Проблем с иглолистни -помощ?

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Lilly »

zeleno написа: Окт 7, '20, 14:36 точно такива продаваха в Бриколаж , извадени и набутани , накриво и както дойде
после служителите там ако не ги поливат редовно , те засъхват и край / и без това доста дефектосани вече /
аз , две седмици преди това , купих от Хоумгарден 13 туи фастигиата / отгледани в контейнер , разбира се /
трябваха ми и три Смарагд и точно затова ги оглеждах подробно
купих три , но от по-малките , те си бяха расли в контейнерите / С2 / , засега не са дали дефект / садих началото на септември , нашите ги поливат , та :stiskam:
Фани, точно от там са купени и на човека му се струва , че са вадени от земята.
Това да се случи през август ...ми изглежда малко брутално
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13715
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от zeleno »

ам чи к"во им пука на търговците :mrgreen:
значи фастигиатите ги купих в средата на август , живееха на терасата
изчаках си растенията от Шмит , трите Смарагда ги купих около 10 септември , най-късно
по това време от същия внос имаше туи и в Баухаус , но при тях Смарагда беше малък , расъл в контейнер , Брабант-а беше голям , но също расъл в контейнер / С7 мисля , че беше
не ми се сурнеше чак до Баухус и затова купих от Бриколаж в Ринг мола / бяха , разбира се , в прИмоция
ето фотка , най-сетне

Изображение



Изображение
Manu
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 5, '20, 01:58

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Manu »

Здравейте, да, туите са от бриколаж - македонски. И тези по-големите 130-140см. са вадени душмански с отрязани корени и после в саксии. Видимо. В края на август по спомен ги купихме спонтанно и необмислено... Седяха на сянка под навес и се поливаха, защото беше адска жега. Садихме ги след около две седмици. Сега се борим за тях, дано имат късмет. Искам да благодаря и на Лили и на Марги, с които се чухме и откликнаха за съвети. Почти сигурно е, че бонус с тях имаме и акари и други екстри...Та така, драми.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13715
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от zeleno »

да , забравих да пиша
след като ги засадихме и поляхме ги напръсках обилно профилактично , макар , че стоката на Хоумгарден си беше ОК / беше седяла достатъчно на терасата , че да си проличи
ако успея да си отида този уйкенд ще направя нови снимки
Manu
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 5, '20, 01:58

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Manu »

И така, да вметна, че стана голям проблем с покупката на препарати в западната част на София. В Бриколаж нямат нищо налично - според сайта им. В Хоум макс - агроном има само петък, събота, неделя след 12.00. :ufff: Беше "приятна" изненада на място. Попаднахме на една малка агроаптека след търсене в гугъл в Захарна фабрика точно на автогарата. Не е богато заредена, но има основните неща. Може за някой да е полезно ! Ако знаете и други за тази част на София - пишете !
P.S. Някои неща има и в градински център на Обелско шосе в двора за метали.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 846 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Alien »

В бриколаж имат доста неща, поне що се отнася до традиционната химия. Обаче са кът от към консултатнти. В хоуммакс (преди Филиповци) също има приличен щанд, но отново без агроном по растителна защита. Агроаптека имаше и в центъра на Люлин (на кооперативния пазар), с много компетентен възрастен продавач. Обаче не съм ходил нататък от 10г и не знам кой сега продава там. Още една агроаптека излиза на сп.Вардар, но никога не съм я посещавал.
А от Люлин, с метрото, са 15-20 минути до центъра, от където кеф ти поне пет агроамагазина на женския пазар с щанд за препарати, кеф ти една спирка разходка до Ст.гара, където в двата оцелели магазина има както препарати, така и консултации.
slavinaj
Дълго кафе
Мнения: 102
Регистриран на: Окт 11, '18, 22:36
Местоположение: София/Мало Бучино/На балкона
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от slavinaj »

Аз мога да препоръчам едно магазинче на пазар "Красно село", а в самия пазар има и магазин на "Сортови семена", но там няма всичко като препарати. В магазинчето винаги са ми давали съвети и има препарати за всичко. В събота работи, за неделя не знам.
torettos
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 19, '21, 10:22

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от torettos »

Здравейте,
имам иглолистно дърво дърво, което почна да съхне от долу на горе. Не съм сигурен за вида (Взели сме го 1992 г. от Пампорово като много малко дръвче под 15 см.) мисля, че е Ела. Прилагам снимка, за да видите какво се случва. Ще Ви бъда благодарен ако успеете да ми помогнете да го излекувам и искрено се надявам, че е възможно.


Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Daniela Pargu »

Такова окастряне се полу4ава,когато са на гъсто садени,но тук не ли4и да е така !
Самите оцелели клонки ако се видят от близо,кората също за надуп4ване/корояд/ :hmmm:
torettos
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 19, '21, 10:22

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от torettos »

Благодаря Ви за отговора. Още в Събота ще проверя кората и ще отрежа един изсъхнал клон, за да се проверя (По-точно ще направя снимки, за да ги видите) Окастрен е само, за да може да мине височината на къщата и след това ще расте свободно, на другите ми съседи са така направени и при тях няма проблем.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”