Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ln_none »

Ехей, благодаря, много сте идейни! За крака на маса май най-добре ще станат, щото са доста твърди и яки :daaa:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от flora »

Търсейки едно попаднах на друго - декоративна колона-цветарник . Обяснено подробно и с картинки как да се направи точно от такава картонена ролка https://www.hometalk.com/diy/decorate/r ... n-29651024
Изображение Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от greeneyed »

Отдавна имах мерак да спретна един японски фенер за градината , сега съм близо до осъществяването му. Грубата работа, пипкава- да намеря форми, които да образуват фигурата и разтеглена във времето ,заради технологията по съхнене на формите премина. Сега трябва да премисля още малко- най-горното топче така ли да остане или да направя друго с форма на сфера и да направя ли финиш на всички форми , да станат гладки или да са така , както се е получила отливката. :hmmm: Снимката е в близък план, като го курдисам в градината, пак ще снимам.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
greeneyed написа: Яну 20, '23, 11:56 Отдавна имах мерак да спретна един японски фенер за градината , сега съм близо до осъществяването му. Грубата работа, пипкава- да намеря форми, които да образуват фигурата и разтеглена във времето ,заради технологията по съхнене на формите премина. Сега трябва да премисля още малко- най-горното топче така ли да остане или да направя друго с форма на сфера и да направя ли финиш на всички форми , да станат гладки или да са така , както се е получила отливката. :hmmm: Снимката е в близък план, като го курдисам в градината, пак ще снимам.

Изображение
Та ти си свършила огромната част от работата, Грийни! Остава ти съвсем мъничко, но пък е станало фан-тас-тич-но :bzzzz:! Мен ако питаш, недей да заглаждаш в никакъв случай - целта ти е да докараш вид на камък, а камъните рядко са гладки, за да изглеждат природно, е най-добре да са с пукнатините и шуплите от отливката. Така си мисля аз де, не е задължително да ме слушаш :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Миша »

Грийниии, чуден е!
И аз мисля, че не трябва да заглаждаш. :nod:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Грийни, чудесен е! Някой японец може да си направи харакири, но в моите очи си е точно японско! Според мен малко трябва да се разбереш с острия ръб на най-голямата шапка. Много подчертава кофражната форма.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от greeneyed »

Въпросната форма беше най-трудна : първо трябва да намеря основа с подходящ диаметър , после частта, която се слага върху нея, за да се получи капак - също с подходящ диаметър, отгоре и отдолу трябва да има вдъбнатина, за да се постави върху основата , после върху капака другата фигура от композицията, при това за да не се изтъни и да е крехко има сложена арматура . А тези неравности са от едно съвсем тънко фолио, за да се отдели по-лесно от формата. Ще го измажа- него и още някои места. Тук е влажно и в тези процепи се образуват водни капки, които ако замръзват през зимата, ще ми разрушат фенера. 8-)

Благодаря на всички, които ми подкрепиха проекта. :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от marka »

greeneyed, много е хубаво и според мен не се нуждае от заглаждане. Може би някакво покритие от лак, за да го предпазва от атмосферните влияния.
Що се отнася до най-горното топче обаче смятам, че по удачно ще е да направиш сфера или конус. В източните храмове покривите винаги са извити. Смятат, че злите сили ще се плъзгат и ще излизат навън.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от greeneyed »

Топчето на върха ще бъде полусфера, да , marka. :nod: A лак няма да има, защото смятам, че може да се покрие с мъх, зависи в коя част на градината ще го курдисам.

Сега да покажа в работен вариант един съд за сукуленти, изработен от цимент, торф, перлит и пясък- супертуфа. Процесът по втърдяване е дълъг, около 3 седмици, затова не започвам да правя други 2 сЪда, първо да видя дали не съм допуснала грешка , че правиш ли нещо ново, винаги има вероятност да го прецакаш. 8-)

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от mj77 »

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”