"Стара планина" рухна

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от orkud »

Вярно, кардинално .... но решение. Ако трябва да съм честна, всичко от магазина го купувам без скрупули, но откакто гледаме животни ми е много жал да колим и да седна да ям. Има моменти, в които наистина ми засяда буквално, но мълча и нищо не казвам. Но въпроса с вегетарианството ми е минавал през ума :hmmm: , не знам кога ще узрее окончателно :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Миша написа:
s_t_m написа:Животът е вреден...[/color][/size] Но е само един и ще си го живея такъв, вреден! :lol: :lol: :lol:
:daaa: Без обаче да давам допълнително пари за вредни старопланинчета.

Отиваме в някое село ,при някой деденце,пазарим се за някое четирикрако,мучащо ,грухтящо или блеещо и проблемът е решен. :D
Ето това вече е правилно решение! :daaa: :daaa: :daaa:
но откакто гледаме животни ми е много жал да колим и да седна да ям.
Това наистина не го разбирам, оркуд.
Месодайните животни - в твоя обор, или в неизвестен обор - се отглеждат за месото им. Канарчето в клетката го отглеждаш, за да те радва с красотата си и с песента си.
Не разбирам защо гледаш на агнето (телето, прасето, пуека) като на канарче? :sthinking: :sdull: :swonder:
Последно промяна от Мария Николова на Окт 14, '10, 13:27, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Миша »

s_t_m написа:
Албена написа:Има едно кардинално решение.Станете вегетариянци като мен :hihihi:
Щом това е твоя избор - добре! :|
Но аз - не! Не ми се иска да се преустройвам на зайче. :twisted: Харесва ми да съм всеядно прасе. :oops:
Моят син казва-аз съм вегетарианец на диета :hihihi: :lol: .Та диетата на вегетариянците включвала всичко,що расте на кокъл и се изпълнява за неопределен период от време :lol: :lol: :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от evita »

s_t_m написа:

Това наистина не го разбирам, оркуд.
Месодайните животни - в твоя обор, или в неизвестен обор - се отглеждат за месото им. Канарчето в клетката го отглеждаш, за да те радва с красотата си и с песента си.
Не разбирам защо гледаш на агнето (телето, прасето, пуека) като на канарче? :sthinking: :sdull: :swonder:
Мерито,има много силно привързване към домашните животни.
Аз си гледам пилета и за месо,ама ми става тегавко като започнат да се закачат,лекичко те клъвват по крачолите,седят да ги галиш :nod: .После процедурата със сатъра е малко по -тежка :hmmmmmm: .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Еви, моята приятелка оркуд не говори за сатъра, а за чинията, мила! Ръчкам я, да й помогна с една гледна точка повече. Макар да зная, че файдата ще е нулева, защото въпросът е емоционален.
От личен опит зная, че нищо рационално не е достатъчен аргумент при такива въпроси. И тя може да ме контрира коооооолкото си иска с моя личен опит. :lol: :lol: :lol:
Обаче, не оркуд, а аз съм скорпиончето. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от calico »

E, що бе Мери? Оркуд може да е дораснала да стане вегератианка, а ние още да не сме на тоз етап. Що трябва да я дърпаме обратно в блатото, при тия дето ядем трупове? :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от orkud »

s_t_m написа: Обаче, не оркуд, а аз съм скорпиончето. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ааааа, аз съм водолей, а те са по инати и от скорпионите, а за капак съм с аксцедент скорпион :hihihi:
calico написа:E, що бе Мери? Оркуд може да е дораснала да стане вегератианка, а ние още да не сме на тоз етап. Що трябва да я дърпаме обратно в блатото, при тия дето ядем трупове? :angelche:
Май не съм много дорасла, щом още ям, но наистина ми е жал и ми присяда на моменти. Но има още нещо. Проблема с вегетарианските ястия е, че просто болшинството си представя традиционните ястия от зеленчуци, които готвим всички. Случи ми се при едно гостуване да опитам нетрадиционна кухня, само от зеленчуци. Не мога да си представя нищо по вкусно от това. Беше интернационална кухня и повечето от нещата, дори не ги разпознавах от какво са приготвени. После се оказа, че е от това, което има във всеки зеленчуков магазин. ММММММммм, още се покапвам, като си спомня .... :potekoha: , и за капак имам претенции да съм добър кулинар :oops:
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от stela75 »

Миша написа:
s_t_m написа:Животът е вреден...[/color][/size] Но е само един и ще си го живея такъв, вреден! :lol: :lol: :lol:
:daaa: Без обаче да давам допълнително пари за вредни старопланинчета.

Отиваме в някое село ,при някой деденце,пазарим се за някое четирикрако,мучащо ,грухтящо или блеещо и проблемът е решен. :D
Лошото е че и хората по селата спряха да отглеждат животни.Аз например съм от малък град(мене ако питаш си е баш село ама..) където до преди 5 години във всеки двор имаше поне кокошки.Сега от цялата улица - 22къщи - кокошки имам само аз и съседката над нас...всички други ходят до магазина и за 1 яйце.А в нито една от тези 22 къщи няма грухтящи мучащи и блеещи..Така че в този ред на мисли скоро или всички ще сме вегетариянци или ще се примирим с купеното от магазина :mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Стеле, мисля, че е така по 2 причини.
Първо навсякъде, заради миризмите и мухите, вече е забранено да се отглеждат животни другаде в града, освен на точно определено отдалечено място.
Второ никой вече не меси хляб за цяла седмица, както е била практиката преди появата на хлебозаводите. По аналогия с домашния хляб, хората ще свикнат с мисълта, че и 1 яйце можеш да отидеш да си купиш от магазина. Впрочем яйце, снесено днес, постъпва в магазина утре и е продадено до третия ден. Като имахме по 3-4-5 кокошки, завиждах на тия, които все пресни яйца си купуват, а аз все престояли в хладилника по 5-6 дена трябва да оползотворявам. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от dora »

Съвсем сте претопили темата за стара планина :lol:
Това за пресните яйца на магазина, ама хич не съм съгласна. :hmmm:
Няма ли вариант все някой да си гледа работата в тази държава и поне един да произвежда колбаси ,които смела да дам на децата си. :twisted:
По подразбиране и за другите стоки - днес се заговори и за натуралните сокови , а сигурно и за всичко останало.
Много яки се оказахме на всичката отрова отгоре. :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”