Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от gevkati »

Black + Decker 18V 3 in 1 Multi-Trimmer Set with Spool

Купувала съм го от немския амазон през габко.
Батерията ми държи 30 мин. Купила съм си и допълнителна.
qrt
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Май 28, '23, 11:52
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от qrt »

Здравейте, да препоръчате овощарски ножици до 100-140 лв?За новите kunde нищо не намирам, друг вариант са felco 2 и Okatsune KST103.От по -евтините мисля ,че и Vesco a1 ще ми свършат работа?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Тутти »

qrt написа: Май 28, '23, 12:06 Здравейте, да препоръчате овощарски ножици до 100-140 лв?За новите kunde нищо не намирам, друг вариант са felco 2 и Okatsune KST103.От по -евтините мисля ,че и Vesco a1 ще ми свършат работа?
Felco, това са абсолютните ножици. Имам едни на 15 години и си купих още едни за всеки случай. Нямат грешка.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ln_none »

Моля за препоръка за бюджетна клонотрошачка на ток. Натрупала съм купчина клони, която се вижда и от космоса :angel2:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от libra »

Няма такова животно.
Да поясня- купихме- клоните трябва да са тънки, толкова й е мощността. Мястото за поставяне на клоните е сравнително тясно и трябва да се пъхат клони без разклонения. Това, което съм гледала за такъв уред, който да свърши работа наистина са с широко гърло и мощни. Нашата е и много шумна, страшно трещене се чува из махалата.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от МГХ »

И аз от години се каня, даже писах в някоя от темите, но от това, което коментирахме, разбрах ,че не може да бъде бюджетна. Ако искаме да върши работа трябва да е около хилядарка.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Така е, за съжаление. Ако има и зелени листа, се задръства и постоянно трябва да отварям и да ги чистя.На нашата нефелна ѝ се счупи някакъв болт с обратна резба, и такова чудо не може да се намери никъде! И вече две години съм на варианта - клони над два сантиметра начупвам за разпалки, по-дебелите се режат за горене, другото се начупва и стъпква максимално и се трупа за компост.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ln_none »

Уф. Ама все нещо трябва да купя. Тънки-тънки, поне тънките да не трябва на ръка да режа и чупя. Много искам да я изчистя тая купчина, че да имам повече място догодина за зеленчука.
Съседите ми имат някаква Парксайд, бучи като изоглавена, но иначе уж са доволни. А сякаш не е от скъпите.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

аз за два часа нарязах на циркуляра на ММ всичката дървения свалена при бутането на стар навес / размер като за печката на дърва , която ползваме /
машинката , разбира се , е за по-фини дейности , но ситуацията го наложи
също като Люб смятам разни стари колчета да наредя по импровизирани пътечки / очертала съм ги със стари бетонови колове / , хем да ги разкарам от мястото на което съм ги натрупала , хем и работа да вършат
и аз обмислях трошачка , но няма да си изкара парите , дето се вика
на розите още като ги режа надробявам клоните , защото така ми е по-лесно да ги изнеса
когато режем / кастрим дървета или храсти също веднага , още докато е свежа дървесината , нарязвам на нужната за складиране дължина , къде с ножица за клони , къде с трионче
и да - трябва най сетне да си купя трионче на ток :idea1:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от mariyanag »

Относно клонотрошаачката - голяма мечта ми беше и мисля, че това е един от най - смислените градински инструменти, които сме купували.
Също исках бюджетна - Лидълската беше такава /на промочка/. Тормозя /по - точно мойто мило/ я от миналата пролет. Огромни количества клони - цяла ограда хортензия арборенсес, която режа есен ниско и рози, и изобщо всичкия клоняк, който хръцах на малки парчета и с чувалчета - на боклука за "радост" на боклукчиите. Наложи се вече веднъж да острим ножовете. Да, съседите винаги знаят кога работим с нея :D , но все пак не е толкова често. И според мен си заслужава. Разбира се, по -мощните са и с по - сериозна цена, сигурно си заслужават повече, но аз съм доволна и от тази.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”