Белокрилки

Модератор: Миша

denitsavm

Re: Белокрилки

Мнение от denitsavm »

Направих голяма беля :eeeh: Взех едно мушкато да пресадя и го докарах в хола... ей цяло ято белокрилки се разхвърчаха :eeeh: Половината се върнаха, но останалите се реят свободно и най-вероятно ще ми нападнат тукашните растения - имам теменужки, дендробиуми, кала, бегония, бенджамин, нолина, хоя, няколко сукулента, аспарагуси и хлорофитуми - на кое да ги търся като решат да се установят след 2-3 дни? Мушкатото сложих в чувал и отивам да му търся коктейли :evil:
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София

Re: Белокрилки

Мнение от belika »

м теменужки, дендробиуми, кала, бегония, бенджамин, нолина, хоя, няколко сукулента, аспарагуси и хлорофитуми - на кое да ги търся като решат да се установят след 2-3 дни?

по тези в синьо белокрилки не ходят, поне в мойта къща :nod:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
denitsavm

Re: Белокрилки

Мнение от denitsavm »

Много ме успокои :gush: , щом няма да се пренесат върхо току що оправените сентполии, всичко друго мога да преживея :ieeee: Ще ги търся по останалите и направо ще режа листа и стебла и хвърлям, отделно ще ги и пръскам - само да ми паднат :evil: :angelche:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: помоооощ

Мнение от liubami »

Моля помогнете ми,по цветята ми има едни малки ,летящи мушици.Имам чувството ,че ги пренесох с един субстрат на compo,нападнатите растения са един бенджамин(подарък от свекърва ми :evil: )и десетина отхидеи.Благодаря ви предварително :tzvetentze:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Белокрилки

Мнение от Виола »

Не е от субстрата. Мушиците се появяват, когато е в повече влагата. Но не мисля, че са опасни. Засуши малко и ще изчезнат от само себе си.
dal

Re: Белокрилки

Мнение от dal »

откак отказах фуксиите и ги натирих из двора такова нещо не се е мяркало до сега .... :nod: :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: помоооощ

Мнение от Миша »

liubami написа:Моля помогнете ми,по цветята ми има едни малки ,летящи мушици.Имам чувството ,че ги пренесох с един субстрат на compo,нападнатите растения са един бенджамин(подарък от свекърва ми :evil: )и десетина отхидеи.Благодаря ви предварително :tzvetentze:
Полей с децис ,ларвите на тези мухички гризат младите коренчета :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Белокрилки

Мнение от Виола »

Сериозно ли? :o :shock:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Белокрилки

Мнение от Миша »

Виола написа:Сериозно ли? :o :shock:
Ако са едни по-дребни от винарките са си направо напаст :eeeh: ,особено за млади разсади,често пораженията от тях се бъркат с подсичане,но ако се вгледаш и видиш изтъняване на стъбълцето на семеначето и полягане ,значи си имаш нежелани гости в почвата :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8219
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Белокрилки

Мнение от дара »

Миша аз имам точно такива черни мушици,като винарки и да някои от семеначетата ми така полегнаха и загинаха.Проблемът ми е ако напръскам разсадите сега с Децис няма ли нещо да им стане от него,че са много нежни още?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”