Копривка, Колеус (Coleus)

Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2169 пъти
Получил благодарност: 1006 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Polin »

Лили, при теб всяко цвете е с индивидуална, невероятна красота :sheart: :sheart: :sheart:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Lilly »

Добавям малко цвят - да сменим за малко готварските теми :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Клеър »

Малеее , ей тоз шедьовър от първата снимка ми кръстоса очите .
Много красиви тез копривки бре , бре ....
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Lilly »

Клеър написа: Дек 1, '23, 10:44 Малеее , ей тоз шедьовър от първата снимка ми кръстоса очите .
Много красиви тез копривки бре , бре ....
наистина са супер красиви, но във форума липсват сериозни почитатели
имам невероятни сортове и мога да ти дам , стига през пролетта все още да ги харесваш
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Клеър »

Аз съм гледала преди доста време копривки в стаята , най - обикновен сорт , много бързо растящ , често се налагаше да го начупвам за да го огранича . Имах една грамадна плоска кошница и едната саксия бях сложила там , обличаше цялата кошница и я скриваше , чудо голямо , само вода , вода и пак вода пиеше това чидо .
Не знам Лили , ако тези засукани сортове искат нещо специално , няма да искам , но ако кажеш , че не са капризни , няма да ми мине мерака .
Помня , че обикновените много лесно се вкореняваха , но ако тези разкоши са по- капризни , няма да се опитвам да похабя само чесначетата .
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Lilly »

Клеър написа: Дек 1, '23, 18:14 ...
Не знам Лили , ако тези засукани сортове искат нещо специално , няма да искам , но ако кажеш , че не са капризни , няма да ми мине мерака .
Помня , че обикновените много лесно се вкореняваха , но ако тези разкоши са по- капризни , няма да се опитвам да похабя само чесначетата .
Няма нищо специално . На много места определят колеусите като едногодишни и аз съм склонна да се съглася . Почти всичките ми стари растения вече не са много красиви. Прорастват, клоните отдолу се оголват, разкривяват се .. Но решението е толкова лесно - слагаш резничета във вода през септември, пускат коренчета за 4-5 дни, до зимата са добре вкоренени и развити млади растения. Вероятността те да преживеят успешно зимата е много голяма. Растат много бързо, стават по-красиви , ако се пензират редовно /това се отнася за почти всички сортове/. Този начин на отглеждане е много удобен - не се чуди човек зимата къде да прибира сандъците. Сложила съм в Р9 младите растения, заемат малко място, през пролетта много бързо ще наваксат размера. Ако се насадят направо в градината , доста от сортовете ще станат много големи и красиви.
Аз дадох една камара пари преди 2 г, някои си умряха въпреки всички грижи. Моят извод е , че просто има неустойчиви сортове. Спрях да купувам нови сортове от тази година , т.е. всичко , което имам , е с доказана жизнеспособност. И са удивително красиви и разнообразни.
Има сортове , които растат неконтролируемо - аз просто няма да ги подновя за догодина. Останалите са със съвсем прилични размери .
Може и да не забравя, ама вече не си вярвам много, затова - ако ме подсетиш късната пролет , няма да се обидя :D и ще ти изпратя от моите любими сортове.
Изображение

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Клеър »

Добре Лили ще те подсетя при условие , че и аз не забравя . Ще мисля в замяна с какво пък аз мога да те зарадвам .
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Lilly »

още малко цвят посред зима :D , която повече прилича на пролет
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 309 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Elatior »

Lilly,много те обичат Копривките по всичко се вижда :P Такива красоти не съм виждала и аз досега :potekoha: Преди доста години бях захванала от италиански семена ,голямо гледане беше....докато стане растение от едно микронно семеначе,но си заслужават!!
Поздравления за красавиците! :liubov:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Копривка, Колеус (Coleus)

Мнение от Клеър »

Лили , просто чудо ! Много са красиви !

Да питам , тези сортове които успешно се справят в градината , на сянка ли трябва да са настанени ?
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”