Арки, перголи, катерачи

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от РОУЗ »

Има и едни планки с шиш, който влиза в бетона, в двора ни има няколко вида закрепване , и странично, и в бетон, и с шиш, и като показаното от Калико :lol: , ако намеря снимки ще пусна, ако не ти е спешно може да се уговорим като се поразтопи снегът да отскочите през баира и да видите нагледно.
Мен по-скоро би ме притеснявало как ще се държи, без да е подпряно и в другата посока :hmmm:

Намерих снимки на 2 от начините, не са много читави снимките :
С планка:
Изображение

Въпросният шиш:
Изображение
Deleted User 5091

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Deleted User 5091 »

Роуз, много ще ми е ценно. Не ми е спешно в тоя сняг :lol: но си правех планче със задачи покрай довършването на къщата.
Трябва да я организирам тая пергола, че как ще пием кафе на слънце, а пък съм и поръчала катерач :angelche:
Уж поприключихме, а сега като си изписах какво има да се прави още :ufff:
Роуз, ти правила ли си при теб поливна система?
РОУЗ

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от РОУЗ »

Не, но всяка година се каня да правя. :lol:
GIOIA(Джоя)

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от GIOIA(Джоя) »

mija,миналата година и ние правихме навес и перголии.
Имам два вида планки за греди.Едните като на Роуз
Изображение
А другите,които по ми харесват и по лесно се слагат

Изображение

прахово боядисани са,от две части и могат да се слагат на различни по дебелина греди.А гредите не винаги са еднакви,десетки са дебели 9 см примерно и се налага да се уплътняват,когато се поставят тези със шиша,които са и по скъпи(14–15 лв)
Снимки от магазина с цени
Изображение
Продават ги в един склад на Околовръстното до нас.Ако се интересуваш ще ти пиша къде точно. :daaa:
Deleted User 5091

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Deleted User 5091 »

Леле страхотни сте :tzeluvka: :tzeluvka:
Джоя, ще ми е полезно, а и удобно да го знам този магазин. Мерси за снимките!
РОУЗ

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от РОУЗ »

С ММ измъдрихме, че за твоя случай ще трябва коравина, а това са едни планки, които представляват квадратна тръба с уширение в долния край, позволяващо да се закрепи към бетона с 4 анкерни болта, дървената колона се нахлузва в планката и се хваща с винтове, и такава имам :lol: , ще я видиш на място, че не откривам снимка.
Deleted User 5091

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Deleted User 5091 »

:daaa:
Ще я бъде тази пергола :ieeee:
Аватар
themask
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Апр 27, '14, 19:18
Местоположение: Банкя

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от themask »

Да вметна по повод планките с шиш - има вероятност да се размърда след като я боднете в бетона и да замине нивелацията... Както казаха някои дами - тези планки, които се състоят от 2 части са доста по-удобни и универсални откъм размер на гредите. Успех :)
elena kirilova

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от elena kirilova »

Изображение
Изображение
Изображение не знам това доколко е функционалано :hmmm:
Изображение
последната арка може да ни покаже колко трябва приблизително да е широка страната й
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”