Дайте акъл ,моля

Модератор: Миша

Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Дайте акъл ,моля

Мнение от Снежи »

В градината си мои приятели гледат предимно цветенца ,но имат и няколко плодни дръФчета от доста години,та миналия ден ,когато бях до тях и се възхищявах на крушата им с колко много плод е отрупана ,те ми съобщиха ,че ще махат всички дръФчета ,защото нито едно от тях не ражда ,,вкусни'' плодове.
Попитах ги какво имат предвид и те ми казаха точно както аз ви го изписвам - не са вкусни,нямат никаква захарност и т.н все в тоя род. Учудих се ,и макар нищо да не разбирам все пак виждам,че цял ден ги грее слънце ,под тях е много добре поддържан райграс . Това е обстановката ,сега ви моля за идеи ,че ,ако успеем да ги накараме да си оставят дръФчетата ,а не да ги махат...... :ieeee:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от johnstalker »

От крушите с малко добавка на захар се вади страхотна крушова ракия! :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от Мария Николова »

Да присадят калеми от "Петровка" (ранна). И особено "Попска круша" (зрее последна) - кралицата на крушите. Преди съвсем да се избистрят, се берат на ръка, всяка се завива с вестник и се нареждат на 1 ред в щайги. Доузряват и най-читавите дочакват Нова година. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ZAPLESKA »

а пък колко са вкусно попските круши няма ти кажа и сладки и се топят и .... абе текнаха ми лигите :potekoha: имаме една до кучето дава по две три круши /млада е още/ ама като ги наредя на библиотеката отгоре и ми мирише цялата стая вкусно :D

а петровките са ми другите любимки, едни такива розови от едната страна като изчервени :sblush: сега им е сезона точно ;)

да не би нещо почвата да не им е в ред :hmmm: за да не са хич сладки плодовете...
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от Снежи »

Ам то не е само крушата ,има и праскова и кайсия и пак нямали сладост ...... :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Заплеска и аз се замислих за почвата ,но са едни хубави дървета ,нямам думи и всичко останало е ок .
Миме ,непременно ще им кажа за калемите :tzeluvka:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от ZAPLESKA »

а проби на почвата правени ли са? крушите не обичат песъчливи почви, а по скоро глинести, кайсиите искат пирони в почвата/разбирай желязо/ и разни други такива, всяко дърво си има различни изисквания за киселинност и състав на почвата, ако проблема е там и плодовете от присадките пак няма да са вкусни, но с пропорционалното количество захар от всичко става ракияяя :nazdrave:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от zeleno »

Чудих се в коя точно тема да си задам въпроса и избрах тази
Купих си брезичка от Зелена пролет, но немога да я отърва от въшки :hmmm: :ufff: :hmmm:
Въшлясва повече от розите и въшките са едни чернички , като на младия прираст на акацията дето се появяват /може и да не са точно въшки , такива се въдят и по баклата :mrgreen: , за което бях предупредена :hmmm: /
но акацията тяма...на баклата измряха , а брезата - мъъкаааа
Някакви предложения ?
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от дара »

Да се възползвам и аз от новооткритата тема,че не знам къде да си сложа въпроса.
Искам да мулчирам около няколко дървета и храсти,около 5-6кв.м,но нямам никаква представа как,кога и кой мулч е най-добър за тази цел.
Много моля за помощ :tzvetentze:
denitsavm

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от denitsavm »

Зелено, тия въшки явно са голяма напаст тази година из нашия град :eeeh: И в нас има, все още малко, но като ги зная как се множат ... :eeeh: Пръскай със всичко възможно през 2-3 дни и стискам палци, нямам идея с какво точно, аз с актара пръсках миналата пролет но само зелени бяха и бях много доволна

Дара, мулчът се слага на минимум 6-7 см. слой, 10 е препоръчвания. Есенно време се маха, Калико е ползвала май най-дълго време от нас ... и Елена си беше мулчирала скоро , дано се включат да дадат съвети. Ние с трева мулчирахме на вилата
elena kirilova

Re: Дайте акъл ,моля

Мнение от elena kirilova »

Даре,добре изглежда с мулча :daaa:
аз не съм сложила чак такъв слой ,но определено плевелите са много по малко и излизат по рядко
да ти кажа под магнолиите есента сложих борови иглички/събрах ги от гората/и отгоре затрупах с пръст
стана доста добре и в момента там стои като запечатано местенцето пак така не излизат плевели
мисля тези дни да ида за още иглички
и да ги натрупам, та като поливам да се разлагат по бързо
мулча го купих от Бриколаж
70 литра чувал 25 лева
не ми покри много място ;) може би ако се сложи както трябва ще покрие 3,5 квадрата

аз искам да ви питам за моята кайсия
защо така и падат плодовете :snif:
помня ,че нещо им липсваше ,но какво беше
тя ми е сравнително ново дръвче
не съм гледала кайсия до сега
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”