- Все едно, че виждам цялата картинка и не мога да спра да се смея! :lol:
- Вземам мокрите си дрехи и пристигам при сушилнята.
Отстраних проблема и за проверка пъхнах мокрите си тениска и яке. Изчаках хубаво да се изсушат и чак като се облякох казах, че всичко е наред.

Хахахахаха! :srofl: :srofl: :srofl: Някой да измисля трудовите ти подвизи, нямаше така да ги измисли, мой човек!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Хахахаха това е идеален сценалий за комедия!!! :D :lol: :D :lol:
Да не повярва човек какви неща му се случват на твоя Ники!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

Лелеее, колко технически несгоди… Това със свещите на колата… :lol: :lol: :lol:
А това пък с Ники звучи нереално!
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 81 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Новият терен

Мнение от katina »

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Имам само една чашка за кафе, която до сега никога не бях използвала. Висока е 5 см., горе широка 6 см, а долу дъното е 3 см., от дебел порцелан, цялата бяла.
При второто ми ходене в Италия за "Травиата" в Ла Скала през 2018 г., веднъх хлътнах в кафене за чашка кафе. Там видях само такива чашки и си поръчах 3 чашки. :lol: Накрая попитах продават ли чашки. И ме разбраха!!! Купих 3-4. За мен оставих тази, а другите ги подарих не помня на кои форумни другарчета.
На моята пише отвън NOVEMBRE. Нарисувани са червени падащи листа и 4 птички, кацнали на голо клонче. Под ръба отвътре пише Laizione Espreso 2011 "Un ano in campagna".
Измих я, подсуших и си налях първо в нея кафе, останолото - в една от старите ми кафе-чаши. В дебелия порцелан кафето остава горещо. :daaa: Докато отпивах, си спомних как цяла нощ търсех от къде да си купя цигари, заради които слязох от автобус в напълно непознато място, без стотинка в джоба и как си отдъхнах, като видях, че съм в леглото си. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Новият терен

Мнение от jesi »

Мария, Мария, образ голям!
Бях в лошо настроение, а отдавна не бях влизала във форума, и реших малко така за настроение да си оплакна окото дет се вика.
И влизам аз в твойта тема и се смях сама на глас, и сега се питам.... Аджеба добре ли съм, може ли такова нещо, когато до преди малко ти се е плакало да се хилиш така сама????
Благодаря, че ми върна настроението добра душО!!!!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1032 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Днес направих фотосесия на италианската чашка. След празниците ще покажа фотките.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

:zazaazaz: :zazaazaz: :zazaazaz:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”