Зюмбюл (Hyacinthus)

Заключено
denitsavm

Re: Зюмбюл

Мнение от denitsavm »

Убедена съм, че в Джъмбо има подходящи чашки и стъкленици :nod: Но там като отидем аз и притурката....
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зюмбюл

Мнение от vodo-leika »

Зюмбюлчето, което сложих в чаша онзи ден и покрих, вече има две коренчета! :shock: :shock:
denitsavm

Re: Зюмбюл

Мнение от denitsavm »

Ама ти сега ли го сложи? А студен период :hmmm: Аз си намерих чаша, ама зюмбюла е в хладилника :dovolen: . А за корените - тези, които садих в саксии, също имаха корени за 2 седмици престой в хладилник :dovolen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зюмбюл

Мнение от vodo-leika »

В неделя го сложих и го покрих с конусче. Студен период - нъцки. На топло, на закритата тераса.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зюмбюл

Мнение от calico »

ами те и от моите в земята някои вече са прокарали, тия дето явно са по на плитко. всъщност са направо на поръвхността като ги гледам. чудя се дали да ги заровя още малко. Така се чудих и миналата година и не ги зарових, а те пак цъфтяха.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зюмбюл

Мнение от vodo-leika »

Аз за зюмбюлите в саксия четох, че трябва малко да стърчат от почвата, моите ги зарових съвсем. :| За в градина обаче не знам. :hmmm:
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Зюмбюл

Мнение от detelina72 »

vodo-leika написа:Аз за зюмбюлите в саксия четох, че трябва малко да стърчат от почвата, моите ги зарових съвсем. :| За в градина обаче не знам. :hmmm:
Не е необходимо да стърчат, може и да ги заровиш. Аз слагам по 2 пръста пръст отгоре - така им трябва по-вече време да се покажат ;). По-наплитко са само минзухари и кокичета. За градината наистина е по гобре да са по-надълбоко, мисля че правилото беше 3 пъти големината на луковицата, но не съм сигурна, забравила съм вече. Ако купувате пакетирани луковици на опаковката пише, това се отнася за градината.
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
denitsavm

Re: Зюмбюл

Мнение от denitsavm »

Ами тогава и аз ще го сложа моя сега, да преписвам от теб - виж как се получи с коледните звезди :lol: /все пак ми е мъчно за тях де :snif: /. Сега ще сложа зюмбюла и ще го прибера в шкафа :nod: А ето я и темата, да се местим там http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 29&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зюмбюл

Мнение от vodo-leika »

Ей, аз съм объркала темите :oops: . На Равик, ако й се занимава, може да премести мненията, извинявам се! :| :oops:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Зюмбюл

Мнение от gyulcem »

Моите зюмбюли в градината почнаха да никнат , те са ми от миналата година , какво ще стане сега ще цъфтят ли без студен период :hmmm: .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”