Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ln_none »

Лампите от сита кефят. Аз имам нужда от идеи за абажурчета за стенни лампи. Имам доста фасонки от тези, дето стърчат една педя от стената под лек ъгъл. Замазани в мазилката и не мога да ги сменя. Типичните глобуси, които се продават, не ми харесват. Като направи си сам идеи намирам само вариации на това, ама нещо не ме вдъхновяват :hmmm:

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

ln_none написа: Сеп 25, '23, 15:38 Аз имам нужда от идеи за абажурчета за стенни лампи.
Снимай как стърчат.
Ние в морския дом имаме такава маскирана лампа. Отдолу е насочваща, беше си там. Може и някакви големи раковини да се използват, ако има как да се закрепят.


Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ln_none »

От този тип са, някои са малко по-наклонени надолу. Бая стърчат, цялата крушка и още 3-4 пръста фасонка.

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Картонена кутия, облепена с Татул? :) Да боядисаш бакелита, или да го увиеш с въженце, предполагам вече ти е минало през ум? Ако не става да ги скриеш, подчертай ги някак. Няма да мислим сложни за правене и закрепяне неща, нали?
Някакви големи фенери, които да закачиш и крушката да е вътре.
Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ln_none »

Ами не знам, колко сложни, може пък и да се справя. Ся нали за идеи говорим, изпълнението не е задължително ;)
На няколко места имам такива крушки, повечето са навън, но едната е в банята, а другата в антрето. На банята й нанизах едно корково морско нещо на фасонката, поне нея да не гледам :mrgreen: Обаче принципно мразя голи крушки, и тези модерните "абажури" дето са примерно от тел и нищо повече, и тях не харесвам. Не че са ми грозни, някои са много яки даже - но имам зрителен проблем - ако погледна случайно гола светната крушка, в следващия половин час я виждам навсякъде. Гадно е и гледам да не ми се случва.
Искам хем хубаво да свети, да не е много затъмнено, хем да не е гола крушка.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

В никакъв случай не искам да те подценявам. Обаче като попитах моя мъж какви идеи би дал, той каза, че най-лесно му било на него да изкърти всичко, и да прави каквото си иска. :)
Ако това ти е основно осветление, аплик е най-добре да е стъкло. Проблемът е с отдалечеността от стената. Само глобус.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ln_none »

Еха, ентусиаст е твоят мъж! На мен обаче не ми е най-лесно да къртя :mrgreen: Ами основно е Люб, то аз само основно имам - на помещение по една крушка на тавана или както се вижда - на стената и толкоз. Е, в спалните имаме и по една нощна, ама те са на контакт. Таванските лесно ги оправих с по една хартиена топка, от тия икейските. Сега се замислих дали пък нямат те нещо стенно подобно :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от greeneyed »

ln_none написа: Сеп 25, '23, 17:17 тези модерните "абажури" дето са примерно от тел и нищо повече, и тях не харесвам. Не че са ми грозни, някои са много яки даже - но имам зрителен проблем - ако погледна случайно гола светната крушка, в следващия половин час я виждам навсякъде. Гадно е и гледам да не ми се случва.
Ноне, абажурите, които си описала, са само декоративни, лампичката вътре е специална, филаментът е оцветен , за да прилича на свещичка, мощността е малка, точно за да не предизвиква заслепяване. Основното осветление е осигурено от други осветители. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Ти може и да си ги видяла, обаче и моите идеи са в Пинтерест :D

Изображение

Изображение

Ако колосаш плат върху нещо кръгло, и го закрепиш за телена конструкция?

Изображение

Или пък нещо с плат?

Изображение

Има и още по-лесни

Изображение

А тази мрежа прилича на тази за комари от едно време. Ако сгънеш котка от нея, и пъхнеш лампата, ще е направо жестоко! :D

https://www.nuntchi.com/wire-mesh-sculpting/

Това е от вълна, доколкото разбирам, но аз го виждам като плат, оформен с тел, който може да ес оформи като аплик.

Изображение

Мисля да спра, че аз като се отплесна, цяла нощ мога лампи да "правя" в главата си.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Ох, не мога да спра, много е зарибяващо! Накрая ще си бодна някъде няколко крушки и ще си ги обличам! :lol:

Изображение

Това има съвсем завършен вид:

Изображение

Нещо магично! Горната част може да се направи от папиемаше , надолу с парчета плат, и да го окачиш някъде над лампата с конзолка, леко е.

Изображение

Това според мен може да стане от тел и онази разтегливата хартия, но не мога да кажа как точно да се хване, защото никога не съм го правила. Важното е лампата да не нагрява или да има отвор някъде.

https://www.a-emotionallight.com/portfo ... mall-wall/

А, ето тук май става ясно как може да се лепи хартията

https://homegrownartworks.com/illuminated-sculptures/

Можеш все пак да използваш и Татул :) Това , наполовина.

Изображение

Вече прекалих, край!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”