Нар

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Нар

Мнение от kim »

Не ги разпознавам узрелите по външни белези. На твоят разпуканите плодове може да е някаква сортова особеност или повече влагата в някакъв момент. Помня, че и миналата година го спомена това.
Моят за съжаление не прави издънки, но някъде срещнах информация, че се прехваща и от клонки. Ще опитам този метод на пролет и без това го подрязвам. А е много сладък. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нар

Мнение от polyabs »

Може би е неправилно поливане и торене ... след цъфтежа като са оформили по дребни плодове и ги полееш и наториш обилно и те напират да наедреят още и се разпукват.
Аз нямам напукани плодове но са си едри.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нар

Мнение от polyabs »

Кате знаеш ли сорта на твоя нар.
Аз имам голям нар заварен в новата градина, но си е леко кисел и не е с интензивно оцветен червен цвят а само от огряната страна. Иначе има доста издънки, мислим да го вадим защото там ще се строи лятна кухня с навес и ще пречи, когато това стане, ще имам и за раздаване.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Нар

Мнение от kim »

Поли, първо махни цвета, но и да не го махнеш той сам ще падне. Не знам името на сорта, подарък ми е от южните съседи :dovolen: Най-интересното е, че съм наблюдавала и други нарове, които са се отрупвали със зелени листни въшки, а моят до сега не е прихващал такива. :hmmm:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нар

Мнение от polyabs »

хайде опитай с резници, дано успееш да вкорениш от твоя, ако стане и аз ще искам 1-2 щом толкова го хвалиш. Засадила съм 4 млади нарчета в новата градина, единия Прованс, втори Нар Ако от Екзотик плантс и два от издънки на мои съседи.
Скоро опитах смокинов резник във вода - един от 4 пусна коренчета и е посаден ... да видим. :daaa:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Нар

Мнение от kim »

Ще пробвам Поли :daaa: Ако се получи, ще го имаш. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Нар

Мнение от Kaira »

kim написа: Ное 16, '20, 18:53 Еха Kaira. Твоите сладки ли са?
Утре ще снимам и моя :ieeee:
Привет, Кимче! Не са много сладки имат кисел привкус. Имам от Пландорекс16 нар Провенс.
Тази година нарасна около метър. Надявам се той да е по-сладък, купих го за такъв. :stiskam:
След година/две ще стане ясно.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Нар

Мнение от kim »

Kaira написа: Ное 16, '20, 21:28
kim написа: Ное 16, '20, 18:53 Еха Kaira. Твоите сладки ли са?
Утре ще снимам и моя :ieeee:
Привет, Кимче! Не са много сладки имат кисел привкус. Имам от Пландорекс16 нар Провенс.
Тази година нарасна около метър. Надявам се той да е по-сладък, купих го за такъв. :stiskam:
След година/две ще стане ясно.
Ако успея с вкореняването ще имаш една сладост в повече :tzeluvka:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Нар

Мнение от Kaira »

kim написа: Ное 16, '20, 21:31
Kaira написа: Ное 16, '20, 21:28
kim написа: Ное 16, '20, 18:53 Еха Kaira. Твоите сладки ли са?
Утре ще снимам и моя :ieeee:
Привет, Кимче! Не са много сладки имат кисел привкус. Имам от Пландорекс16 нар Провенс.
Тази година нарасна около метър. Надявам се той да е по-сладък, купих го за такъв. :stiskam:
След година/две ще стане ясно.
Ако успея с вкореняването ще имаш една сладост в повече :tzeluvka:
:ieeee: :wooow2: :ieeemyzh: Благодаря! :tzeluvka: :stiskam:
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Нар

Мнение от penkeler »

kim написа: Ное 16, '20, 19:54 Не ги разпознавам узрелите по външни белези. На твоят разпуканите плодове може да е някаква сортова особеност или повече влагата в някакъв момент. Помня, че и миналата година го спомена това.
Моят за съжаление не прави издънки, но някъде срещнах информация, че се прехваща и от клонки. Ще опитам този метод на пролет и без това го подрязвам. А е много сладък. :daaa:
[/quote]
polyabs написа: Ное 16, '20, 19:55 Може би е неправилно поливане и торене ... след цъфтежа като са оформили по дребни плодове и ги полееш и наториш обилно и те напират да наедреят още и се разпукват.
Аз нямам напукани плодове но са си едри.
Благодаря за отговорите!
Аз също съм на мнение, че е от сорта и от повишаването на влажността в този сезон, но не знаех дали се разпознават узрелите. За издънки пък при мен е обратно. До около 1 педя около корена непрекъснато избиват и на сезон ги чистя поне 2 пъти.
За обилно торене не може да става въпрос защото не го торя, а за поливане съм правил различни експерименти и има значение, но няма твърде осезателна или по скоро коренна разлика в резултата.
polyabs написа: Ное 16, '20, 19:59 Аз имам голям нар заварен в новата градина, но си е леко кисел и не е с интензивно оцветен червен цвят а само от огряната страна. Иначе има доста издънки...
По това описание доста ми прилича на моя, но не му знам сорта. Имам го над 10 години, но няколко пъти е замръзвал в студени зими и напролет започва отначало, от нови издънки. Този в момента е на около 4-5 години, след последното измръзване.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”