Рози в контейнери

Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в контейнери

Мнение от Havga »

Първите години ще им е добре, но по-натам не съм сигурна. Вероятно с повече торене и смяна на горния слой пръст..... Все пак това са големи рози. Съмнявам се, че някой тук има опит с катерачи в контейнери. :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

Мерси не се бях замисляла за смяна на горния слой пръст. Е винаги има първи опит :D Розите пристигнаха саксиите също . Остана пълненето на саксиите което си е трудоемко на ръка а нямам друг вариант .
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1828
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от aurelija »

Да не забравиш дренажа, Дейзи.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в контейнери

Мнение от Havga »

Deisy написа: Апр 15, '20, 23:12 Мерси не се бях замисляла за смяна на горния слой пръст. Е винаги има първи опит :D Розите пристигнаха саксиите също . Остана пълненето на саксиите което си е трудоемко на ръка а нямам друг вариант .
Покажи, моля саксиите и от къде ги намери 100л. Аз имам един Фалстаф във варел, който трябва да подменя, но ми трябва голяма и висока саксия, за да не разбутвам корените му.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

Изображение

Изображение
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

От базар съм ги купувала . Дренаж сложих мерси за подсещанета :arrow: пълния пръст и тор с една кофа :D за 2-3дни ще съм готова .
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от макс »

Сега и аз тук с рози на гол корен е добре вече се справям но за пръв път ми подаряват по това време ММ уж все мрънкя че само китки купувам и садя сега той ми подари за РД та се чудя какво да правя дали направо да не я насадя в градината или да я извадя по очистя корените от торфта и да я насадя в голяма саксия такава около40см висока и 30 см широка ето я красавицата


Изображение

Изображение
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Рози в контейнери

Мнение от Leila123 »

Според мен в градината :hmmm:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

И според мен в градината ще оцелее имам такива садени . А и някой от тия уж минита хич не са минита :)
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”