Суперфосфат за рози

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от denitsavm »

И още нещо, Нарцис. Не виждам смисъл да плюеш във всички теми и да се чудиш как да се заядеш с Миша. Имаш си собствен форум, хубавото там е, че можеш само ти да си пишеш, т.е. ако някой иска да чете теб - има къде. Малко е прекалено навсякъде да ни занимаваш със себе си....
denitsavm

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от denitsavm »

dal написа:Дени , в Мишето токсини ли имало?
Ма таа жена кво прави с нея си , сигурно и месо яде :hihihi:
Какво ти месо...
Тайната /дано не се сърдиш Мише :angelche: /
Закуска - Син кристалон и чаша англииска сол - за блясък :nod:
Обяд - балансиран зелен кристалон + топсин и превикур смесено за десерт
Вечеря - стандартно - първо бял, после и кафяв кристалон...

Освен това между храненията по схема разни инсектициди и пестициди

Всичкото това се гарнира с месо, да не си помислите, че чисти ги яде :hihihi:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от Миша »

А торти,къде останаха тортите :ieeee: ,похапвам си ги с огромно удоволствие,само да не са карамелени. За рождения ми ден беше карамелена :cry:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от evkall »

Миша написа:Не,въобще не препоръчвам да се ползва суперфосфат без да се знае колко е фосфора в почвата,РН и т.нат. :evil: Суперфосфата лично за мен си е отживелица,колко почви се съсипаха с него :evil: :evil: :evil:

Писах по-горе,ползвайте NPK с микроелементи,има много добри торове ,Кропкер , Яра Мила,Евросериал,Базифертил и т.нат.Торовете трябва да са балансирани,не може да се подаде само фосфор,или само калий,и да чакаме растението да се развива добре.
Не мога да се въздържа и цитирам Миша, тя никога нее е агитирала ползването на химии в количества. Дори мнението се припокрива с това на Наа, че еДИН тор /винаги предпочитам да се изразявам в ж.р. :hihihi: / е добре да има разнообразни микроелементи в него. Както казва Калико, никога не ме е подвел съвет на Миша. А Наа относно твоя успешен опит, пробвах с лавандула до розата - цялата е въшлясала и пак стигнах до химии, а относно естествен тор - докарва плевели, къртици и покрай истерията със смъртоносната бактерия сега гледах по тв, че ако някой не много разбиращ /като повечето от нас/ ползва тор, който не е обгорял достатъчно има сериозен шанс да зарази зеленчуците с опасни бактерии. Т.е. и това крие понякога някакви рискове.
И това за мен означава, че пак трябва да цитирам Калико, всеки дава мнение/съвет от личен опит, никой не е длъжен, който прецени пробва и решава за себе си как да процедира.
И аз не знам защо е тая агресия! Интересно ми е на какво се дължи?
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от si111 »

Момичета, а сега се усмихнете, :dovolen: щото ще ви пусна един линк, абЦелютно несвързан с темата. :D Щото от къде тръгнахме и къде стигнахме, :lol: :lol: :lol: От суперфосфата на Гюлсем, минавайки през сума неща, включая граматика, торти и винаги прави хора. :hihihi:
http://vbox7.com/play:e6543ca2
Да видите вие, колко различни начини има за правене и възприемане на нещата ;)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от calico »

невероятна инженерна мисъл. възхитена съм. ако имаше как и ако имах достатъчно пари веднага бих си премебелирала къщата изцяло с такъв тип мебели.


Наа, пий една ракия за здраве и се усмихни. :tzvetentze: :tzvetentze: И никога не забравяй думите на Исус Христос, който е казал, че по-важно е това което излиза от устата на човек, отколкото от това което влиза в нея :nod:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от greeneyed »

