Микориза - какво ли е пък това?

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от greeneyed »

За 3 корена е 1 пакет.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от dal »

намерете си торове , пясък , компост , при прекомерно кисели почви гасена вар , прекопаване , торф ако е песъкливо и каменисто , НПК ако е белеещо и постно , прекопайте разрохкайте да бухне от студа зимата и не се занимавайте с глупости
като искате рози + -намирате костно брашно и в дупките преди да садиш бъркаш такова брашно с пясък и торф и насипваш пълни шепи вътре , вода и тогава садиш...или конска тор също действа изключително , или обелки от бананената фабрика и пакетчетата чай барабар с филтрите накълцано на ситно -това е минке положението ;
квото и да туриш , няма ли слънце 5 часа поне , поливане лятото поне веднъж на седмица и поне две пръскания син камък от август нататък -рози няма да станат...
simid
Кана кафе
Мнения: 593
Регистриран на: Сеп 14, '10, 09:12

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от simid »

elena kirilova написа:а как ги поръча
с каква карта
щото аз нямам такава вълшебна карта
нещо като поръчка освен да си организираме ;)
и освен това ми е важно да знам за колко рози ще стигне това пакетче от 90 грама
Е,чак пък вълшебна :D
Моята е виза,издадена от ДСК,става и с виза електрон.1 пакетче го давата за 3 корена рози,но аз смятам да разделя поне за 4,нали ще растат тези гъби.Естественно,няма да стигнат за всичките рози,които напоръчах,затова,ще играя на "намери разликата".
Относно обща поръчката,мисля че няма смисъл.Доставка я начисляват твърдо 1.25 лири на пакетче,няма дискаунт. :evil:elena kirilova,ако все пак се наложи,бих могла да ти поръчам :tzeluvka:

Дал,ясно че ще торим:два чувала биотор от калифорнийский червей(благодаря на Blue sky :tzvetentze: за винаги изчерпателна информация)чакат розите да пристигнат,но нали знаеш болеста на новоизпечени цветарки и градинарки: всичко,веднага и много :angelche:
elena kirilova

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от elena kirilova »

сърдечно благодаря
ще обмисля нещата :tzvetoman:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от Blue sky »

Хубаво е, че може да се поръчва директно и от Дейвид Остин :ieeee: - повечето фирми предлагат допълнителните си продукти само при покупка на основния продукт
аз не предлагам помощ в случая, защото за съжаление картата ми е блокирана временно :twisted:

и да се похваля - от снощи, пак благодарение на Веско :tzvetentze: :liubov: :tzeluvka: :gush: :liubov2: си имам освен чували с червеева тор, и един чувал дъбова листовка, която е обогатена с гъби разни и също би трявало да спомогне за възстановяване на почвата и силни и хубави растения :ieeee: :ieeee: :ieeee:

И изобщо, макар принципно да съм за естествения подбор в градината, а и съм показвала как садих моите хубавици предния път на принципа 5 за 4, и да не роня сълзи ако нещо не вирее както трябва, давам си сметка, че в случая трябва да се подходи по-отговорно

Просто розите, като за дълговечността, която имат, както и за обилното си великолепие са обидно евтини, т.е. заслужават човек да отдели средства и усилие за максимално доброто им развитие - независимо дали ще вземе гъби, торове, листовка, костно брашно, троен фосфат, органика, угнила оборска тор и прочие. Просто именно в момента на засаждането е точния момент да им се даде всичко, което може, така че да стартират добре и в следващите 10-20-30 години растенията да могат да се развиват оптимално и да дадат най-доброто от себе си :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Е, разбира се по-добре късно отколкото никога, има и лятно торене и есенно дълбоко подхранване когато пропуснатото може да се навакса, но все пак, няма да стане великолепни рози без обсолютно нищо, ще стане просто хубави рози :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от Zory »

Blue sky написа:Хубаво е, че може да се поръчва директно и от Дейвид Остин :ieeee: - повечето фирми предлагат допълнителните си продукти само при покупка на основния продукт
аз не предлагам помощ в случая, защото за съжаление картата ми е блокирана временно :twisted:

и да се похваля - от снощи, пак благодарение на Веско :tzvetentze: :liubov: :tzeluvka: :gush: :liubov2: си имам освен чували с червеева тор, и един чувал дъбова листовка, която е обогатена с гъби разни и също би трявало да спомогне за възстановяване на почвата и силни и хубави растения :ieeee: :ieeee: :ieeee:

:nod:
Блу,
а знаеш ли колко време отнема за доставка на тези стартове?
elena kirilova

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от elena kirilova »

можем ли да заместим продукта на Девид Остин с този който мисля по лесно ще го намерим тук
Микориза за широколистни видове
или само костно брашно пак от адреса който ни даде orkud + банани с чай по рецетата на Дал :nod:
просто нямам от къде да взема оборски тор
тука хората вече спряха да гледат животни
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от Titi »

elena kirilova написа:можем ли да заместим продукта на Девид Остин с този който мисля по лесно ще го намерим тук
Микориза за широколистни видове
или само костно брашно пак от адреса който ни даде orkud + банани с чай по рецетата на Дал :nod:
просто нямам от къде да взема оборски тор
тука хората вече спряха да гледат животни
аз имам хубав оборски тор, но ми се иска да добавя и малко костно брашно към него. Не видях къде orkud е дала адрес за копуването му, може ли пак да го покажете?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
simid
Кана кафе
Мнения: 593
Регистриран на: Сеп 14, '10, 09:12

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от simid »

Веско6969 написа: Може ли като ти пристигнат ,да снимаш съдържанието на пакетчето.
Изпълнявам обещанието :stiskam:
Изображение

ПС.Ако има значение,мириши на храна за рибки :mrgreen:
elena kirilova

Re: Микориза - какво ли е пък това?

Мнение от elena kirilova »

Заинтригува ме много и почнах да търся още информация по темата. Виж какво намерих
http://bonsai-mag.co.cc/index.php?route" onclick="window.open(this.href);return false; ... path=17_35
Може би някой пробвал ще ни даде повече подробности. Има и ваксина, но не намерих за рози
това е мнението на Оркуд
от тук можем да си купим костно брашно
Simid
за колко време пристигнаха пакетчетата до теб считано от момента на поръчката
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”