Пролетни планове под есенно слънце

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

Оркуд, това е салвия, и почти съм сигурна че е сорта 'May Night'

споменала съм я на предните страници в темата, при снимките на семената и розите за които пита :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

мдааа,, затова е хубаво човек да пита преди да поръчва.
харесва ми както казваш, сега трябва да видя разпределението на розите, и ако нещо не достиге да обещаеш че ще има и друга поръчка.

а това което не пасва на перфектната нова наредба, :tzeluvka: ще замине в задния двор, там място има много.

ще видя как ще сместя и едно пейченце колкото само аз да сядам, зад него или отстрани му ще сложа единствения ми чаен хибрид- Фредерик Мистрала, дето ще ми умирише градината и Алнуик кастле-то на Остин дето също било много ароматно.

проблема ще ми е недостатъната ширина.... ама колкото има, така ще е.

А това дето Оркуд пита за него на снимката на мен ми прилича на Вероника?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

вероника е, да, по-голе го писах сорт майнахт
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

calico написа: Дени, клематисите вече са покрай оградата и растат, даже някои цъфнаха....
Чак сега ми стана ясно :nod: . Аз си мислех, че всеки път си на различна вълна и планираш някакви генерални промени :lol: Басейна е страхотен, стига му се сърди :svekurva: Планирам като се пенсионирам и децата ни изгонят да живеем на вилата да направя басейн за внуците с ограда от влачещи рози, също така планирам пред вилата да има зелена площ с рози - много рози по периферията ... Въобще там има почти декар двор, а тук с тия 100 кв. дето трябва да се вместят плановете на 4 души само се чудя как да направя цветните лехи - но става, определено след 3-4 години ще изглежда перфектно за външни наблюдатели :D Както го нарича Дал гръбнакът е измислен, остава да се направи и доизкусури - останалото китки за моя радост ми е ясно, че все ще сменям и купувам...
Сега ми кажете имам менец големичък/така ли е ед. число :hmmm: / , който напълних с камъчета за дренаж /той е и пробит де/ и пръст от градината, искам там да засадя луковички ириси - дали че е много голяма опасността от замръзване :hmmm: , като гледам кашпите със ириси и хемерокалиси по тротоарите си живеят :hmmmmmm: Освен това догодина искам в същия или друг подобен лятото да расте жито - сега ли да го посея или напролет? И ако някой ми прати шепа овес да си посея пак в такова ще съм му благодарна :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

Дени, ще сменяш и още как :nod: , но това е голяма част от удоволствието.
Аз с моите 50 квадрата се занимавам 4-та година, чак сега си изясних какво искам, какво не, и мисля че мога да каже, че напролет ще си взема още 4 клематиса, няколко лилиума и хемерокалиси и с това приключвам - имам всички цветя които искам и ми трябват :nod:
и даже най-накрая измислих кое къде искам да бъде, след 100 тното прехвърляне и разместване
И мисля че на вилата, еееееехххххххххх ще ти стане чудесно :stiskam:
житото мисля се сее наесен :hmmm:
овес и просо мисля, че можеш да вземеш от диетичните магазини - продават всякакви зърнени за покълване, овес май също съм виждала :nod:
на мини ирисите нищо им няма, хората в Аляска ги гледат без проблем :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Blue sky написа:вероника е, да, по-голе го писах сорт майнахт

ми щото писа Салвия, пък аз толкоз им и разбирам на тези салвии.


аз имам една най-простата градинска многогодишна, дето я държа само щото пържолите без нея не стават хубави... :lol:

п.п. Дени, това менче е медно, нали? много лош топлоизолатор, да не се вледени цялата пръст вътре. Ама щом Блу казва че в Аляска живеят....
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

уффффффффф, ами ей, днес съм много ядосана :twisted: и се разсейвам
не е вероника това, а е точно САЛВИЯ Майнахт или maynight

ето я моята

Изображение

тази салвия нее точно като онази пържолената :lol:
и с какво точно я съчетаваш на пържоли и как :mrgreen:
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

calico написа: п.п. Дени, това менче е медно, нали? много лош топлоизолатор, да не се вледени цялата пръст вътре. Ама щом Блу казва че в Аляска живеят....
Ми де да знам - не е от медните със сигурност, ама какви са не знам - 3 бр. баба ги домъкна от градината на село /не точно моята баба/, от време оно са.. Ей това се вижда тук Изображение. Понеже съм направила една леха, ма тия деца и кучето все са не разбрали къде е пътечката и аз им запушвам пътя с каквото мога, и понеже пооправих външния вид малко не ми се бучат пръчки и телове пак, реших менците да влезнат в употреба. Значи ще засадя ирисите и ще засея житото - много красива декоративна трева е това, също и овеса - ако е това за което го мисля де :dovolen:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от orkud »

Като се замисля, преди да ви познавам, разглеждах и купувах всяко нещо с цветче на хартишката ;) /не че сега не го правя :lol: :lol: / и делях цветята само като роза, хризантема, далия и т.н. Следващия подвид беше- бяла, жълта, червена и т.н. Максималната екстра - за сандъче или градинска :oops:
Сега почвам да мрънкам, че ме интересува сорт, хабитус и нам си какво :mrgreen:
В събота смятам да направя снимка на тази част от градината, която е между двете входни алеи и с ваша помощ да направим някаква схема за засаждане :hmmm:
Така че отсега я мислете :angel2:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

хихихихиххи, Оркуд, ей това ти изказване много ме кефи :dovolen: - току виж вземем и ние скоро като англичаните да си правим цветни изложени с конкурси :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”