Да добавя и аз по темата- ако във форума няма специалисти като Миша, той пет пари няма да струва. :nod: Като напише 2 изречения такъв човек , ми се изяснява проблема и го запомням .Иначе ние споделяме опит, ама всеки да открива топлата вода... просто е безсмислено, пък и невъзможно. Нямам нищо против алтернативните методи, ама да се споделят и всеки да си решава за собствената градина кой метод да ползва. И за да не съм голословна:
Naa, 60 корена лавандула съм засадила около розите, в началото на пролетта- както всяка друга пролет -върховете на розите бяха отрупани със зелени въшки. :eeeh:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от si111 »

calico написа:И никога не забравяй думите на Исус Христос, който е казал, че по-важно е това което излиза от устата на човек, отколкото от това което влиза в нея :nod:
И аз да споделя тука :oops: : calico, звучиш ми цинично :lol: :lol: :lol:
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от evkall »

si111 написа:
calico написа:И никога не забравяй думите на Исус Христос, който е казал, че по-важно е това което излиза от устата на човек, отколкото от това което влиза в нея :nod:
И аз да споделя тука :oops: : calico, звучиш ми цинично :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Суперфосфат за рози

Мнение от ljuboznatelna »

Наа, на теория е едно, на практика се оказва друго. Чела съм Кордюмов, чела съм Фукуока, следя няколко руски форума на природни земеделци (руски, щото само този език владея). Едно е в централна Русия, друго е на юг, съвсем друго на север. Хората получават различни резултати при едни и същи методи. И търсят истината, нищо че са си мислили преди това, че са я открили. Това не е математика, за да тропнеш, че 2+2 е четири.
Не зная как би го казала реално, но виртуално звучиш точно като проповедник и това дразни. Иначе едва ли някой има нещо против да споделиш опита си и да научи нещо ново.

Аз се бях заровила миналата година из едни руски форуми, прегърнала идеята за природното земеделие. Обаче нещата се оказаха доста по-сложни, отколкото си представях :) Всъщност в основата на успеха на този експеримент, защото той ще е експеримент поне няколко години, стои съгласието на половинката ;) Другия вариант е да сте мъжки момичета и да ходите от чобанин на чобанин, от каубой на каубой и да питате за тор. Ако сте привърженици на компостирането й и общо взето Кордюмов е вашия гуру, ще трябва да си организирате транспорта и достатъчно площ, за да я стоварите и оставите да гние с години (от опит - с една - две не става!)Компостирането на растителен отпадък върши работа, но представа нямах какво количество трябва да струпам, за да получа две кофи компост. От собствената градина кой знае какво количество не се получава.

Ако пък сте привърженици на природното земеделие, ще трябва да си я донесете прясна и да я наръсите на тънък слой директно в лехите. Защото така е в природата, при гниенето на купчини се развиват температури, които убиват повечето полезни бактерии и оцеляват повечето патогенни.
Ако не ви се занимава с лайна, минавате на варианта дървени стружки или сухи листа. Дървените стружки обаче си искат поливане,защото са мулч за плевели, но не и за запазване на влагата, което ще рече поливна система. Варианта шума иска по-малко вода, но ще трябва да си я съберете есента в големи количества и то не от града (където я пълнят в чували и оставят), а от чисто място. Има и такива, които смятат, че тази от града не е вредна, защото тежките метали са във форма, която влиза в растенията само когат озаработят едни микроскопични гъби, които разграждат листната маса. Може и да ги няма, но при стружките задължително се добавят, за да разградят по-бързо дървото. Те са и "виновниците" за плодородието, така че е желателно да ги има.
И изобщо не се заблуждавайте, че този вид земеделие е мързелива работа, има ли земеделие, има и работа, само дето е от различно естество. :dovolen:

Това за интензивното земеделие, където ще получите толкова и такава продукция, че няма да завиждате на комшиите ;) Ако сте съгласни да ядете по-малко и по-дребна продукция, става и по по-мързелив начин. Тогава може би е добре да имате площ, защото тази, дето я ползвате сега няма да ви стигне . Само не зная как ще се справите с поливането, особено в сухите и горещи райони.
Е, възможно е нашето семейство да е голям консуматор, защото една поамериканчена българка показа в каква лехичка 1/3м гледа домати и краставици за 5 членно семейство, при нас такава малка салатка ще става само за дегустация.

Да поясня, че това съм го чела. Не съм го прилагала или не изцяло. Само разсъждавам по въпроса.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”