Мурая (Murraya)

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Мурая

Мнение от elena kirilova »

и аз имам мурая
понякога се получава и при мен същия проблем,но се оправя след после :dovolen:
нека да не я преполива и да не е на ярко слънце до южен прозорец например
трябва й непряка слънчева светлина
аз мисля ,че ще се оправи
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Мурая

Мнение от Lizi »

paju4eto_Ligla написа:Привет :) Никога не съм гледала мурая, та не знаех какъв съвет да дам на приятелка, която има следния проблем със своята:
Изображение
Изображение

Какво може да е и как да се оправи?
ПП Пресадила я е в малко по-голяма саксия, веднага след което е снимала.
Да не би да има акари ?
elena kirilova

Re: Мурая

Мнение от elena kirilova »

мураята я напада много щитоносната въшка
миналата година съм я пощила моята клонче по клонче
цяяяялата
и я спасих
тази година няма
нищо не пречи да я напръска с нещо
моята беше и с белокрилки от едно мушкато до нея
пръсках наред с разреден разтвор на нуреле
махнаха се :evil:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Мурая

Мнение от paju4eto_Ligla »

Ще предам :) Ще й кажа да прегледа и за вредители, на мен не ми беше хрумнало за акари и въшки... Тя предполага, че е хлороза.
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Мурая

Мнение от didkec »

Ах, Мурая, Мурая :liubov:
Голяма мъка и любов с това цвете, колко години вече се мъча с нея. Сега съм отново без Мурая, оставих моите две малки мурайки при моята майка, защото се наложи да заминем в Холандия. Дадох напътствия, но решила на топло да ги премести и ги оправила :cry: :cry: :cry:
Тук търся по магазините, но някои даже не са я чували, което доста ме учуди. Много беден асортимент в цветарските магазини, очаквах повече от Холандия. Гледах и по холандски сайтове,но не намирам.

Та моля дали някой би се ангажирал, да ми изпрати плодчета до Холандия ? :oops: :oops: :oops:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мурая

Мнение от botan »

На топло ли? Че моята си е на топло цялата зима и си расте и цъфти, какъв е проблема с топлото?
Insta: ex_hort
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Мурая

Мнение от didkec »

botan написа:На топло ли? Че моята си е на топло цялата зима и си расте и цъфти, какъв е проблема с топлото?
Първо е била в студена стая, после в стая с печка на дърва, високо на шкафа да и е топло и са окапали всички листа. :hmmmmmm:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Мурая

Мнение от Бобсъна »

Стрес му викат на туй(рязка промяна на условията на съхранение)...Всички Цитруси и техните релативи реагират така....Сега много внимателно с поливането и напролет пак ще тръгне..(ако е на топло и тъмно-не е добре....топлината и светлината са ръка за ръка...)..
Изображение
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Мурая

Мнение от didkec »

Бобсъна написа:Стрес му викат на туй(рязка промяна на условията на съхранение)...Всички Цитруси и техните релативи реагират така....Сега много внимателно с поливането и напролет пак ще тръгне..(ако е на топло и тъмно-не е добре....топлината и светлината са ръка за ръка...)..
Да, предполагам, че стрес е изживяло цветето, но не вярвам да се съвземе :snif:
Аватар
Северна
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 15, '13, 14:04

Re: Мурая

Мнение от Северна »

Ох, ще се мъча и аз с моите две прекрасници :nod: Миналото лято ги бях сложила до едни петунии, които в последствие се оказаха пълни с листни въшки, а пък Мурайките ми се напълниха с щитоносни въшки милите. Така си презимуваха, а аз чакам още малко да се постопли, че да ги подкарам на терасата с Нуреле :lol: А листенцата им как бляскат горките...все едно с мазнина съм ги заливала.
Лятото се скъсаха да цъфтят и плодчета си отгледаха, но не се задържа нито едно до пълно узряване...окапаха :eeeh:
Сега обаче най-големият ми зор е щитоноската! За сега няма видими поразии, но пък растежът им е почти занулен...зимата не пусна нито едно цветче, нито една пъпчица..., а и май и листенца нови няма. :cry:
Само още малко да огрее слънчо и ще запрятам ръкави. Ще им разкажа приказки на гадните бронирани въшки! Дано има резултат!

Ей ги:

http://justy.snimka.bg/flowers/moite-cv ... 6.32854439
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”