Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

В книгата на Тутти ми хареса обяснението как се прави тортата, включетелно бележките на Тутти, но не съм я правила.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от pepelqshka71 »

Алис, щоленчетата са се получили по добре от моите. При мен се разляха на страни, а не останаха на топче. Браво!!!
И тук да ви честитя новата 2023година. Бъдете здрави сръчковки :liubov:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от МГХ »

Ауааа, отивам да правя щоленчета. Имам маскарпоне и сирене за мазане натурално. Последното най -мното ми прилича на сирене крема. В Германия съм и трудно се оправям със заместители на някои специфични наши продукти. Вече налучквам сметаната, а изварата е 99 вида :) и няма оправия.
ЧЕСТИТА 2023-та! Да е пълна с благини и хубава! Няма да я връщаме, я.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Тутти »

Di_Va написа: Дек 31, '22, 19:55 Разбити бяха по правилата уж - до твърди връхчета, ама може и да не е било достатъчно, знам ли.
Като обърнеш,купата с разбитите белтъци, да не се свлича, да стои здраво.
На каква температура и колко време суши целувчения блат? Нали сложи оцет и нишесте по една лъжичка. Много неуспешни опити съм имала, но по тази рецепта от книгата, която споделих, винаги се получава.
Не се отказвай, това е лесна торта.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Di_Va »

Тути, съвсем твърда пяна се получи от белтъчната смес, сложих и нишесте и лимонов сок, а не оцет, пекох 2 часа, но не отворих вратата на фурната, когато суших блата и може би това ми е основната грешка. Може да пробвам отново, ама трябва да мине време, че много се разочарова, защото имах големи очаквания, пък не се получи.
Обаче днес направих мини щолените на Пепеляшчето и станаха супер! Вместо извара сложих крема сирене, а вместо стафиди - захаросан ананас и кокос. Та явно търпи доста вариации тази рецепта и става наистина много бързо и лесно, но пекох около 50 минути на 200°, моята фурна е слабичка (и старичка :lol: ).
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от alys »

Di_Va написа: Яну 1, '23, 18:34 Тути, съвсем твърда пяна се получи от белтъчната смес, сложих и нишесте и лимонов сок, а не оцет, пекох 2 часа, но не отворих вратата на фурната, когато суших блата и може би това ми е основната грешка. Може да пробвам отново, ама трябва да мине време, че много се разочарова, защото имах големи очаквания, пък не се получи.
Обаче днес направих мини щолените на Пепеляшчето и станаха супер! Вместо извара сложих крема сирене, а вместо стафиди - захаросан ананас и кокос. Та явно търпи доста вариации тази рецепта и става наистина много бързо и лесно, но пекох около 50 минути на 200°, моята фурна е слабичка (и старичка :lol: ).
Хич не пробвай, щом фурната ти не пече както трябва. За 50 минути на 200 градуса при мене щолените щяха да станат негърчета. С пожелание да си купиш нова печка/фурна и тогава да се похвалиш с отлични сладкиши. Аз май няма да я правя, защото целувчените блатове и разните сметани не са ми много любими. Наскоро ядох в сладкарница Неделя торта с целувчени блатове. Миии, не ми хареса. :) Обичам тестени неща.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Di_Va »

Алис, хич не искам нова печка, че мястото, което ѝ е отредено е толкова малко, че наличната е оптимален вариант. Тук с температурата на фурната през зимата има едно делта балкон, че печката "живее" на балкона, е остъклен, ама ...балкон :lol: , та винаги ми трябва температура с 30-40° повече от препоръчаната.
Аз пък точно сметанови сладкиши обичам и за това толкова много исках да ми се получи точно тази торта.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от marka »

Преди години в Руския клуб, много харесвах бадемовия крем.
Наскоро намерих в нета рецептата и я направих.
https://www.cookwithasmile.com/%D0%B1%D ... %81%D1%82/
А, що се отнася до целувките. Загрявате фурната на 200 градуса. Слагате тавата с целувките и я изключвате. Изваждате ги, когато фурната изстине.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от МГХ »

Това кремче ще се пробва. Няма как.
Щоленчетата направих, но се оказа, че дъщеря ми няма пудра захар. Не снимах защото видът им без пудрата захар не беше УАУ. Докато купим бяха изядени, така че фотото друг път. 🤣🤣🤣🙃
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от мечтица »

marka написа: Яну 5, '23, 14:21 Преди години в Руския клуб, много харесвах бадемовия крем.
Наскоро намерих в нета рецептата и я направих.
https://www.cookwithasmile.com/%D0%B1%D ... %81%D1%82/
А, що се отнася до целувките. Загрявате фурната на 200 градуса. Слагате тавата с целувките и я изключвате. Изваждате ги, когато фурната изстине.
Марка,благодаря! :gush:
Кремчето е страхотно,открих долу и други интересни рецепти.
Спрях се се на тиква с крем карамел,утре ще се прави :daaa:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”