С две ръчички... хайде всички

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1314 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от мечтица »

Възхитително :woooow: :worship:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 309 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от Elatior »

Чудесни са,много аристократични! :dovolen:
Става за реставратор мебелист.
Давайте още снимки момичета .... :liubov:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от flora »

Много ви благодаря за похвалите, но съм далече от съвършенството. А още повече, че нещата при мен се случват мнооого бавно. В този проект всичко наистина започна от едни крака, които случайно видях в един антиквариат. Бяха почти същите като на мебелите у дома и понеже ми липсва един скрин и една малка витрина (така и не са пристигнали и изчезнали при транспорта, но това е друга история), та реших, че ще ги купя и после ще реша какво ще ги правя. Аз и в доста от поръчките постъпвам така :D . Та като отлежаха малко реших, че скрин или витрина ще ми е непосилно, но една конзола с малко помощ от ММ може да стане. И така се започна. С царевично нишесте и силикон си свалих отпечатъци от бюфета (за да има същите орнаменти), направих си формите и като ги залепих се оказа, че трябва да е по-висока горната част. Дъските са други и много време после ми отне да напасвам цветовете. Реших, че плота ще е мраморен, понеже повърхността е голяма и няма да мога да направя цвета като на масата, която е близо и ще ме дразни разликата. На последната снимка е кракът на масата с орнамента над него - има разлика в цветовете. Такава е разликата и при конзолата, но за плота нямаше да се получи толкова добре.
И да кажа на всички, които показват сътворени от тях неща - чета с удоволствие и ви се възхищавам и на въображението, и на бързината, и на всички красоти. In none прави чудни колажи - заради нейните охлюви разбрах защо тези гадинки опустошават градините ни, ами имат 15-28000 'зъби'. Мариана ме изненада с рисуваните дъски, а greeneyed с нейните съдове от изкуствен камък направо ме подтиква това лято най-после да направя нещо и аз. Гео е голям 'бързак' с кутиите, и направо и завиждам за скоростта. На Оля куклите са точно за подаръци за празници. Мнението на любознателна приемам като голяма похвала, защото всичко, което са направили тя и съпругът ѝ много ми харесва, а може би защото и аз харесвам вещи с история и обичам да правя разни неща с ръцете си. Всички вие имате 'златни ръце' и богато въображение, за да създавате красота.
Изображение Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от greeneyed »

ln_none написа: Мар 3, '24, 17:15 Само боя ли е? Акрилна и лак? Аз все имам недостиг на хубави саксии
None, ето малко боички като за начало. ;)

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 447
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 167 пъти
Получил благодарност: 396 пъти
Обратна връзка:

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от Kakichka »

Ауу наистина респект пред Флора и реставраторските и умения. Дори и бавно да стават нещата, финалът си струва.
Аз съм в другата крайност - сега и веднага....
Ей на, ходих на курс по мозайки преди седмица. Установих, че имам повече плочки (вид и цветове) от мацката дето водеше курса. Само клещи за рязане ми липсваха, но както се досещате, на следващия ден си купих. Сега остава да се стопли времето и подхващам всякакви проекти със счупени плочки. Даже ми се прииска да почна да се оглеждам и за счупен порцелан, че и с него стават разни забавни проекти.

Изображение
Това е "творбата" ми от курса. Следващите сигурно ще са "абстрактни", че няма кой да ми измисли шаблона ;)
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от ljuboznatelna »

Какичке, кога свари и на курс да ходиш! Сигурна съм, че не е имало кой знае колко ново да научиш, но сега вече очаквам грандиозни проекти!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от Lalel4e »

greeneyed написа: Мар 4, '24, 20:46 Изображение
Грийни, не разбрах, тези акрилни ли са?
Защото ММ купил такива непокътнати от битака, обаче няма никакви етикети по тях!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от greeneyed »

Lalel4e написа: Мар 4, '24, 22:45 Грийни, не разбрах, тези акрилни ли са?
Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от ln_none »

Грийни, а за какво ползваш това бялото, дето пише, че е за ефекти?

Флора, много впечатляващо и професионално! Как ми се иска и аз да имах такова търпение и старание да изпипвам нещата.

Какче, ти мозайките не си ли ги знаеш бре, научи ли нещо ново на тоя курс?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: С две ръчички... хайде всички

Мнение от ln_none »

Поздрав от Ел Мяуриачи :mrgreen:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”