Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от KLEN »

Петър Димов написа:Колега изгледах клипчето. Имам малко стаж, занимавам се с пчеларство от 10г, преди това съм помагал на брат ми за вадене на мед. Ако приемаш съвети? Когато започвам преглед, винаги започвам или с крайна пита или с първата на която няма пчели. Една пита изваждам навън, може и две без пчели. И така много по- бързо и по-безопасно за майката и пчелите се работи. При това зимно преглеждане, както кълбото е разпуснато и е в единия край вадя две пити с мед (зазимявам с много мед) и измествам цялото гнездо като в другия край поставям питите с меда. Ако преглеждайки установя, че в средните пити две съседн имат много малко мед, вкарвам пита наполовина пълна с мед и съм спокоен за още месец поне. Избягвам зимно подхранване. Успехи ти желая.
Напълно съм съгласна с вашето изказване! :daaa: Много сте прав! :nod:
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от athina.palada »

Честит празник на пчеларите! Много пчелички и много медец от кошерите!!!1 Имаше чудесно изложение на пчеларите в Плевен! Имаше какво да видят и такива като мене - аз съм само почитателка. Винаги си купувам нещо интересно от тези изложения!!!!
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Вискяр »

От 4 до 8 март, съвместно с Агра, ще има пчеларско изложение в Пловдив. Ориентирано не толкова към техника, а към пчелите и техните продукти.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Titi »

Може ли да ме ориентирате кой мед е по-хубав - този от акация и рапица, или летния? Искам да си купя по-голямо количество, че да си имам за цялата година, но се чудя сега ли да го направя /акация-рапица/ или да изчакам лятото с други растения /не знам точно какви/.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Tanet »

Аз обичам повече мед с нектар от липите или билков - глухарче, слънчоглед, детелина. Акациевия е по-рядък , но също е хубав.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от KLEN »

Titi написа:Може ли да ме ориентирате кой мед е по-хубав - този от акация и рапица, или летния? Искам да си купя по-голямо количество, че да си имам за цялата година, но се чудя сега ли да го направя /акация-рапица/ или да изчакам лятото с други растения /не знам точно какви/.
Зависи от вкуса на човек,акациев или от липа е най-лек и ароматен, след това билковият,също предпочитан и много полезен е мановия и на последно място е тоя от рапица.Това е моето мнение,не го налагам на аудиторията,но и по цените ще се ориентирате!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Миша »

Зависи от годината ,ако пролетта е дъждовна и студена пролетния мед не е хубав,ако има и рапица захаросва на едри кристали,чистия акациев мед е самото разкошество,но много рядко има чист акациев,понякога най-дъхавия и гладък на захаросване мед се получава през лятото,понякога през пролетта,миналата година последния ни мед беше най-хубав ,много странно,почти никога не е било така,зависи кое кога цъфне и в какви условия цъфти ,просто купуваш за проба малко количество и решаваш какъв да вземеш .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от megi »

Никога не съм предполагала, че ще има мед, който няма да ми хареса, ама въобще.Миналия месец ни донесона мед от рапица.Вкуса му беше все едно свинска мас със захар,че и цвета бял :shock: Никой от семейството не го хареса и го дадохме на нашите,но и те не бяха очаровани от него.Та накрая отиде при техен комшия пчелар , да си захранва пчелите с него :lol:

Но на някой може и да му допадне вкуса.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Titi »

Благодаря ви за съветите, бяхте ми много полезни. Така като ви чета, сега ще си взема 2 буркана и ще изчакам лятото за по-голямото количество мед.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Пчеларство и продажба на пчелни продукти

Мнение от Мария Николова »

Тази пролет Ники2 се обърна към пчеларството. Направиха му 7 кошера. Но докато дойде време да се роят пчелите и да купи семейства, те стоят в гаража.
Докара в ябълковата градина 5-6 кошера от приятел. Радва се, че и след прецъфтяването на ябълките ще имат паша - стотици декари рапица. :ufff: :ufff: :ufff:
Трябва да му кажа, че догодина, щом прецъфтят ябълките, трябва незабавно да вади меда, колкото и да е малко. :daaa:
И да мести кошерите далеч от рапица. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”