Астри , богородички

Публикувай отговор
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 478
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Астри , богородички

Мнение от valia.l »

Разсад на астрите правя месец април ,в градината на лехичка ,а после разсаждам и раздавам.
Когато разсада на астрите ми бъде готов ще ти се обадя и ако искаш ще ти изпратя. Моите семенца съм купувала от сортови семена, но сега съм си събрала от моите растения.
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Астри , богородички

Мнение от pipike »

Много ти благодаря, миличка.
Ще чакам да се обадиш а дали и аз
ще мога да те зарадвам с нещо?
В момента имам ТОРБА със семена и балкона ще се окаже
тесен за саксийките ако трябва да правя радсад на всичко хахаха
Моята градинка е далеко и толкова луци и други коренчета напоръчах ........
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1043 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Астри , богородички

Мнение от Мария Николова »

Вили пет едно пет едно, страхотни са ти астрите! В началото, в ерата на лентовото фото, пълнех двора с тези астри от семена в пакети различни сортове, купувани у нас, пълнех и фотоалбуми с хартиени носители на образите им. :lol: Прекъснах, защото в почвата се натрупаха много патогени, но минаха почти 5 години и е безопасно завръщането им. Тогава семената ги събирах за подаряване и оставях един семенник за самозасяване. Не се справях много добре с разсаждането... :oops: та прилагах само разреждане с проскубване. Оскубания материал също раздавах - който иска да се пробва. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1316
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Астри , богородички

Мнение от Донка Тодорова »

Прекрасни астри! Браво,Вили!
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Астри , богородички

Мнение от таня28 »

Прекрасни са! Купих си и аз семена и реших да си направя разсад, но о чудо в различни сайтове пише различно за дълбочината на засяване, едните казват покриване с почва, други не.Какво да правя :ufff: помощ!!!
dal

Re: Астри , богородички

Мнение от dal »

таня28 написа:Прекрасни са! Купих си и аз семена и реших да си направя разсад, но о чудо в различни сайтове пише различно за дълбочината на засяване, едните казват покриване с почва, други не.Какво да правя :ufff: помощ!!!
покриваш леко с почва че като полееш вятърът да не разнася семките , садиш навън направо в лехичка като се стопли пролетта пръстта :stiskam:
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Астри , богородички

Мнение от таня28 »

Благодаря Dal за съвета, но аз исках разсад, защото в градинката зад блока имам от всичко по много - охлюви, мравуняк и всички котки на 2 блока, които се препичат или я ползват за тоалетна. Никакви семена не могат да устоят на тези напасти, само с латинките нямам грижи.
dal

Re: Астри , богородички

Мнение от dal »

Танче , никога не съм правила разсад в сандъчета или кутии и нямам опит. Нека кажат другите , въпреки че кой прави разсад ако няма градина , това си е типично градинско цвете. А който има градина пък сее направо в нея- пести място и изобщо това е есенно цвете и няма смисъл да се сее рано
Все си мисля обаче , че поне в съндъче ще трябва да се посее при теб , и като знам че има всякакви сортове- не в едно , може би :stiskam:
Аватар
evelin
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Яну 5, '14, 15:50

Re: Астри , богородички

Мнение от evelin »

Понякога като се сее направо в градината нещо им се случва на семената и не поникват. Не съм установила дали ги изяжда или отмъква нещо или ги отвява вятър. Така че, смятам за по сигурен варианта с разсада. Правя го по най-елементарния начин и си никне без проблем: в сандъче с обикновена почва /смес от градинска и оборски тор/ посипвам семената и ги закривам леко отгоре с още малко почва, колкото да не са съвсем открити. Поливам през няколко дни в паничката на сандъчето по мъничко и овлажнявам повърхностния слой с пулверизатор всеки ден докато са съвсем мънички, после само в паничката.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Астри , богородички

Мнение от pipike »

valia.l написа:Разсад на астрите правя месец април ,в градината на лехичка ,а после разсаждам и раздавам.
Когато разсада на астрите ми бъде готов ще ти се обадя и ако искаш ще ти изпратя. Моите семенца съм купувала от сортови семена, но сега съм си събрала от моите растения.
Валче остана ли ти някое коренче от астрите.
При мен е пълен провал :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”