Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13714
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от zeleno »

Яра Мила разхвърлям още март , не за друго , а ми като започнат припеците и нямам капково - тя ще се разтвори чак следващата зима ...
давам и аванс , така да се каже ;)
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от pepelqshka71 »

И аз март наторих с яра мила - и не само розите ами хортензии, божури, хости, хойхери и разни там други.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от mysisu »

Реших да торя по Великден. Не намерих Яра-мила, за която често пишете тук. Предложиха ми нещо уж подобно. На в края на краищата имам гранулиран тор за рози и ще ползвам него. Имам омърлушени връхчета на покаралия нов прираст на някои рози, май студът ги е поразил частично.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от pepelqshka71 »

mysisu, ето ти два линка за всеки случай. Щом си си взела друго смело тори.
https://agroapteki.com/brands/yara-mila/
https://torove.bg/yara-mila-kompleks
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от mysisu »

Благодаря! :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13714
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от zeleno »

Вчера си почиствах розите , скорост - 4 рози - два часа :ufff:
Стигнах до извода , че това е едно аристократично занимание , градина с рози , имам в предвид ... Трябва човек съвсем да е айляк , че да им угажда когато с каквото трябва ... Изпуснах пръскания - Али Дорате е направо неспасяем - така се е маносал :snif:
Та , за да напръскам подробно , първо ги почиствах - махам всяко клонче без пъпка на върха и на всички останали клончета махам първите , най-долни , листа / това трябваше да се направи поне две седмици по-рано , пръсканията също ...
Получава се следната картинка
Изображение
Не чистя така основно само новите рози / от есента / , там всяко здраво листо е ценно за корените .
Там , където сея трева , съм сложила рингове около розите , а нахалният повет боря с Глифоган - на всеки се отделя специално внимание :mrgreen:
Изображение
И , за да стане поста по-оптимистичен качвам снимка на една Елегантност от Ленс , тръпна в очакване , нали затова е този гърч :lol:
Изображение
Lens Flair
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от mimeta »

Имам питане. Миналата година на есен засадих една роза в градината, обикновена, купена от кварталния магазин. Имам написан сорт, но това мисля че е без значение сега. Първо засадих а чак после прочетох, че е добре да се сади в почва за рози. Та искам да питам как да поправя грешката, ако я извадя внимателно за малко и добавя един чувал почва ще ѝ бъде ли по-добре, или да не стресирам излишно растението?
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Тутти »

Не я пипай, само може малка дупчица с лопатка до корена и да сложиш малко ама малко тор за рози и отново да покриеш дупката със земята, да не е торта на слънце и пек.
Така при всяка поливка и дъжд ще се храни. Ако я разбуташ сега, ще се лишиш от цъфтеж и ще я стресираш. Почва за рози е всяка почва богата на хранителни вещества и наторена.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Не съм чувала някой от нас да е ползвал почва за рози. Може би, който е садил в саксия и без друго е трябвало да купува почва. А, да вадиш роза по това време по някава причина, много ще й възпрепятсваш развитието.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от mimeta »

Благодаря за отговорите, няма да я разбутвам, само ще ѝ добавя тор.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”