Нар

Модератор: Миша

Публикувай отговор
raliuha
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Яну 30, '13, 15:41

Re: Нар

Мнение от raliuha »

Здравейте! Гледам отдавна не сте писали за нарчетата, но аз яко се зарибих по прекрасните им цветове, да не говорим, че и децата много обичат плодовете. Така че - хапнахме един купешки плод и засях няколко семенца преди около две седмици. Държа почвата влажна и на слънчице, колкото го има. Разбира се, се пръкнаха ония гадчета торните мушици, ама забодох няколко клечки кибрит - май понамаляха.
Та оня ден гледам - нещичко е покълнало. :ieeemyzh: Много му се радвам - да видим какво ще се случи.

Някой има ли вече по-дългогодишен опит с нар прихванат от семенца? Идеята ми е след време да го пресадя в градината да краси екстериора около верандата. :stiskam:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нар

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Много се надявам тук някой да влезе поне за малко!Имам нарче от 2 години.Високо е около метър,мисля ,че е декоративно.Зимува си в градината без проблем.Но сега ми се иска да го преместя на друго място.Кога е добре да го местя,сега или напролет?Благодаря! :sflower: :sflower:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Нар

Мнение от Бобсъна »

И наесен може ,и напролет... :stiskam:
Изображение
незабравка

Re: Нар

Мнение от незабравка »

По-добре е да се премести напролет ако е мини-нарче.Мини-наровете стават около метър високи, цветът им е по-малък и плодчетат са малки също.По-нестудоудтойчиви са от обикновения нар.Аз имам нарче от 5 години в градината,всяка зима замръзва до корен,напролет израства отново,расте около 70 см,в момента има цвят,а после прави и плодове. :dovolen:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Нар

Мнение от Tanet »

И аз имам три нара от семена на по 5г. До сега не са цъфтели. Единия от тях вече трета година вирее успено в градината като геройски издържа един месец -28 по-миналата зима. Аз обаче искам нар, който е с едри декоративни цветове и не прави плодове, ама не знам къде да го търся.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нар

Мнение от Магдалена »

Tanet написа:И аз имам три нара от семена на по 5г. .............. Аз обаче искам нар, който е с едри декоративни цветове и не прави плодове, ама не знам къде да го търся.
Ами на кооперативния пазар в моя град ги продават.В зависимост от размера/височина варират от 10лв. нагоре.Ако искаш,купувам и пращам! :daaa:
И на всички ви - благодаря за отговорите!! :sflower: :sflower:
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Нар

Мнение от maya_mdv »

Изображение
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нар

Мнение от Магдалена »

:o Ехеййй,браво ,Мая!!Не само голям,но и плодороден е твоят нар!Красотичка!! :daaa: :daaa:
Години,години ще му трябват на моя само на ръст да те догоним,пък за плод,мисля че няма да ми се получи въобще!
Декоративен ми е мъникът. :nod: :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нар

Мнение от calico »

Моето нарче вече четири години е в саксия, високо е към 1,70 м, а саксията не е голяма. Просто ме е страх да го засадя навън, сигурно ще измръзне, и го мъча. А то вече втора година ми ражда по 2-3 нарчета
тук при нас няма нарове из дворовете :hmmm: :hmmm: :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Нар

Мнение от незабравка »

Калико,не го изнасяй в градината,може да го погубиш,както казах при мене мръзне до корен ,при тебе може коренът да замръзне даже.Преди три години садих такива нарчета пред един хотел в Несебър,там са станали много красиви,като топки,но климатът е по-мек отколкото във Варна. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”