Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

аз ще засаждам в градината, ако ще да разбивам горния замръзнал слой почва.
но ноември това не ми се вярва да стане, това става студовете през януари когато сковат трайно земята.
температурана на почвата едва ли ще е по-малка от 3-4 градуса, а това е достатъчно за розите за да се окоренят.
ако много се притесняват за надземната част, бих им метнала някое старо одеало, но това в случай че температурите са под -10. иначе не.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от orkud »

За да не се затрие и да се види от повече хора слагам и тук програмата за виртуална градина
http://www.bbc.co.uk/gardening/design/" onclick="window.open(this.href);return false;
сори за английския :hmmmmmm:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от isa »

И аз съм в планината, макар и с друга надморска височина-750 м. Досега измръзнала роза нямам, садила съм включително и декември.При мен проблема е в ръждата след юли месец от влажното време, но това е отделен въпрос. Само че, ако земята е замръзнала няма да бъда такъв ентусиаст като Калико.Не бих разбивала ледовете. :ufff: Все ще дойде някой по-топъл зимен ден, с незамръзнала почва. Ако има такъв момент, ще прибегна временно до саксии или по скоро една голяма саксия в мазата за да изчакат размръзване и засаждане.
Калико и аз мисля нещо такова за Дарби или Томас,но май трябва да минат поне две години за такъв ефект :eeeh:
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от estrella74 »

Извинявайте за въпроса, но кои рози са "морковени"? :dovolen:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
dal

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от dal »

моля ви , престанете с това ще ми измръзнат розитне ноември декември може ли в контейнер-

не , не може ,няма да ви измръзнат розите , моите са садени на 8 декември половината , садите ги в градината , и стига с тия трепети щото ще ги изморите и плесенясате из мазите и качетата и напролет пак ще метате пари насам натам....
това за розите дет мръзнели ноември са пълни простотии на фирми които имат остатък за продаване напролет и искат да ви вземат парите , а не да чакате новите партиди чак есента
розите се вадят есен , НОЕМВРИ се вадят най често в бг , с трактори се вадят , и после се садят
днес видях в бриколаж рози пакетирани с фалшивите имена и някои даже с разпознаваеми картинки от разни известни нам фирми-всичко е по 3лв -до 6.50 лв ;
поръчките ни са добри есен е розите ни ще са добри и хубаво качество , копаем дупки садим и пролетта си ги гледаме ;
зор ще видите остин роза да уморите на нашата климатична зона
единия начин е да изгние от вашата тревожност в саксията или кашпата , или просто да си и се скапят корените от твърде много грижа , това не са зюмбюлчета , здраво е и устоява на студ
рози търпят и до минус 30 а сортове има и за 2-3 зона-минус 40
край на темата със саденето в контейнерче че да не хване менингит
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от orkud »

Розите на производители от България, които купуваме като №11,7, 8, 2 или с измислени имена, несъществуващи в света. Такива рози не знаем как изглеждат, от какво боледуват и т.н. Не можем да потърсим във чужди форуми мнение от любители как се държат при различни условия, или с други думи дал ги прекръсти на сорт морков :lol:
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от estrella74 »

Много добре ги е кръстила Дал, аз също си имам такива значи :lol: :lol: :lol:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
dal

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от dal »

estrella74 написа:Много добре ги е кръстила Дал, аз също си имам такива значи :lol: :lol: :lol:
всички имаме , и то по няколко поне.... :D :D
кат прочетеш" бордюрна жълта " или "катерлива синя"- това е моркоф , сега тя верно може да е до 120 жълта , ама не е сигурно
иначе синя няма да излезе , най много блу муун да е катерлив , ама това е ако са улучили хартиения етикет и знаят какво пакетират.... :hihihi:
аз еден го купих като жълта катерлива , и т.н

с две думи-няма драма ! :hihihi:

р.р. цените на розите навсякъде в сайтовете се покачват....и мисля че добре и навреме сме се позиционирали :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

Всички имаме Естрела, то допреди 2-3 години нямаше и друго откъде да се вземе.
аз съм разпознала 2 от морковите си, случили са се и хубави сортове.

но нали разбираш че като пише "'червена катерлива" не е същото като да пише "Salita" на Кордес. За Салитата мога да намеря всичко в нета- колко ще е висока, колко широка, как и кога ще цъфти, от какво ще боледува. Тази информация ще ми трябва за да знам къде точно да засаждам розата, какво място да й предвидя, до какви цветя да я сложе и пр и пр. Пък "червената ми катерлива" излезе розова и дори не е катерлива. Добре поне че е Куин Елизабет...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от estrella74 »

Аз толкова се ядосвах с такива рози от Фидус плант и тъй като реших, че никога няма да си имам други по-хубави рози, си купих още няколко от Флоров и сега съм на тръни какво ще цъфне другата година. :lol: Между другото N7 на Флоров изобщо не е червена, а е някаква по-скоро лилава (видях я на живо) и се чудя как може да сложат снимка на ярко червена роза? :hihihi:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”