Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от belika »

Ох, Мариянка, голяма мечта ми беше дробилката и на мен, даже спазарих една бюджетна с добри параметри на промоция от Шумен май беше фирмата, на райдер, но с добри отзиви от форума на майсторите, но местните ме отказаха, нямало смисъл, да съм горяла клоните. Ама тези клони извират буквално. Цялото село ме псува много, а само два пъти съм горяла през последната година... Изхвърляне на кофите на всякакви растителни неща тук е строго забранено. Клони не мога да компостирам...

Ще се купува значи.

ПП: Моля те не изрязвай цялата хортензия арборенсес, преди да се замрази навън моля за малко клони за опит за вкореняване 🤞 ❤️
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от libra »

https://www.srgc.net/documents/bulb%20l ... 200923.pdf
Показвала съм ви този автор, градината е в Шотландия. Тук си показва вече месечните блогове, а преди бяха на седмица в продължение на 20 години. https://www.srgc.org.uk/forum/index.php?board=9.0 Основното в подръжката на градината е , че всички клони и листа се наситняват с тази дробилка, оставя се настрани 1 година и след това се насипва из цялата градина. В някой от блоговете обясняваше подробно за тази дейност. Сега, нашите наситнени клони не ми се видяха "угнили" след една година.Може би, трябва да се третират като в компост.
Друг автор от Канада с голям парцел и вековни дървета смилаше с косачката купчини листа и ги ползваше за компост.
Всичко това за колко са ценни те отпадъци за добиване на компост, който подхранва и подобрява структурата на почвата.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

belika написа: Сеп 19, '23, 10:22 ... да съм горяла клоните. Ама тези клони извират буквално. Цялото село ме псува много, а само два пъти съм горяла през последната година... Изхвърляне на кофите на всякакви растителни неща тук е строго забранено. Клони не мога да компостирам...
Ще се купува значи.
...
Даа, за съжаление в един момент клоните наистина извират, горенето не е никак приятно и за този, който гори, и за съседите. Ние имаме една бюджетна клонотрошачка от бая време, която не се справя с по-дебели клони и да си призная е ползвана рядко за десетината години, от както я имаме. Преди две години купихме Лидълска бавнооборотна, която е доста по-способна, но също толкова шумна :lol: . ММ се занимава с нея и я експолатира по правилата - не знам колко минути работа и после повече минути почива ( аз такова търпение нямам, сигурно за това изгорих две електрически косачки :lol: ). Използвали сме раздробеното за мулчиране около някои растения, обаче самия процес на надробяване ми се вижда доста бавен, за това понякога просто натрупваме клонаците и ги палим :hmmmmmm: .
Обемът на натрошеното е несравним с този на купчините клони и всъщност клонотрошачката си е полезен уред!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ln_none »

Аз в крайна сметка взех по-евтиния модел на Райдер, понеже съм фен на марката и вчера най-накрая отделих няколко часа да я пробвам. Ами доволна съм, вярно, че само тънки клони до 4 см. дъвче, но аз имам такъв богат асортимент от клони и клечки, че мога да задоволявам всякакви клонотрошачни претенции :lol: Последно рязаните дълги клони на черницата ги смукна като спагети :mrgreen: Особено задоволство изпитах от унищожението на разните розови, шипкови и къпинови бодилаци. Единственото кофти е, че бучи като изтребител и сега ще чакам ММ да ми купи и докара антифони, че да не оглушея.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Честита придобивка, Ноне, със здраве ( и шлемофон ;) ) да си я ползваш! Те всички са много шумни май, то няма как да се трошат клони тихичко :lol: .
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ln_none »

Благодаря! Най-удивителното беше, че кошката, вместо да избяга през три двора, се насади на една бъчва на три метра от машината и наблюдава с отегчение целия процес :shock: А казват, че ушите на котките са в пъти по-чувствителни. Сетих се за една реклама на прахосмукачка, дето била толкова тиха, че не събуди мачката. Да вземат мойта, ехее, какви лъжовни реклами могат да правят с нея :lol:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 353 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от радост-31 »

Привет!
Да се разпиша и тук. От почти седмица сънят ми изчезна. Едно тънено чудовище ме измъчва по цяла нощ. Вече съм стопанка на къщичка, която е била самотна цели 15 години и природата се е погрижила много добре за градината- гъста гора от диви сливи, шипки и къпини с колосални размери. Купищата клонаци са като връх Мусала, а аз все още съм до никъде. Мислех си дали клонотрошачите ще са удачна опция. За къпитите може би, защото те са с дълги и неразклонени стъбла, но клоните на сливите са като дворни метли. Някой справял ли се е с подобни обеми и как? Извозването е напълно невъзможно, защото обемът е за тирове.

Изображение

Това в ляво е част от чудовището. Дълго е около 5 метра, широко два и високо още толкова.

Изображение

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

Честито !!!
Трошачка определено ще помогне !
Аз нямам такава .
В дългогодишният си опит с рязане на къпинаци , грамадни рози и прочие страшилища стигнах до решението да режа на ситни/дълги до 20 см. клончета и така бавно , но славно да стигна до дъното на проблема :lol:
По лесно ми е за носене и изхвърляне / пък като гледам , ако сте в малко населено място , май ще можеш да ги натрупаш и да им драснеш клечката .. при нас в града това е невъзможно :snif:
Навсякъде за болни клони от рози и овошки препоръчват " изрежи и изгори " , само дето не е ясно къде точно ще го изгориш ...
Успех !
Последно промяна от zeleno на Дек 30, '23, 11:33, променено общо 1 път.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

мисля , че вече питах веднъж , но ако се повтарям - извинете
мислим да си вземем дворна барака от ламарина
Изображение
нещо подобно
сайтовете в които съм си избрала такава са два / цената е с минимална разлика /, няма да ги цитирам , но в тях няма потребителски мнения ... което не е добре ... / обърнала съм внимание на височината на вратата , начина на отваряне и прочие дреболии /
знам , че са от ламарина , знам , че ще си я дооправяме / уплътняваме и прочие / , но ако някой си е купил такава ще съм благодарна да сподели мнение по въпроса
сглобяването хич не ни плаши , също така
вълнува ме трайност , за колко време ще изгние/ ръждяса например :lol:
от къде е купена , в приличен вид ли пристига / огънати части , липси и прочие
Благодаря предварително !
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от alina »

Имах, та още имма , но вече май изгоря мотора, английска клонотрошачка.вършеше добра работа.Но съпругът ми я прегря, без спиране ряза клоните.Мотора не издържа претоварването.
Що се отнася за барака то най-хубавото да има дървена къщичка, но цената хапи. Зеленко, за какво ще я ползваш?За лопати и други инструменти не привличащи вниманието на крадци? Ламаринена боядисаш самаи отвътре и отвън и добра работа ще свърши. Отвън по-късно може с дъски да я декорираш, ако някъде ръжда ще изкочи..Аз отдавна се оглеждам наоколо, понеже "майстор в къщи" не желае да се занимава с нещо подобно. А приходящи майстори това е скъпо струваща акция..((
То от големината зависи https://bestgoodshopbg.com/collections/ ... %B5?page=2

https://www.vidaxl.bg/g/720/skladove?gc ... gJuiPD_BwE

Таз от Вида удобна за дърва и шкаф за лопати и друго..Цена 363,99 лв =364лв
https://www.vidaxl.bg/e/vidaxl-gradinsk ... 11451.html
Ако е безплатна доставка, то ще помисля.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”