Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

Като за първи опит съм доволна от правенето на фунийките. Оказа се малко по-трудно, отколкото си го представях. А вкусът е страхотен, дори веднага след напълването с крем. Утре сигурно ще са още по-вкусни. Имам само пресни орехи, а и стана късно, та сложих по някоя стафидка за цвят.
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Алис. А амонячната сода с какво я замени?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

Пепеляш, сложих сода бикарбонат и бакпулвер, като ги разбърках в киселото мляко. Харесва ми това, че са хрупкави. Но и съвсем мекички да станат, също ще са вкусни. Четох рецепти само със сода бикарбонат или само с бакпулвер.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Тутти »

Браво, Alys, много добре изглеждат фунийките.
Вчера една приятелка ми донесе седем според нея безнадеждно презрели райски ябълки.
Накиснах три супени лъжици чия в една кутия кокосово мляко консерва. После разбих обелените райски ябълки на гладък крем. Когато тези плодове се разбият, бързо се сгъстяват от освободения пектин от малко по-плътната част, която е като желенце.
Подредих набъбналата чия, после пюрето от сурови райски ябълки, после в средата още малко чия с кокосово мляко. Отгоре сложих една бисквитка, половин черешка от захаросаните, но може всичко друго, например смокиня. Отгоре за разкош настъргах леко малко шоколад, но малко, да е диетично все пак.
Никаква захар, ябълките са достатъчно сладки.
Пропуснах да снимам преди подреждането на десертите в хладилника, но се добива представа.
Като време ми отне около 20 минути. Чията я накиснах преди това за около 10 Мин. Всичко 30 Мин.
Изображение

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от pepelqshka71 »

Тази седмица минах с един чийзкейк с боровинки
Изображение

и едни солени кифлички по рецептата на Грийни. Месих на ръка и тестото се получи, но после не втаса като хората. Въпреки всичко станаха добри и се изядоха още топли
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Emilly1212 »

Днес попаднах на нова рецепта за меденки, в която пишеше, че са невероятно вкусни и бързи. Не издържах на изкушението и ги направих.
Наистина са много бързи, а вкусът е изумителен. Чудни са!

Слагам рецептата, ако някой реши да пробва.

https://kulinarnaavantura.blogspot.com/ ... 7.html?m=1


Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 155 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от marka »

Меденки и от мен

Изображение
И понеже правих лимонена супа и ми останаха два белтъка, направих целувчен блат. Разбих сметана с пудра захар и ето ти торта "Павлова". :dovolen:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”